Invited groups |
2015PIAA Foundation Cross Country Invitational 2015 Results - PIAA Foundation Cross Country Invitational
Published by
Website:Click here Results by: Run High GIRLS WHITE 5K
PLACE TEAM POINTS PLACES OF FINISHERS AVG. TIME SPREAD
1 Central Cambria 65 2 6 17 19 21 38 64 20:47 1:29
2 Vincentian Academy 82 1 8 9 22 42 44 82 20:40 3:07
3 Christopher Dock 135 14 20 24 29 48 78 81 21:34 1:33
4 St Josephs Catholic A 155 5 7 30 53 60 70 79 21:37 2:58
5 Elk Lake 156 4 13 16 34 89 102 116 21:40 4:26
6 Marion Center Area 183 11 35 43 45 49 68 86 21:55 2:00
7 North East 200 12 32 50 51 55 62 66 22:06 2:01
8 Southern Columbia Are 285 33 40 61 75 76 95 100 22:49 1:46
9 Lakeview 288 31 52 58 63 84 101 108 22:57 2:32
10 Delone Catholic 291 18 37 65 74 97 124 141 23:01 4:02
11 Penns Valley Area 315 3 15 88 99 110 117 23:19 5:43
12 Cranberry 324 36 41 46 98 103 114 23:28 3:42
13 Wyoming Seminary 347 26 27 39 126 129 135 140 24:07 6:18
14 Warrior Run 366 10 47 91 93 125 139 144 24:01 6:55
15 Masterman 417 54 77 87 92 107 122 132 24:15 2:57
16 York Catholic 434 67 72 80 106 109 115 136 24:23 2:23
17 Camp Hill 449 23 69 111 113 133 25:04 7:02
18 Mount Carmel Area 493 25 90 104 128 146 147 26:22 10:58
19 North Clarion 500 28 71 119 134 148 27:07 13:40
20 Clarion Area 507 57 94 112 121 123 145 25:29 3:58
21 Jenkintown 511 83 85 105 118 120 127 142 25:30 2:41
22 South Side 545 56 59 138 143 149 28:12 12:38
23 Mahanoy Area 567 73 96 130 131 137 26:41 5:16
ID# PLACE FINISHER TIME PACE
1. Central Cambria
324 2 Sydney Gilkey, Jr 19:50 6:24
332 6 Paige Wess, Fr 20:20 6:33
331 17 Emma Wess, Jr 21:09 6:49
325 19 McKenna Hayward, Fr 21:16 6:51
326 21 Carly Kaschalk, So 21:19 6:52
321 38 Jackie Bracken, Sr 22:01 7:06
329 64 Kacy McKeel, Fr 23:18 7:31
Total Time = 1:43:54 Total Places = 65
2. Vincentian Academy
1588 1 Marianne Abdalah, Jr 19:01 6:08
1590 8 Katherine Fedko, Fr 20:23 6:34
1589 9 Marissa Canzian, Fr 20:25 6:35
1595 22 Makara Smocer, Fr 21:23 6:54
1592 42 Delaney McCarthy, So 22:08 7:08
1594 44 Dana Schaich, Fr 22:16 7:11
1593 82 Mary Claire Rossetti, So 23:58 7:44
Total Time = 1:43:20 Total Places = 82
3. Christopher Dock
397 14 Lael Flores, Fr 20:57 6:45
399 20 Maddison Landis, Sr 21:17 6:52
400 24 Camryn McCloskey, Jr 21:28 6:55
396 29 Lindsey Bernd, So 21:37 6:58
398 48 Erica Gunden, So 22:30 7:15
395 78 Alana Bergey, Jr 23:39 7:37
401 81 Julianna Rotelle, Jr 23:50 7:41
Total Time = 1:47:49 Total Places = 135
4. St Josephs Catholic A
1392 5 Sera Mazza, Fr 20:11 6:30
1395 7 Lucia Person, Sr 20:23 6:34
1389 30 Julia Cusatis, Fr 21:39 6:59
1394 53 Kate Ott, Jr 22:41 7:19
1398 60 Jordan Wiser, Sr 23:09 7:28
1388 70 Grace Cousins, Jr 23:25 7:33
1390 79 Lea Fisher, Fr 23:43 7:39
Total Time = 1:48:03 Total Places = 155
5. Elk Lake
537 4 Justine Johns, Jr 20:06 6:29
533 13 Katie Bennett, Sr 20:46 6:42
538 16 Keri Jones, Jr 21:07 6:49
534 34 Shayanne Bennett, Fr 21:49 7:02
540 89 Andrea Rockefeller, Jr 24:32 7:55
535 102 Miranda Decker, Jr 25:30 8:14
536 116 Jenny Grosvenor, Jr 26:22 8:30
Total Time = 1:48:20 Total Places = 156
6. Marion Center Area
829 11 Taya Whitfield, Jr 20:37 6:39
823 35 Ariah Alabran, Fr 21:50 7:02
826 43 Bailey Cribbs, Jr 22:13 7:10
827 45 Mackenzie Lucas, So 22:17 7:11
825 49 Madison Betts, Jr 22:37 7:18
828 68 Mariah Sinan, Jr 23:22 7:32
824 86 Hanna Beer, Sr 24:23 7:52
Total Time = 1:49:34 Total Places = 183
7. North East
1000 12 Taylor Van Tassell, So 20:44 6:41
995 32 Kate McIntosh, Jr 21:44 7:01
997 50 Macy Putnam, Sr 22:38 7:18
996 51 Casey McIntosh, Jr 22:38 7:18
994 55 Joelle Klein, Jr 22:44 7:20
999 62 Rachel Ramsey, Fr 23:12 7:29
998 66 Morgan Ramsey, Jr 23:20 7:32
Total Time = 1:50:28 Total Places = 200
8. Southern Columbia Are
1330 33 Gabriella Delbo, Sr 21:46 7:01
1334 40 Haley Scopelliti, Fr 22:06 7:08
1333 61 Maria Maresca, Fr 23:09 7:28
1336 75 Allie Willhouse, Fr 23:29 7:34
1331 76 Emily Eck, Sr 23:31 7:35
1329 95 Emily Davis, Fr 25:05 8:05
1335 100 Emma Steely, Fr 25:18 8:10
Total Time = 1:54:01 Total Places = 285
9. Lakeview
757 31 Hanna Drozynski, So 21:42 7:00
758 52 Allison Hollenbaugh, Sr 22:40 7:19
756 58 Kendra Benton, So 22:52 7:22
760 63 Taylor Maxwell, So 23:16 7:30
759 84 Anastasia Hovis, So 24:14 7:49
763 101 Danielle Williams, Fr 25:24 8:12
761 108 Bethanie Slagle, Jr 25:40 8:17
Total Time = 1:54:44 Total Places = 288
10. Delone Catholic
516 18 Leanne Sneeringer, So 21:09 6:49
512 37 Alyssa Alberghini, Sr 21:57 7:05
514 65 Taylor Lesscalleet, Jr 23:20 7:31
518 74 Abbey Sweeney, Jr 23:28 7:34
519 97 Maggie Wells, Fr 25:11 8:07
517 124 Olivia Speakman, Fr 26:52 8:40
513 141 Emily Ernst, Sr 29:18 9:27
Total Time = 1:55:05 Total Places = 291
11. Penns Valley Area
1154 3 Rebecca Bierly, Jr 20:04 6:28
1158 15 Malarie Yoder, Sr 20:59 6:46
1156 88 Karly Smith, Fr 24:27 7:53
1155 99 Abigail DuVall, Jr 25:18 8:10
1157 110 Alexis Witherite, So 25:46 8:19
1153 117 Madison Bair, Fr 26:31 8:33
Total Time = 1:56:34 Total Places = 315
12. Cranberry
433 36 Kristin Reynolds, Jr 21:53 7:03
429 41 Tifany Berry, So 22:08 7:08
435 46 Samantha Woolcock, Fr 22:24 7:13
430 98 Laurel Ecklund, So 25:16 8:09
432 103 Madeline Keenan, Jr 25:35 8:15
431 114 Hannah Kapp, So 26:10 8:26
Total Time = 1:57:16 Total Places = 324
13. Wyoming Seminary
1674 26 Tara Kupsky, So 21:34 6:57
1673 27 Paige Kupsky, Sr 21:36 6:58
1669 39 Ava Baur, Fr 22:03 7:07
1668 126 Elizabeth Abraham, Jr 27:31 8:52
1670 129 Anna Bowen, So 27:51 8:59
1675 135 Claire Quinn, Jr 28:38 9:14
1672 140 Cassandra Kizis, Jr 29:02 9:22
Total Time = 2:00:35 Total Places = 347
14. Warrior Run
1604 10 Tori Ross, Jr 20:31 6:37
1603 47 Samantha Gates, Sr 22:27 7:14
1607 91 Olivia Sees, So 24:43 7:58
1609 93 Taylor Williams, Jr 24:58 8:03
1606 125 Chloe Sees, Jr 27:25 8:51
1605 139 Mariah Rovenolt, Fr 28:57 9:20
1602 144 Keturah Corderman, Jr 30:54 9:58
Total Time = 2:00:04 Total Places = 366
15. Masterman
841 54 Constance Lee, Sr 22:42 7:19
837 77 Siduri Beckman, Sr 23:36 7:37
840 87 Joanna Giang, Jr 24:25 7:52
838 92 Eiman Eltigani, Sr 24:53 8:01
839 107 Mariana Garcia, Jr 25:39 8:16
844 122 Ruby Stricker, Jr 26:48 8:38
842 132 Eliza Roessler, Jr 28:27 9:10
Total Time = 2:01:15 Total Places = 417
16. York Catholic
1688 67 Carlin Mayer, So 23:21 7:32
1689 72 Kayleigh Pokrivka, Jr 23:27 7:34
1686 80 Megan Hale, Fr 23:45 7:40
1687 106 Rachel Kordaz, So 25:38 8:16
1685 109 Lauren Corbitt, Sr 25:43 8:18
1690 115 Kathryn Rader, Fr 26:16 8:28
1691 136 Bridget Sterling, Jr 28:42 9:15
Total Time = 2:01:54 Total Places = 434
17. Camp Hill
167 23 Allison Einig, So 21:27 6:55
171 69 Carissa Sanden, Fr 23:25 7:33
169 111 Caitlyn Harper, So 25:53 8:21
170 113 Taylor Perry, Sr 26:04 8:24
173 133 Alyssa Welfer, Sr 28:28 9:11
Total Time = 2:05:17 Total Places = 449
18. Mount Carmel Area
879 25 Chantelle Skavery, Sr 21:32 6:57
876 90 Ava McGee, Fr 24:32 7:55
871 104 Carmella Bickel, Jr 25:35 8:15
878 128 Gianna Picarelli, Fr 27:40 8:55
873 146 Vanessa Klemas, Sr 32:30 10:29
877 147 Hayley Okronglis, So 32:30 10:29
Total Time = 2:11:49 Total Places = 493
19. North Clarion
1070 28 Abbie Schmader, Sr 21:37 6:58
1067 71 Michaela Higgins, Jr 23:27 7:34
1068 119 Cassie Kriebel, Jr 26:41 8:36
1071 134 Lindsie Zacheral, Jr 28:34 9:13
1069 148 Allison Lencer, Jr 35:16 11:22
Total Time = 2:15:35 Total Places = 500
20. Clarion Area
413 57 Katie Craig, Fr 22:51 7:22
417 94 Chelsea Mason, Jr 25:02 8:04
415 112 Gabbie Flemming, Fr 25:54 8:21
418 121 Liz Saver, Fr 26:46 8:38
416 123 Lili Frakes, Jr 26:49 8:39
414 145 Shamecka Dittman, Sr 31:09 10:03
Total Time = 2:07:22 Total Places = 507
21. Jenkintown
683 83 Caroline Arena, Fr 24:04 7:46
692 85 Emma Pizer, Fr 24:21 7:51
684 105 Izzi Byler, Fr 25:36 8:15
690 118 Emma Montroy, Fr 26:41 8:36
686 120 Natalie Kolb, Fr 26:44 8:37
685 127 Margaret Davis, Fr 27:31 8:52
687 142 Michelle MacLennen, So 29:21 9:28
Total Time = 2:07:26 Total Places = 511
22. South Side
1319 56 Jane Turek, Fr 22:50 7:22
1317 59 Paige Hineman, Jr 23:05 7:27
1318 138 Kristen Spencer, Jr 28:54 9:19
1316 143 Abigail Daniels, Sr 30:42 9:54
1315 149 Danielle Biniewski, Sr 35:27 11:26
Total Time = 2:20:58 Total Places = 545
23. Mahanoy Area
788 73 Megan Babinsky, So 23:28 7:34
791 96 Megan Bisco, So 25:09 8:06
789 130 Payton Bernardyn, So 27:59 9:02
790 131 Laura Bisco, Sr 28:04 9:03
792 137 Sophia Grandados, So 28:44 9:16
Total Time = 2:13:24 Total Places = 567
TEAM 2.5K CLOCK
ID# PLACE SCORE FINISHER TIME TIME PACE TEAM
1588 1 1 Marianne Abdalah, Jr 9:05 19:01 6:08 Vincentian Academy
427 2 Emma Seifried, So 9:10 19:14 6:12 Country Day School of
324 3 2 Sydney Gilkey, Jr 9:35 19:50 6:24 Central Cambria
1154 4 3 Rebecca Bierly, Jr 9:38 20:04 6:28 Penns Valley Area
537 5 4 Justine Johns, Jr 9:31 20:06 6:29 Elk Lake
1392 6 5 Sera Mazza, Fr 9:35 20:11 6:30 St Josephs Catholic A
332 7 6 Paige Wess, Fr 9:48 20:20 6:33 Central Cambria
1395 8 7 Lucia Person, Sr 9:35 20:23 6:34 St Josephs Catholic A
1590 9 8 Katherine Fedko, Fr 9:41 20:23 6:34 Vincentian Academy
1589 10 9 Marissa Canzian, Fr 9:41 20:25 6:35 Vincentian Academy
811 11 Tina Capparell, So 9:36 20:27 6:36 Marian Catholic
1604 12 10 Tori Ross, Jr 9:31 20:31 6:37 Warrior Run
579 13 Jennifer Korty, Jr 9:40 20:32 6:37 Forest City
829 14 11 Taya Whitfield, Jr 9:50 20:37 6:39 Marion Center Area
1000 15 12 Taylor Van Tassell, So 9:48 20:44 6:41 North East
533 16 13 Katie Bennett, Sr 9:49 20:46 6:42 Elk Lake
397 17 14 Lael Flores, Fr 9:57 20:57 6:45 Christopher Dock
1158 18 15 Malarie Yoder, Sr 9:55 20:59 6:46 Penns Valley Area
538 19 16 Keri Jones, Jr 9:48 21:07 6:49 Elk Lake
331 20 17 Emma Wess, Jr 10:04 21:09 6:49 Central Cambria
516 21 18 Leanne Sneeringer, So 9:59 21:09 6:49 Delone Catholic
325 22 19 McKenna Hayward, Fr 10:03 21:16 6:51 Central Cambria
399 23 20 Maddison Landis, Sr 10:11 21:17 6:52 Christopher Dock
326 24 21 Carly Kaschalk, So 9:58 21:19 6:52 Central Cambria
1595 25 22 Makara Smocer, Fr 10:07 21:23 6:54 Vincentian Academy
812 26 Nicole Capparell, Fr 9:56 21:25 6:54 Marian Catholic
167 27 23 Allison Einig, So 10:01 21:27 6:55 Camp Hill
400 28 24 Camryn McCloskey, Jr 10:18 21:28 6:55 Christopher Dock
879 29 25 Chantelle Skavery, Sr 10:28 21:32 6:57 Mount Carmel Area
1674 30 26 Tara Kupsky, So 10:15 21:34 6:57 Wyoming Seminary
1673 31 27 Paige Kupsky, Sr 10:09 21:36 6:58 Wyoming Seminary
1070 32 28 Abbie Schmader, Sr 10:11 21:37 6:58 North Clarion
396 33 29 Lindsey Bernd, So 10:09 21:37 6:58 Christopher Dock
1389 34 30 Julia Cusatis, Fr 10:22 21:39 6:59 St Josephs Catholic A
757 35 31 Hanna Drozynski, So 10:17 21:42 7:00 Lakeview
995 36 32 Kate McIntosh, Jr 10:00 21:44 7:01 North East
1330 37 33 Gabriella Delbo, Sr 10:18 21:46 7:01 Southern Columbia Are
534 38 34 Shayanne Bennett, Fr 10:30 21:49 7:02 Elk Lake
823 39 35 Ariah Alabran, Fr 10:24 21:50 7:02 Marion Center Area
433 40 36 Kristin Reynolds, Jr 10:14 21:53 7:03 Cranberry
512 41 37 Alyssa Alberghini, Sr 10:17 21:57 7:05 Delone Catholic
321 42 38 Jackie Bracken, Sr 10:22 22:01 7:06 Central Cambria
1669 43 39 Ava Baur, Fr 10:28 22:03 7:07 Wyoming Seminary
1334 44 40 Haley Scopelliti, Fr 10:24 22:06 7:08 Southern Columbia Are
429 45 41 Tifany Berry, So 10:26 22:08 7:08 Cranberry
1592 46 42 Delaney McCarthy, So 10:28 22:08 7:08 Vincentian Academy
826 47 43 Bailey Cribbs, Jr 10:32 22:13 7:10 Marion Center Area
1594 48 44 Dana Schaich, Fr 10:20 22:16 7:11 Vincentian Academy
827 49 45 Mackenzie Lucas, So 10:27 22:17 7:11 Marion Center Area
435 50 46 Samantha Woolcock, Fr 10:19 22:24 7:13 Cranberry
1603 51 47 Samantha Gates, Sr 10:50 22:27 7:14 Warrior Run
398 52 48 Erica Gunden, So 10:55 22:30 7:15 Christopher Dock
825 53 49 Madison Betts, Jr 10:40 22:37 7:18 Marion Center Area
997 54 50 Macy Putnam, Sr 10:20 22:38 7:18 North East
996 55 51 Casey McIntosh, Jr 10:37 22:38 7:18 North East
758 56 52 Allison Hollenbaugh, Sr 10:37 22:40 7:19 Lakeview
1394 57 53 Kate Ott, Jr 10:25 22:41 7:19 St Josephs Catholic A
841 58 54 Constance Lee, Sr 10:48 22:42 7:19 Masterman
994 59 55 Joelle Klein, Jr 10:32 22:44 7:20 North East
1319 60 56 Jane Turek, Fr 10:57 22:50 7:22 South Side
413 61 57 Katie Craig, Fr 10:49 22:51 7:22 Clarion Area
756 62 58 Kendra Benton, So 11:02 22:52 7:22 Lakeview
1317 63 59 Paige Hineman, Jr 10:57 23:05 7:27 South Side
1398 64 60 Jordan Wiser, Sr 10:52 23:09 7:28 St Josephs Catholic A
1333 65 61 Maria Maresca, Fr 10:46 23:09 7:28 Southern Columbia Are
999 66 62 Rachel Ramsey, Fr 10:41 23:12 7:29 North East
760 67 63 Taylor Maxwell, So 11:05 23:16 7:30 Lakeview
329 68 64 Kacy McKeel, Fr 10:31 23:18 7:31 Central Cambria
514 69 65 Taylor Lesscalleet, Jr 11:01 23:20 7:31 Delone Catholic
998 70 66 Morgan Ramsey, Jr 10:44 23:20 7:32 North East
1688 71 67 Carlin Mayer, So 11:29 23:21 7:32 York Catholic
828 72 68 Mariah Sinan, Jr 10:48 23:22 7:32 Marion Center Area
171 73 69 Carissa Sanden, Fr 11:13 23:25 7:33 Camp Hill
1388 74 70 Grace Cousins, Jr 10:53 23:25 7:33 St Josephs Catholic A
1067 75 71 Michaela Higgins, Jr 10:58 23:27 7:34 North Clarion
1689 76 72 Kayleigh Pokrivka, Jr 11:14 23:27 7:34 York Catholic
788 77 73 Megan Babinsky, So 11:01 23:28 7:34 Mahanoy Area
518 78 74 Abbey Sweeney, Jr 10:57 23:28 7:34 Delone Catholic
1336 79 75 Allie Willhouse, Fr 11:03 23:29 7:34 Southern Columbia Are
1331 80 76 Emily Eck, Sr 11:03 23:31 7:35 Southern Columbia Are
837 81 77 Siduri Beckman, Sr 11:00 23:36 7:37 Masterman
395 82 78 Alana Bergey, Jr 11:16 23:39 7:37 Christopher Dock
1390 83 79 Lea Fisher, Fr 10:54 23:43 7:39 St Josephs Catholic A
1686 84 80 Megan Hale, Fr 11:29 23:45 7:40 York Catholic
401 85 81 Julianna Rotelle, Jr 11:16 23:50 7:41 Christopher Dock
1593 86 82 Mary Claire Rossetti, So 11:03 23:58 7:44 Vincentian Academy
683 87 83 Caroline Arena, Fr 12:18 24:04 7:46 Jenkintown
759 88 84 Anastasia Hovis, So 11:06 24:14 7:49 Lakeview
692 89 85 Emma Pizer, Fr 12:19 24:21 7:51 Jenkintown
824 90 86 Hanna Beer, Sr 11:32 24:23 7:52 Marion Center Area
840 91 87 Joanna Giang, Jr 11:17 24:25 7:52 Masterman
1156 92 88 Karly Smith, Fr 11:33 24:27 7:53 Penns Valley Area
540 93 89 Andrea Rockefeller, Jr 11:41 24:32 7:55 Elk Lake
876 94 90 Ava McGee, Fr 11:39 24:32 7:55 Mount Carmel Area
1607 95 91 Olivia Sees, So 11:43 24:43 7:58 Warrior Run
838 96 92 Eiman Eltigani, Sr 11:13 24:53 8:01 Masterman
1609 97 93 Taylor Williams, Jr 11:50 24:58 8:03 Warrior Run
417 98 94 Chelsea Mason, Jr 12:04 25:02 8:04 Clarion Area
1329 99 95 Emily Davis, Fr 11:52 25:05 8:05 Southern Columbia Are
791 100 96 Megan Bisco, So 11:37 25:09 8:06 Mahanoy Area
519 101 97 Maggie Wells, Fr 12:10 25:11 8:07 Delone Catholic
430 102 98 Laurel Ecklund, So 12:02 25:16 8:09 Cranberry
1155 103 99 Abigail DuVall, Jr 11:54 25:18 8:10 Penns Valley Area
1335 104 100 Emma Steely, Fr 11:57 25:18 8:10 Southern Columbia Are
763 105 101 Danielle Williams, Fr 11:54 25:24 8:12 Lakeview
535 106 102 Miranda Decker, Jr 11:56 25:30 8:14 Elk Lake
432 107 103 Madeline Keenan, Jr 12:10 25:35 8:15 Cranberry
871 108 104 Carmella Bickel, Jr 11:51 25:35 8:15 Mount Carmel Area
684 109 105 Izzi Byler, Fr 12:19 25:36 8:15 Jenkintown
1687 110 106 Rachel Kordaz, So 12:30 25:38 8:16 York Catholic
839 111 107 Mariana Garcia, Jr 11:10 25:39 8:16 Masterman
761 112 108 Bethanie Slagle, Jr 12:02 25:40 8:17 Lakeview
1685 113 109 Lauren Corbitt, Sr 12:00 25:43 8:18 York Catholic
1157 114 110 Alexis Witherite, So 11:58 25:46 8:19 Penns Valley Area
813 115 Natalia Koniter, Jr 12:02 25:53 8:21 Marian Catholic
169 116 111 Caitlyn Harper, So 12:03 25:53 8:21 Camp Hill
415 117 112 Gabbie Flemming, Fr 12:12 25:54 8:21 Clarion Area
170 118 113 Taylor Perry, Sr 12:27 26:04 8:24 Camp Hill
431 119 114 Hannah Kapp, So 12:07 26:10 8:26 Cranberry
1690 120 115 Kathryn Rader, Fr 12:18 26:16 8:28 York Catholic
536 121 116 Jenny Grosvenor, Jr 12:30 26:22 8:30 Elk Lake
1153 122 117 Madison Bair, Fr 12:48 26:31 8:33 Penns Valley Area
690 123 118 Emma Montroy, Fr 12:43 26:41 8:36 Jenkintown
1068 124 119 Cassie Kriebel, Jr 12:36 26:41 8:36 North Clarion
686 125 120 Natalie Kolb, Fr 12:50 26:44 8:37 Jenkintown
418 126 121 Liz Saver, Fr 12:44 26:46 8:38 Clarion Area
844 127 122 Ruby Stricker, Jr 11:59 26:48 8:38 Masterman
416 128 123 Lili Frakes, Jr 12:49 26:49 8:39 Clarion Area
517 129 124 Olivia Speakman, Fr 12:43 26:52 8:40 Delone Catholic
1606 130 125 Chloe Sees, Jr 12:34 27:25 8:51 Warrior Run
1668 131 126 Elizabeth Abraham, Jr 12:47 27:31 8:52 Wyoming Seminary
685 132 127 Margaret Davis, Fr 12:56 27:31 8:52 Jenkintown
878 133 128 Gianna Picarelli, Fr 13:23 27:40 8:55 Mount Carmel Area
1670 134 129 Anna Bowen, So 12:56 27:51 8:59 Wyoming Seminary
789 135 130 Payton Bernardyn, So 12:36 27:59 9:02 Mahanoy Area
790 136 131 Laura Bisco, Sr 12:34 28:04 9:03 Mahanoy Area
842 137 132 Eliza Roessler, Jr 12:41 28:27 9:10 Masterman
173 138 133 Alyssa Welfer, Sr 13:19 28:28 9:11 Camp Hill
1071 139 134 Lindsie Zacheral, Jr 13:12 28:34 9:13 North Clarion
1675 140 135 Claire Quinn, Jr 12:59 28:38 9:14 Wyoming Seminary
1691 141 136 Bridget Sterling, Jr 13:02 28:42 9:15 York Catholic
792 142 137 Sophia Grandados, So 12:54 28:44 9:16 Mahanoy Area
1318 143 138 Kristen Spencer, Jr 13:35 28:54 9:19 South Side
1605 144 139 Mariah Rovenolt, Fr 13:09 28:57 9:20 Warrior Run
1672 145 140 Cassandra Kizis, Jr 13:28 29:02 9:22 Wyoming Seminary
513 146 141 Emily Ernst, Sr 13:33 29:18 9:27 Delone Catholic
687 147 142 Michelle MacLennen, So 13:34 29:21 9:28 Jenkintown
1316 148 143 Abigail Daniels, Sr 13:31 30:42 9:54 South Side
1602 149 144 Keturah Corderman, Jr 13:58 30:54 9:58 Warrior Run
414 150 145 Shamecka Dittman, Sr 14:42 31:09 10:03 Clarion Area
580 151 Britney Leiby, Jr 14:13 31:12 10:04 Forest City
873 152 146 Vanessa Klemas, Sr 15:13 32:30 10:29 Mount Carmel Area
877 153 147 Hayley Okronglis, So 15:13 32:30 10:29 Mount Carmel Area
149 154 Leah Gonzalez, Fr 14:48 33:03 10:40 Building 21
1069 155 148 Allison Lencer, Jr 16:19 35:16 11:22 North Clarion
1315 156 149 Danielle Biniewski, Sr 16:19 35:27 11:26 South Side
GIRLS BLUE 5K
PLACE TEAM POINTS PLACES OF FINISHERS AVG. TIME SPREAD
1 Villa Maria Academy 39 4 5 6 11 13 21 56 20:14 0:19
2 Abington Heights 84 1 7 19 23 34 87 88 20:39 2:03
3 Danville Area 134 2 22 35 37 38 55 63 21:12 1:50
4 Northwestern Lehigh 147 15 24 25 40 43 74 81 21:22 1:26
5 York Suburban 213 8 33 46 47 79 85 108 21:47 3:02
6 Knoch 217 3 28 45 69 72 84 86 21:49 2:56
7 New Hope-Solebury 238 10 32 42 65 89 117 125 22:04 3:30
8 Grove City Area 250 9 49 58 66 68 76 78 22:02 2:27
9 Dallas 253 12 29 50 70 92 93 22:09 3:33
10 Lake Lehman 272 36 44 60 61 71 73 83 22:18 1:10
11 Wilson Area 276 17 27 30 97 105 122 124 22:33 4:19
12 Beaver Area 280 18 41 52 75 94 100 22:20 3:23
13 Holy Redeemer 289 16 62 64 67 80 130 22:20 2:40
14 North Pocono 315 14 39 59 77 126 128 129 23:03 6:57
15 Allentown Central Cat 324 20 51 53 98 102 103 116 22:49 3:45
16 Upper Perkiomen 387 31 48 95 106 107 109 110 23:32 3:32
17 Pottsgrove 412 26 90 91 101 104 114 120 23:46 3:32
18 Blue Mountain 463 57 82 99 112 113 119 123 24:07 2:56
19 Msgr Bonner & Abp Pre 494 54 96 111 115 118 121 127 24:26 3:18
ID# PLACE FINISHER TIME PACE
1. Villa Maria Academy
1573 4 Claire Brown, Sr 20:06 6:29
1574 5 Grace Brown, So 20:07 6:29
1583 6 Melissa Ricci, Jr 20:07 6:29
1584 11 Hannah Ricci, So 20:21 6:34
1581 13 Bernadette Prichard, Sr 20:25 6:35
1576 21 Carlee Constable, Jr 20:57 6:45
1586 56 Lexi Siefert, So 22:15 7:10
Total Time = 1:41:06 Total Places = 39
2. Abington Heights
2 1 Katie Dammer, So 19:35 6:19
5 7 Alex Scheuermann, Jr 20:10 6:30
7 19 Claire Traweek, Jr 20:52 6:44
1 23 Meghan Beahan, Sr 21:00 6:46
3 34 Carly Danoski, Sr 21:38 6:59
6 87 Maddie Show, Fr 23:45 7:39
4 88 Emma Marion, So 23:48 7:41
Total Time = 1:43:15 Total Places = 84
3. Danville Area
464 2 Mackenzie Jones, Sr 19:55 6:25
461 22 Abby Foster, Sr 21:00 6:46
468 35 Marissa Maffei, Fr 21:38 6:59
467 37 Katelyn Maffei, Sr 21:42 7:00
457 38 Monica Amarante, Jr 21:44 7:01
462 55 Nikaela Haas, So 22:13 7:10
466 63 Elaina Klinger, Fr 22:34 7:17
Total Time = 1:45:59 Total Places = 134
4. Northwestern Lehigh
1079 15 Madeline Consuelos, Fr 20:30 6:36
1086 24 Molly Tarvin, So 21:11 6:50
1085 25 Abigail Supplee, Sr 21:23 6:54
1082 40 Hannah Herzon, So 21:49 7:02
1084 43 Abigail Smith, Sr 21:55 7:04
1066 74 Angela Alden, Sr 22:59 7:25
1083 81 Rachel Mikols, Sr 23:20 7:32
Total Time = 1:46:48 Total Places = 147
5. York Suburban
1700 8 Olivia Gettle, Sr 20:11 6:31
1704 33 Zette Pflaum, So 21:38 6:58
1702 46 Cecillia Lantz, So 21:55 7:04
1705 47 Brooke Ruth, So 21:57 7:05
1707 79 Emma Trout, Fr 23:12 7:29
1701 85 Lauren Kimpel, Sr 23:40 7:38
1703 108 Sarah Murray, Fr 25:04 8:05
Total Time = 1:48:53 Total Places = 213
6. Knoch
714 3 Mandi Moxie, Sr 19:59 6:27
710 28 Hannah Carney, Jr 21:29 6:56
716 45 Rachael Wittmer, Jr 21:55 7:04
712 69 Abby Jones, Sr 22:46 7:21
715 72 Maya Wirtz, So 22:54 7:23
713 84 Lauren Karenbauer, Sr 23:28 7:34
711 86 Chloe Ciora, Jr 23:40 7:38
Total Time = 1:49:03 Total Places = 217
7. New Hope-Solebury
936 10 Julia Mycek, So 20:20 6:33
935 32 Tabitha Liucci, Jr 21:36 6:58
933 42 Savannah Herring, Jr 21:54 7:04
934 65 Makena Kramli, So 22:37 7:18
942 89 Amelia Wurster, Jr 23:49 7:41
939 117 Hannah Singer, Sr 25:25 8:12
941 125 Micaela Sullivan, Jr 26:41 8:36
Total Time = 1:50:16 Total Places = 238
8. Grove City Area
591 9 Catie Jaskowak, Sr 20:19 6:33
590 49 Maddie Hamilton, Sr 21:59 7:05
592 58 Olivia Lowe, Sr 22:26 7:14
594 66 Michaela Schmid, Jr 22:39 7:18
593 68 Hannah Sanford, Sr 22:45 7:20
589 76 Marie Depew, Fr 23:03 7:26
595 78 Kelly Somora, So 23:10 7:28
Total Time = 1:50:08 Total Places = 250
9. Dallas
444 12 Rebecca Balara, So 20:24 6:35
449 29 Riley Oremus, Jr 21:31 6:56
446 50 Katie Grose, Sr 22:04 7:07
448 70 Grace Jarden, Fr 22:48 7:21
445 92 Maxine Derome, Jr 23:57 7:43
447 93 Beth Grose, Jr 24:00 7:44
Total Time = 1:50:44 Total Places = 253
10. Lake Lehman
735 36 Jade Fry, So 21:41 7:00
745 44 Olivia Vasey, So 21:55 7:04
743 60 Lauryn Pembleton, Fr 22:29 7:15
741 61 Kara Martin, Jr 22:33 7:16
737 71 Julia Hutsko, Sr 22:51 7:22
732 73 Krystin Chaga, So 22:55 7:23
742 83 Lindsay Pembleton, Sr 23:28 7:34
Total Time = 1:51:29 Total Places = 272
11. Wilson Area
1647 17 Abby Rustay, Jr 20:38 6:39
1650 27 Gaby Vega, So 21:27 6:55
1642 30 Sydney Brannon, Sr 21:32 6:56
1649 97 Julia Sjodahl, Sr 24:11 7:48
1641 105 Lillian Altonen, Fr 24:56 8:03
1646 122 Sydney Gillen, Fr 25:55 8:21
1648 124 Laura Sine, So 26:03 8:24
Total Time = 1:52:44 Total Places = 276
12. Beaver Area
38 18 Rachel O'Neil, Sr 20:40 6:40
39 41 Rachel Quillin, So 21:52 7:03
35 52 Kelsey Jenkins, Jr 22:06 7:07
37 75 Katia Kaffenes, Jr 22:59 7:25
33 94 Greta Bell, Fr 24:02 7:45
36 100 Sarah Johnson, Sr 24:29 7:54
Total Time = 1:51:39 Total Places = 280
13. Holy Redeemer
665 16 Lindsey Williams, So 20:33 6:38
662 62 Molly Holmes, Jr 22:33 7:16
661 64 Olivia Greer, Sr 22:35 7:17
663 67 Alison Manley, Sr 22:43 7:20
664 80 Izzy Updike, Sr 23:13 7:29
660 130 Bridget Dugan, Jr 30:03 9:41
Total Time = 1:51:37 Total Places = 289
14. North Pocono
1013 14 Abigail Haines, Sr 20:28 6:36
1011 39 Joanna Bernatowicz, Sr 21:47 7:01
1014 59 Grace Hamilton, Jr 22:28 7:15
1015 77 Alana Kravitz, Fr 23:06 7:27
1010 126 Anna Altmiller, Sr 27:25 8:51
1012 128 Cassandra Caparo, Sr 28:07 9:04
1016 129 Shawnna Lamond, So 28:18 9:08
Total Time = 1:55:14 Total Places = 315
15. Allentown Central Cat
24 20 Gabrielle Sacks, So 20:54 6:44
23 51 Claudia Sacks, Sr 22:05 7:07
20 53 Devon Montanari, So 22:07 7:08
19 98 Diana Kocsis, So 24:20 7:51
21 102 Sam Murmello, Jr 24:38 7:57
22 103 Autumn Paul, Sr 24:43 7:58
18 116 Sarah Demchak, Fr 25:24 8:11
Total Time = 1:54:04 Total Places = 324
16. Upper Perkiomen
1540 31 LeeAnn Markwalter, So 21:32 6:57
1534 48 Serena Detweiler, Fr 21:58 7:05
1545 95 Lauren Weeks, Jr 24:03 7:45
1544 106 Allison Ritting, Sr 25:01 8:04
1541 107 Hayley Martin, Sr 25:03 8:05
1537 109 Jamie Homan, Sr 25:04 8:05
1543 110 Megan Ritting, Sr 25:05 8:05
Total Time = 1:57:37 Total Places = 387
17. Pottsgrove
1267 26 Dyani Hairston, Sr 21:24 6:54
1270 90 Chloe Sullivan, Fr 23:53 7:42
1268 91 Molly Neeson, Fr 23:56 7:43
1264 101 Elese Christ, Jr 24:37 7:56
1263 104 Kerry Brennan, Sr 24:56 8:02
1265 114 Megan Czerpak, Fr 25:13 8:08
1266 120 Madison Giraud, Fr 25:37 8:16
Total Time = 1:58:46 Total Places = 412
18. Blue Mountain
79 57 Courtney Dukmen, Sr 22:17 7:11
82 82 Shannon Henninger, Sr 23:27 7:34
87 99 Katie Thompson, Sr 24:27 7:53
80 112 Mallorie Dukmen, Fr 25:11 8:07
86 113 Caroline Rickard, Sr 25:12 8:07
77 119 Rebekah Dolbin, So 25:30 8:13
84 123 Gabby Krause, Jr 25:57 8:22
Total Time = 2:00:34 Total Places = 463
19. Msgr Bonner & Abp Pre
919 54 Samantha Gliwa, So 22:09 7:09
924 96 Jenna Rastatter, So 24:08 7:47
920 111 Celsey Golato, Sr 25:10 8:07
922 115 Bridgid O'Dea, Jr 25:13 8:08
921 118 Cate Lance, Jr 25:27 8:12
923 121 Hannah Oropollo, So 25:51 8:20
918 127 Hannah Bierling, Fr 28:02 9:03
Total Time = 2:02:07 Total Places = 494
TEAM 2.5k CLOCK
ID# PLACE SCORE FINISHER TIME TIME PACE TEAM
2 1 1 Katie Dammer, So 9:23 19:35 6:19 Abington Heights
1314 2 Jordan Williams, Jr 9:24 19:38 6:20 Sharon
464 3 2 Mackenzie Jones, Sr 9:24 19:55 6:25 Danville Area
714 4 3 Mandi Moxie, Sr 9:43 19:59 6:27 Knoch
1573 5 4 Claire Brown, Sr 9:24 20:06 6:29 Villa Maria Academy
1574 6 5 Grace Brown, So 9:42 20:07 6:29 Villa Maria Academy
1583 7 6 Melissa Ricci, Jr 9:40 20:07 6:29 Villa Maria Academy
5 8 7 Alex Scheuermann, Jr 9:36 20:10 6:30 Abington Heights
1700 9 8 Olivia Gettle, Sr 9:42 20:11 6:31 York Suburban
591 10 9 Catie Jaskowak, Sr 9:43 20:19 6:33 Grove City Area
936 11 10 Julia Mycek, So 9:42 20:20 6:33 New Hope-Solebury
1584 12 11 Hannah Ricci, So 9:40 20:21 6:34 Villa Maria Academy
1616 13 Paige Barillo, Fr 9:43 20:23 6:34 Western Wayne
444 14 12 Rebecca Balara, So 9:41 20:24 6:35 Dallas
1581 15 13 Bernadette Prichard, Sr 9:42 20:25 6:35 Villa Maria Academy
1013 16 14 Abigail Haines, Sr 9:56 20:28 6:36 North Pocono
1079 17 15 Madeline Consuelos, Fr 9:50 20:30 6:36 Northwestern Lehigh
665 18 16 Lindsey Williams, So 9:45 20:33 6:38 Holy Redeemer
1647 19 17 Abby Rustay, Jr 9:47 20:38 6:39 Wilson Area
38 20 18 Rachel O'Neil, Sr 9:51 20:40 6:40 Beaver Area
7 21 19 Claire Traweek, Jr 10:00 20:52 6:44 Abington Heights
24 22 20 Gabrielle Sacks, So 10:08 20:54 6:44 Allentown Central Cat
1576 23 21 Carlee Constable, Jr 9:50 20:57 6:45 Villa Maria Academy
461 24 22 Abby Foster, Sr 10:09 21:00 6:46 Danville Area
1 25 23 Meghan Beahan, Sr 10:11 21:00 6:46 Abington Heights
1619 26 Annie Skirpan, Fr 10:14 21:09 6:49 Western Wayne
1086 27 24 Molly Tarvin, So 9:50 21:11 6:50 Northwestern Lehigh
1085 28 25 Abigail Supplee, Sr 10:05 21:23 6:54 Northwestern Lehigh
1267 29 26 Dyani Hairston, Sr 10:08 21:24 6:54 Pottsgrove
1650 30 27 Gaby Vega, So 9:58 21:27 6:55 Wilson Area
710 31 28 Hannah Carney, Jr 10:11 21:29 6:56 Knoch
449 32 29 Riley Oremus, Jr 9:53 21:31 6:56 Dallas
1642 33 30 Sydney Brannon, Sr 9:58 21:32 6:56 Wilson Area
1540 34 31 LeeAnn Markwalter, So 10:16 21:32 6:57 Upper Perkiomen
935 35 32 Tabitha Liucci, Jr 10:17 21:36 6:58 New Hope-Solebury
1704 36 33 Zette Pflaum, So 10:14 21:38 6:58 York Suburban
3 37 34 Carly Danoski, Sr 10:25 21:38 6:59 Abington Heights
468 38 35 Marissa Maffei, Fr 10:20 21:38 6:59 Danville Area
735 39 36 Jade Fry, So 10:18 21:41 7:00 Lake Lehman
467 40 37 Katelyn Maffei, Sr 10:13 21:42 7:00 Danville Area
457 41 38 Monica Amarante, Jr 10:22 21:44 7:01 Danville Area
1011 42 39 Joanna Bernatowicz, Sr 10:16 21:47 7:01 North Pocono
1082 43 40 Hannah Herzon, So 10:12 21:49 7:02 Northwestern Lehigh
39 44 41 Rachel Quillin, So 10:25 21:52 7:03 Beaver Area
933 45 42 Savannah Herring, Jr 10:16 21:54 7:04 New Hope-Solebury
1084 46 43 Abigail Smith, Sr 10:21 21:55 7:04 Northwestern Lehigh
745 47 44 Olivia Vasey, So 10:28 21:55 7:04 Lake Lehman
716 48 45 Rachael Wittmer, Jr 10:25 21:55 7:04 Knoch
1702 49 46 Cecillia Lantz, So 10:19 21:55 7:04 York Suburban
1705 50 47 Brooke Ruth, So 10:24 21:57 7:05 York Suburban
1534 51 48 Serena Detweiler, Fr 10:22 21:58 7:05 Upper Perkiomen
590 52 49 Maddie Hamilton, Sr 10:15 21:59 7:05 Grove City Area
446 53 50 Katie Grose, Sr 10:25 22:04 7:07 Dallas
23 54 51 Claudia Sacks, Sr 10:08 22:05 7:07 Allentown Central Cat
35 55 52 Kelsey Jenkins, Jr 10:24 22:06 7:07 Beaver Area
20 56 53 Devon Montanari, So 10:23 22:07 7:08 Allentown Central Cat
919 57 54 Samantha Gliwa, So 10:18 22:09 7:09 Msgr Bonner & Abp Pre
462 58 55 Nikaela Haas, So 10:24 22:13 7:10 Danville Area
1586 59 56 Lexi Siefert, So 10:41 22:15 7:10 Villa Maria Academy
79 60 57 Courtney Dukmen, Sr 10:23 22:17 7:11 Blue Mountain
1024 61 Brinn DeAngelo, Fr 10:36 22:18 7:12 North Schuylkill
592 62 58 Olivia Lowe, Sr 10:14 22:26 7:14 Grove City Area
1014 63 59 Grace Hamilton, Jr 10:41 22:28 7:15 North Pocono
743 64 60 Lauryn Pembleton, Fr 10:41 22:29 7:15 Lake Lehman
741 65 61 Kara Martin, Jr 10:35 22:33 7:16 Lake Lehman
662 66 62 Molly Holmes, Jr 10:32 22:33 7:16 Holy Redeemer
466 67 63 Elaina Klinger, Fr 10:26 22:34 7:17 Danville Area
661 68 64 Olivia Greer, Sr 10:33 22:35 7:17 Holy Redeemer
934 69 65 Makena Kramli, So 10:38 22:37 7:18 New Hope-Solebury
594 70 66 Michaela Schmid, Jr 10:23 22:39 7:18 Grove City Area
663 71 67 Alison Manley, Sr 10:24 22:43 7:20 Holy Redeemer
593 72 68 Hannah Sanford, Sr 10:25 22:45 7:20 Grove City Area
712 73 69 Abby Jones, Sr 10:37 22:46 7:21 Knoch
448 74 70 Grace Jarden, Fr 10:37 22:48 7:21 Dallas
737 75 71 Julia Hutsko, Sr 10:42 22:51 7:22 Lake Lehman
715 76 72 Maya Wirtz, So 10:43 22:54 7:23 Knoch
732 77 73 Krystin Chaga, So 10:43 22:55 7:23 Lake Lehman
1066 78 74 Angela Alden, Sr 10:46 22:59 7:25 Northwestern Lehigh
37 79 75 Katia Kaffenes, Jr 10:47 22:59 7:25 Beaver Area
589 80 76 Marie Depew, Fr 10:58 23:03 7:26 Grove City Area
1015 81 77 Alana Kravitz, Fr 10:45 23:06 7:27 North Pocono
595 82 78 Kelly Somora, So 10:23 23:10 7:28 Grove City Area
1028 83 Chloe Stravinsky, So 10:37 23:10 7:28 North Schuylkill
1707 84 79 Emma Trout, Fr 11:04 23:12 7:29 York Suburban
664 85 80 Izzy Updike, Sr 10:52 23:13 7:29 Holy Redeemer
1083 86 81 Rachel Mikols, Sr 10:41 23:20 7:32 Northwestern Lehigh
82 87 82 Shannon Henninger, Sr 10:50 23:27 7:34 Blue Mountain
742 88 83 Lindsay Pembleton, Sr 10:49 23:28 7:34 Lake Lehman
713 89 84 Lauren Karenbauer, Sr 11:03 23:28 7:34 Knoch
1701 90 85 Lauren Kimpel, Sr 11:20 23:40 7:38 York Suburban
711 91 86 Chloe Ciora, Jr 11:06 23:40 7:38 Knoch
6 92 87 Maddie Show, Fr 10:59 23:45 7:39 Abington Heights
4 93 88 Emma Marion, So 10:52 23:48 7:41 Abington Heights
942 94 89 Amelia Wurster, Jr 11:12 23:49 7:41 New Hope-Solebury
1270 95 90 Chloe Sullivan, Fr 11:12 23:53 7:42 Pottsgrove
1268 96 91 Molly Neeson, Fr 11:21 23:56 7:43 Pottsgrove
445 97 92 Maxine Derome, Jr 11:10 23:57 7:43 Dallas
447 98 93 Beth Grose, Jr 11:10 24:00 7:44 Dallas
33 99 94 Greta Bell, Fr 11:21 24:02 7:45 Beaver Area
1545 100 95 Lauren Weeks, Jr 11:29 24:03 7:45 Upper Perkiomen
924 101 96 Jenna Rastatter, So 11:06 24:08 7:47 Msgr Bonner & Abp Pre
1649 102 97 Julia Sjodahl, Sr 10:58 24:11 7:48 Wilson Area
19 103 98 Diana Kocsis, So 11:18 24:20 7:51 Allentown Central Cat
87 104 99 Katie Thompson, Sr 11:10 24:27 7:53 Blue Mountain
36 105 100 Sarah Johnson, Sr 10:53 24:29 7:54 Beaver Area
1264 106 101 Elese Christ, Jr 11:39 24:37 7:56 Pottsgrove
21 107 102 Sam Murmello, Jr 11:31 24:38 7:57 Allentown Central Cat
22 108 103 Autumn Paul, Sr 11:23 24:43 7:58 Allentown Central Cat
1263 109 104 Kerry Brennan, Sr 11:28 24:56 8:02 Pottsgrove
1641 110 105 Lillian Altonen, Fr 11:19 24:56 8:03 Wilson Area
1026 111 Nicole Kane, Sr 11:27 24:59 8:03 North Schuylkill
1544 112 106 Allison Ritting, Sr 12:01 25:01 8:04 Upper Perkiomen
1541 113 107 Hayley Martin, Sr 12:04 25:03 8:05 Upper Perkiomen
1703 114 108 Sarah Murray, Fr 11:35 25:04 8:05 York Suburban
1537 115 109 Jamie Homan, Sr 12:01 25:04 8:05 Upper Perkiomen
1543 116 110 Megan Ritting, Sr 12:03 25:05 8:05 Upper Perkiomen
920 117 111 Celsey Golato, Sr 11:35 25:10 8:07 Msgr Bonner & Abp Pre
80 118 112 Mallorie Dukmen, Fr 11:49 25:11 8:07 Blue Mountain
86 119 113 Caroline Rickard, Sr 11:48 25:12 8:07 Blue Mountain
1265 120 114 Megan Czerpak, Fr 11:52 25:13 8:08 Pottsgrove
922 121 115 Bridgid O'Dea, Jr 11:30 25:13 8:08 Msgr Bonner & Abp Pre
18 122 116 Sarah Demchak, Fr 11:46 25:24 8:11 Allentown Central Cat
939 123 117 Hannah Singer, Sr 12:00 25:25 8:12 New Hope-Solebury
921 124 118 Cate Lance, Jr 11:44 25:27 8:12 Msgr Bonner & Abp Pre
77 125 119 Rebekah Dolbin, So 11:49 25:30 8:13 Blue Mountain
1266 126 120 Madison Giraud, Fr 11:30 25:37 8:16 Pottsgrove
923 127 121 Hannah Oropollo, So 11:31 25:51 8:20 Msgr Bonner & Abp Pre
1646 128 122 Sydney Gillen, Fr 12:04 25:55 8:21 Wilson Area
84 129 123 Gabby Krause, Jr 11:43 25:57 8:22 Blue Mountain
1648 130 124 Laura Sine, So 12:07 26:03 8:24 Wilson Area
606 131 Kailie Orzechowski, Jr 12:00 26:04 8:24 Hanover Area
941 132 125 Micaela Sullivan, Jr 11:56 26:41 8:36 New Hope-Solebury
1010 133 126 Anna Altmiller, Sr 12:44 27:25 8:51 North Pocono
1027 134 Jennie Li, Jr 12:25 27:35 8:54 North Schuylkill
607 135 Alicia Saltz, Sr 12:55 27:53 9:00 Hanover Area
918 136 127 Hannah Bierling, Fr 12:03 28:02 9:03 Msgr Bonner & Abp Pre
1012 137 128 Cassandra Caparo, Sr 13:09 28:07 9:04 North Pocono
1016 138 129 Shawnna Lamond, So 13:10 28:18 9:08 North Pocono
660 139 130 Bridget Dugan, Jr 14:14 30:03 9:41 Holy Redeemer
603 140 Diamond Coleman, Jr 14:16 30:21 9:47 Hanover Area
604 141 Julia Graziano, Fr 14:20 31:25 10:08 Hanover Area
GIRLS GOLD 5K
PLACE TEAM POINTS PLACES OF FINISHERS AVG. TIME SPREAD
1 Perkiomen Valley 96 1 10 14 31 40 41 62 20:18 2:19
2 North Allegheny 104 2 18 25 27 32 45 66 20:23 2:12
3 State College Area 122 11 12 23 28 48 63 84 20:40 1:19
4 Central Bucks East 148 6 8 37 38 59 73 92 20:48 1:52
5 Mount Lebanon 172 4 20 21 36 91 102 109 20:44 3:16
6 Spring Ford 180 13 19 34 42 72 75 87 21:00 1:51
7 Cardinal O'Hara 190 9 17 43 60 61 85 106 21:04 1:45
8 Oakland Catholic 213 5 26 39 64 79 99 118 21:04 2:49
9 Owen J. Roberts 222 16 30 35 47 94 96 21:16 2:13
10 Emmaus 257 3 49 54 56 95 105 110 21:17 3:20
11 Peters Township 267 22 24 50 67 104 117 128 21:30 2:13
12 Cedar Cliff 333 33 44 58 74 124 132 166 21:57 2:29
13 Upper Merion 382 51 55 83 86 107 113 138 22:07 1:16
14 Central York 402 46 53 69 100 134 139 145 22:19 2:24
15 Hempfield Area 418 52 70 90 98 108 114 116 22:17 1:16
16 Pittston Area 430 15 57 71 140 147 156 174 22:34 4:30
17 Taylor Allderdice 433 65 80 88 97 103 165 172 22:20 0:52
18 Canon-McMillan 460 7 89 111 122 131 144 146 22:30 3:47
19 Hazleton Area 556 29 77 119 154 177 24:05 8:00
20 Boyertown 558 78 93 112 133 142 161 173 23:09 2:15
21 Methacton 583 68 76 141 148 150 158 160 23:38 2:54
22 Central Mountain 584 82 101 125 127 149 168 170 23:23 2:41
23 Northampton Area 597 81 120 129 130 137 162 163 23:23 1:48
24 St. Hubert's 684 115 121 143 152 153 164 169 24:11 1:55
25 Williamsport Area 699 123 126 136 155 159 24:17 1:47
26 Bensalem 781 135 151 157 167 171 175 176 25:13 2:20
PLACE FINISHER TIME PACE
1. Perkiomen Valley
1 Annie Glodek, Jr 18:53 6:05
10 Jocelyn Rotay, Fr 20:07 6:29
14 Teaghan Scheinbecker, So 20:13 6:31
31 Julia Dorley, So 21:03 6:47
40 Michele Daniels, Jr 21:11 6:50
41 Hannah Stolpe, Sr 21:12 6:50
62 Laura Styer, Sr 21:50 7:02
Total Time = 1:41:27 Total Places = 96
2. North Allegheny
2 Clara Savchik, So 18:53 6:05
18 Ally Meehan, Fr 20:19 6:33
25 Kara Daggett, Jr 20:44 6:41
27 Tess Wright, So 20:50 6:43
32 Caroline Silay, So 21:05 6:48
45 Madissen Steiner, Jr 21:23 6:54
66 Katheryn Smolinski, Sr 21:55 7:04
Total Time = 1:41:51 Total Places = 104
3. State College Area
11 Catherine Curtin, Jr 20:10 6:30
12 Sarah Almarzooqi, Sr 20:10 6:30
23 Cailin Saylor, So 20:35 6:38
28 Natasha Fedkina, Sr 20:53 6:44
48 Haley Garvin, Jr 21:28 6:55
63 Emma Simon, Fr 21:50 7:02
84 Bella Dinallo, So 22:15 7:11
Total Time = 1:43:16 Total Places = 122
4. Central Bucks East
6 Tate Dawson, Jr 19:53 6:25
8 Hannah Morris, Jr 20:02 6:28
37 Brooklyne Wiley, So 21:09 6:49
38 Claudia Eder, Fr 21:10 6:50
59 Courtney Wentz, Sr 21:45 7:01
73 Mackenzie Perillo, Jr 22:03 7:07
92 Julia Heiges, Sr 22:25 7:14
Total Time = 1:43:59 Total Places = 148
5. Mount Lebanon
4 Kelsey Potts, Sr 19:08 6:10
20 Claire Dougherty, Sr 20:28 6:36
21 Sadie Saxton, Sr 20:29 6:36
36 Aoife-Ruby Dunne, Fr 21:09 6:49
91 Gillian Livingston, Fr 22:24 7:13
102 Cora Broadhurst, So 22:42 7:19
109 Frankie Kavalir, Sr 22:50 7:22
Total Time = 1:43:38 Total Places = 172
6. Spring Ford
13 Isabella Marchini, Jr 20:11 6:31
19 Emily Smith, Fr 20:28 6:36
34 Sydney Galster, So 21:05 6:48
42 Gabriella Bamford, So 21:14 6:51
72 Jenna Vledder, Sr 22:02 7:06
75 Rachel Murphy, Fr 22:04 7:07
87 Julia Vledder, So 22:19 7:12
Total Time = 1:45:00 Total Places = 180
7. Cardinal O'Hara
9 Elizabeth Mancini, So 20:04 6:28
17 Grace Mancini, Sr 20:17 6:33
43 Christine Mancini, Fr 21:19 6:52
60 Maura Lyons, Jr 21:48 7:02
61 Eleanor Mancini, So 21:49 7:02
85 Celia Pastore, So 22:16 7:11
106 Aine Sheehan, Sr 22:47 7:21
Total Time = 1:45:17 Total Places = 190
8. Oakland Catholic
5 Finikiotis, Lauren, Jr 19:21 6:14
26 Aldrich, Kathryn, Fr 20:48 6:43
39 Young, Sophie, So 21:11 6:50
64 Ellery, Katelyn, Fr 21:50 7:03
79 Schupansky, Hanna, Fr 22:09 7:09
99 Bergstedt, Anna, Fr 22:38 7:18
118 Ellery, Meghan, Jr 23:11 7:29
Total Time = 1:45:19 Total Places = 213
9. Owen J. Roberts
16 Megan Bernotas, Sr 20:14 6:31
30 Alex Glasier, So 21:02 6:47
35 Emily Hansell, Jr 21:07 6:48
47 Emma Torak, Fr 21:27 6:55
94 Andrea Shade, Sr 22:26 7:14
96 Erica Hild, So 22:31 7:16
Total Time = 1:46:16 Total Places = 222
10. Emmaus
3 Katie Bacher, Sr 19:08 6:10
49 Katrina Durrwachter, Jr 21:29 6:56
54 Amber Ziegler, So 21:39 6:59
56 Abby Heilenman, Fr 21:41 6:59
95 Emma Keightley, Jr 22:27 7:14
105 Shannon Burkholder, Sr 22:47 7:21
110 Brynn Meyers, Fr 22:50 7:22
Total Time = 1:46:24 Total Places = 257
11. Peters Township
22 Chloe Grzyb, Sr 20:33 6:38
24 Sydney Wehn, Jr 20:42 6:40
50 Jennifer Massucci, Fr 21:32 6:57
67 Gianna Pugliano, Jr 21:55 7:04
104 Julie Bocetti, So 22:45 7:20
117 Ally Wehn, Jr 23:10 7:28
128 Olivia Ziegler, So 23:41 7:38
Total Time = 1:47:27 Total Places = 267
12. Cedar Cliff
33 Amanda Shultz, Sr 21:05 6:48
44 Veronica Repetz, Sr 21:20 6:53
58 Hailey Weidenhammer, So 21:43 7:00
74 Taylor Frownfelter, Sr 22:03 7:07
124 Ellie Quesenberry, Jr 23:34 7:36
132 Julia Freimuth, Sr 23:46 7:40
166 Ania Naylor, Sr 25:48 8:19
Total Time = 1:49:45 Total Places = 333
13. Upper Merion
51 Morgan Morton, Jr 21:33 6:57
55 Amber Strouse, So 21:40 6:59
83 June Sanchez, So 22:14 7:10
86 Caitlin Bowe, Jr 22:16 7:11
107 Hope Lu, Sr 22:48 7:21
113 Carley Cirafesi, So 23:00 7:25
138 Alexis Anderson, So 24:04 7:46
Total Time = 1:50:31 Total Places = 382
14. Central York
46 Bridget Palm, So 21:26 6:55
53 Paige Hartman, So 21:39 6:59
69 Haley Pfefferkorn, Sr 22:00 7:06
100 Amanda Loeffelholz, Sr 22:38 7:18
134 Lyndsey Hertneky, So 23:49 7:41
139 Jaclyn Ball, So 24:07 7:47
145 Brooke Buzynski, Sr 24:41 7:58
Total Time = 1:51:32 Total Places = 402
15. Hempfield Area
52 Michelle Burns, Jr 21:35 6:58
70 Alexandra DeRiso, Fr 22:00 7:06
90 Rachel Fiaschetti, Sr 22:23 7:13
98 Laura Aston, So 22:34 7:17
108 Megan Powell, Jr 22:50 7:22
114 Hannah Spinella, Sr 23:02 7:26
116 Grace McClain, Fr 23:09 7:28
Total Time = 1:51:22 Total Places = 418
16. Pittston Area
15 Tara Johnson, Sr 20:14 6:31
57 Arianna Boccardi, Jr 21:42 7:00
71 Bailey Loyack, Fr 22:02 7:06
140 Jessica Tighe, Jr 24:08 7:47
147 Genevieve English, Fr 24:43 7:58
156 Delany Power, Fr 25:12 8:08
174 Abbie Sheerer, Sr 26:45 8:37
Total Time = 1:52:49 Total Places = 430
17. Taylor Allderdice
65 Noelle DiSilvio, Fr 21:51 7:03
80 Elizabeth Smith, Jr 22:09 7:09
88 Dighan Kelly, Sr 22:20 7:12
97 Abby Paytas, Jr 22:33 7:16
103 Maive Bellios, Sr 22:43 7:20
165 Peyton Skinker, Sr 25:42 8:17
172 Adelina Grusca, Fr 26:11 8:27
Total Time = 1:51:36 Total Places = 433
18. Canon-McMillan
7 Morgan Grudi, Jr 19:59 6:27
89 Lilya Vanderaar, So 22:21 7:12
111 Margaret Veres, So 22:55 7:23
122 Abrianna Scenna, Jr 23:26 7:33
131 Shannon McCall, Jr 23:46 7:40
144 Nicole Slain, Jr 24:35 7:56
146 Sarina Wudkwych, Fr 24:42 7:58
Total Time = 1:52:27 Total Places = 460
19. Hazleton Area
29 Mary Everdale, Jr 20:59 6:46
77 Casey Balogh, So 22:07 7:08
119 Steph Yanochko, So 23:18 7:31
154 Hope Little, So 25:00 8:04
177 Veronica Pecora, Fr 28:58 9:21
Total Time = 2:00:22 Total Places = 556
20. Boyertown
78 Amanda Murray, So 22:08 7:08
93 Grace Demenno, Fr 22:25 7:14
112 Maddy Hunsberger, Fr 22:58 7:24
133 Marley Stackonis, Jr 23:47 7:40
142 Renee Schumaker, Sr 24:23 7:52
161 Alliana Drury, So 25:25 8:12
173 Mallory Schmidt, Sr 26:28 8:32
Total Time = 1:55:41 Total Places = 558
21. Methacton
68 Anna Price, So 21:59 7:05
76 Abby Konkoly, Sr 22:05 7:07
141 Rebecca Sobeck, Fr 24:21 7:51
148 Sarah Lebold, Sr 24:49 8:00
150 Brianna Landis, Sr 24:52 8:01
158 Olivia Leber, Fr 25:16 8:09
160 Megan Ashliman, So 25:25 8:12
Total Time = 1:58:06 Total Places = 583
22. Central Mountain
82 Alyssa Laughner, So 22:11 7:09
101 Ellie Nesbitt, Fr 22:39 7:18
125 Christina Lugg, Fr 23:34 7:36
127 Stacia Mincer, Sr 23:37 7:37
149 Shea Weaver, Sr 24:51 8:01
168 Taylor Schmidt, Jr 25:55 8:22
170 Abigayil James, Fr 26:06 8:25
Total Time = 1:56:52 Total Places = 584
23. Northampton Area
81 Magen Perelli, Fr 22:09 7:09
120 Beth Albright, So 23:23 7:32
129 Carly Hein, Sr 23:42 7:39
130 Brooke Ingram, Jr 23:44 7:39
137 Olivia Cappolella, So 23:57 7:43
162 Jenele Vadelund, So 25:34 8:15
163 Lauren Pague, Fr 25:35 8:15
Total Time = 1:56:55 Total Places = 597
24. St. Hubert's
115 Cecilia Jones, Jr 23:04 7:26
121 Nicole McShane, Fr 23:25 7:33
143 Colleen Mulville, So 24:29 7:54
152 Ally Kuvik, Sr 24:56 8:03
153 Debbie Grace, So 24:59 8:03
164 Isabella Goschinski, Sr 25:38 8:16
169 Marissa Tankelewicz, Fr 25:56 8:22
Total Time = 2:00:53 Total Places = 684
25. Williamsport Area
123 Mary McMahon, So 23:31 7:35
126 Lauren Early, So 23:35 7:36
136 Tess Pricher, So 23:55 7:43
155 Sarah Hill, Jr 25:07 8:06
159 Sharon Engel, So 25:17 8:09
Total Time = 2:01:25 Total Places = 699
26. Bensalem
135 Simonet Tan, So 23:51 7:41
151 Patty Higgins, Jr 24:56 8:02
157 Kateryna Mukhino, Sr 25:13 8:08
167 Lisa Shah, So 25:51 8:20
171 Joy Senkungu, So 26:10 8:26
175 Samy Herrera, Sr 27:44 8:57
176 Hajar Karim, Sr 28:10 9:05
Total Time = 2:06:01 Total Places = 781
TEAM 2.5K CLOCK
PLACE SCORE FINISHER TIME TIME PACE TEAM
1 1 Annie Glodek, Jr 18:53 6:05 Perkiomen Valley
2 2 Clara Savchik, So 18:53 6:05 North Allegheny
3 3 Katie Bacher, Sr 19:08 6:10 Emmaus
4 4 Kelsey Potts, Sr 19:08 6:10 Mount Lebanon
5 5 Finikiotis, Lauren, Jr 19:21 6:14 Oakland Catholic
6 Ava Pietrzyk, Jr 19:41 6:21 North Hills
7 Julia Kooser, Jr 19:49 6:24 Seneca Valley
8 6 Tate Dawson, Jr 19:53 6:25 Central Bucks East
9 7 Morgan Grudi, Jr 19:59 6:27 Canon-McMillan
10 8 Hannah Morris, Jr 20:02 6:28 Central Bucks East
11 9 Elizabeth Mancini, So 20:04 6:28 Cardinal O'Hara
12 10 Jocelyn Rotay, Fr 20:07 6:29 Perkiomen Valley
13 11 Catherine Curtin, Jr 20:10 6:30 State College Area
14 12 Sarah Almarzooqi, Sr 20:10 6:30 State College Area
15 13 Isabella Marchini, Jr 20:11 6:31 Spring Ford
16 14 Teaghan Scheinbecker, So 20:13 6:31 Perkiomen Valley
17 15 Tara Johnson, Sr 20:14 6:31 Pittston Area
18 16 Megan Bernotas, Sr 20:14 6:31 Owen J. Roberts
19 17 Grace Mancini, Sr 20:17 6:33 Cardinal O'Hara
20 18 Ally Meehan, Fr 20:19 6:33 North Allegheny
21 19 Emily Smith, Fr 20:28 6:36 Spring Ford
22 20 Claire Dougherty, Sr 20:28 6:36 Mount Lebanon
23 21 Sadie Saxton, Sr 20:29 6:36 Mount Lebanon
24 22 Chloe Grzyb, Sr 20:33 6:38 Peters Township
25 23 Cailin Saylor, So 20:35 6:38 State College Area
26 Madeline Evans, Jr 20:35 6:38 North Hills
27 24 Sydney Wehn, Jr 20:42 6:40 Peters Township
28 25 Kara Daggett, Jr 20:44 6:41 North Allegheny
29 26 Aldrich, Kathryn, Fr 20:48 6:43 Oakland Catholic
30 27 Tess Wright, So 20:50 6:43 North Allegheny
31 28 Natasha Fedkina, Sr 20:53 6:44 State College Area
32 Vanessa Paolella, Jr 20:54 6:44 Delaware Valley
33 29 Mary Everdale, Jr 20:59 6:46 Hazleton Area
34 30 Alex Glasier, So 21:02 6:47 Owen J. Roberts
35 31 Julia Dorley, So 21:03 6:47 Perkiomen Valley
36 32 Caroline Silay, So 21:05 6:48 North Allegheny
37 33 Amanda Shultz, Sr 21:05 6:48 Cedar Cliff
38 34 Sydney Galster, So 21:05 6:48 Spring Ford
39 35 Emily Hansell, Jr 21:07 6:48 Owen J. Roberts
40 36 Aoife-Ruby Dunne, Fr 21:09 6:49 Mount Lebanon
41 37 Brooklyne Wiley, So 21:09 6:49 Central Bucks East
42 Shelby Daugherty, Fr 21:10 6:50 Quakertown
43 38 Claudia Eder, Fr 21:10 6:50 Central Bucks East
44 39 Young, Sophie, So 21:11 6:50 Oakland Catholic
45 40 Michele Daniels, Jr 21:11 6:50 Perkiomen Valley
46 41 Hannah Stolpe, Sr 21:12 6:50 Perkiomen Valley
47 42 Gabriella Bamford, So 21:14 6:51 Spring Ford
48 43 Christine Mancini, Fr 21:19 6:52 Cardinal O'Hara
49 44 Veronica Repetz, Sr 21:20 6:53 Cedar Cliff
50 45 Madissen Steiner, Jr 21:23 6:54 North Allegheny
51 46 Bridget Palm, So 21:26 6:55 Central York
52 47 Emma Torak, Fr 21:27 6:55 Owen J. Roberts
53 48 Haley Garvin, Jr 21:28 6:55 State College Area
54 49 Katrina Durrwachter, Jr 21:29 6:56 Emmaus
55 50 Jennifer Massucci, Fr 21:32 6:57 Peters Township
56 51 Morgan Morton, Jr 21:33 6:57 Upper Merion
57 52 Michelle Burns, Jr 21:35 6:58 Hempfield Area
58 53 Paige Hartman, So 21:39 6:59 Central York
59 54 Amber Ziegler, So 21:39 6:59 Emmaus
60 55 Amber Strouse, So 21:40 6:59 Upper Merion
61 56 Abby Heilenman, Fr 21:41 6:59 Emmaus
62 57 Arianna Boccardi, Jr 21:42 7:00 Pittston Area
63 58 Hailey Weidenhammer, So 21:43 7:00 Cedar Cliff
64 59 Courtney Wentz, Sr 21:45 7:01 Central Bucks East
65 60 Maura Lyons, Jr 21:48 7:02 Cardinal O'Hara
66 61 Eleanor Mancini, So 21:49 7:02 Cardinal O'Hara
67 62 Laura Styer, Sr 21:50 7:02 Perkiomen Valley
68 63 Emma Simon, Fr 21:50 7:02 State College Area
69 64 Ellery, Katelyn, Fr 21:50 7:03 Oakland Catholic
70 65 Noelle DiSilvio, Fr 21:51 7:03 Taylor Allderdice
71 66 Katheryn Smolinski, Sr 21:55 7:04 North Allegheny
72 67 Gianna Pugliano, Jr 21:55 7:04 Peters Township
73 68 Anna Price, So 21:59 7:05 Methacton
74 69 Haley Pfefferkorn, Sr 22:00 7:06 Central York
75 70 Alexandra DeRiso, Fr 22:00 7:06 Hempfield Area
76 Madeline Ocamb, Sr 22:01 7:06 Quakertown
77 71 Bailey Loyack, Fr 22:02 7:06 Pittston Area
78 72 Jenna Vledder, Sr 22:02 7:06 Spring Ford
79 73 Mackenzie Perillo, Jr 22:03 7:07 Central Bucks East
80 74 Taylor Frownfelter, Sr 22:03 7:07 Cedar Cliff
81 75 Rachel Murphy, Fr 22:04 7:07 Spring Ford
82 76 Abby Konkoly, Sr 22:05 7:07 Methacton
83 77 Casey Balogh, So 22:07 7:08 Hazleton Area
84 78 Amanda Murray, So 22:08 7:08 Boyertown
85 79 Schupansky, Hanna, Fr 22:09 7:09 Oakland Catholic
86 80 Elizabeth Smith, Jr 22:09 7:09 Taylor Allderdice
87 81 Magen Perelli, Fr 22:09 7:09 Northampton Area
88 82 Alyssa Laughner, So 22:11 7:09 Central Mountain
89 83 June Sanchez, So 22:14 7:10 Upper Merion
90 84 Bella Dinallo, So 22:15 7:11 State College Area
91 85 Celia Pastore, So 22:16 7:11 Cardinal O'Hara
92 86 Caitlin Bowe, Jr 22:16 7:11 Upper Merion
93 87 Julia Vledder, So 22:19 7:12 Spring Ford
94 88 Dighan Kelly, Sr 22:20 7:12 Taylor Allderdice
95 89 Lilya Vanderaar, So 22:21 7:12 Canon-McMillan
96 90 Rachel Fiaschetti, Sr 22:23 7:13 Hempfield Area
97 91 Gillian Livingston, Fr 22:24 7:13 Mount Lebanon
98 92 Julia Heiges, Sr 22:25 7:14 Central Bucks East
99 93 Grace Demenno, Fr 22:25 7:14 Boyertown
100 94 Andrea Shade, Sr 22:26 7:14 Owen J. Roberts
101 95 Emma Keightley, Jr 22:27 7:14 Emmaus
102 96 Erica Hild, So 22:31 7:16 Owen J. Roberts
103 97 Abby Paytas, Jr 22:33 7:16 Taylor Allderdice
104 98 Laura Aston, So 22:34 7:17 Hempfield Area
105 99 Bergstedt, Anna, Fr 22:38 7:18 Oakland Catholic
106 100 Amanda Loeffelholz, Sr 22:38 7:18 Central York
107 101 Ellie Nesbitt, Fr 22:39 7:18 Central Mountain
108 102 Cora Broadhurst, So 22:42 7:19 Mount Lebanon
109 103 Maive Bellios, Sr 22:43 7:20 Taylor Allderdice
110 104 Julie Bocetti, So 22:45 7:20 Peters Township
111 Lily Colflesh, So 22:47 7:21 Quakertown
112 105 Shannon Burkholder, Sr 22:47 7:21 Emmaus
113 106 Aine Sheehan, Sr 22:47 7:21 Cardinal O'Hara
114 107 Hope Lu, Sr 22:48 7:21 Upper Merion
115 108 Megan Powell, Jr 22:50 7:22 Hempfield Area
116 109 Frankie Kavalir, Sr 22:50 7:22 Mount Lebanon
117 110 Brynn Meyers, Fr 22:50 7:22 Emmaus
118 111 Margaret Veres, So 22:55 7:23 Canon-McMillan
119 112 Maddy Hunsberger, Fr 22:58 7:24 Boyertown
120 113 Carley Cirafesi, So 23:00 7:25 Upper Merion
121 114 Hannah Spinella, Sr 23:02 7:26 Hempfield Area
122 115 Cecilia Jones, Jr 23:04 7:26 St. Hubert's
123 Emily Keir, So 23:08 7:28 Seneca Valley
124 116 Grace McClain, Fr 23:09 7:28 Hempfield Area
125 117 Ally Wehn, Jr 23:10 7:28 Peters Township
126 118 Ellery, Meghan, Jr 23:11 7:29 Oakland Catholic
127 119 Steph Yanochko, So 23:18 7:31 Hazleton Area
128 120 Beth Albright, So 23:23 7:32 Northampton Area
129 121 Nicole McShane, Fr 23:25 7:33 St. Hubert's
130 122 Abrianna Scenna, Jr 23:26 7:33 Canon-McMillan
131 123 Mary McMahon, So 23:31 7:35 Williamsport Area
132 124 Ellie Quesenberry, Jr 23:34 7:36 Cedar Cliff
133 125 Christina Lugg, Fr 23:34 7:36 Central Mountain
134 126 Lauren Early, So 23:35 7:36 Williamsport Area
135 127 Stacia Mincer, Sr 23:37 7:37 Central Mountain
136 128 Olivia Ziegler, So 23:41 7:38 Peters Township
137 129 Carly Hein, Sr 23:42 7:39 Northampton Area
138 130 Brooke Ingram, Jr 23:44 7:39 Northampton Area
139 131 Shannon McCall, Jr 23:46 7:40 Canon-McMillan
140 132 Julia Freimuth, Sr 23:46 7:40 Cedar Cliff
141 133 Marley Stackonis, Jr 23:47 7:40 Boyertown
142 134 Lyndsey Hertneky, So 23:49 7:41 Central York
143 135 Simonet Tan, So 23:51 7:41 Bensalem
144 Sarah McDougall, Jr 23:53 7:42 Delaware Valley
145 136 Tess Pricher, So 23:55 7:43 Williamsport Area
146 137 Olivia Cappolella, So 23:57 7:43 Northampton Area
147 Caitlin DiCara, Sr 24:02 7:45 Quakertown
148 138 Alexis Anderson, So 24:04 7:46 Upper Merion
149 139 Jaclyn Ball, So 24:07 7:47 Central York
150 140 Jessica Tighe, Jr 24:08 7:47 Pittston Area
151 141 Rebecca Sobeck, Fr 24:21 7:51 Methacton
152 142 Renee Schumaker, Sr 24:23 7:52 Boyertown
153 143 Colleen Mulville, So 24:29 7:54 St. Hubert's
154 144 Nicole Slain, Jr 24:35 7:56 Canon-McMillan
155 145 Brooke Buzynski, Sr 24:41 7:58 Central York
156 146 Sarina Wudkwych, Fr 24:42 7:58 Canon-McMillan
157 147 Genevieve English, Fr 24:43 7:58 Pittston Area
158 148 Sarah Lebold, Sr 24:49 8:00 Methacton
159 149 Shea Weaver, Sr 24:51 8:01 Central Mountain
160 150 Brianna Landis, Sr 24:52 8:01 Methacton
161 151 Patty Higgins, Jr 24:56 8:02 Bensalem
162 152 Ally Kuvik, Sr 24:56 8:03 St. Hubert's
163 153 Debbie Grace, So 24:59 8:03 St. Hubert's
164 154 Hope Little, So 25:00 8:04 Hazleton Area
165 155 Sarah Hill, Jr 25:07 8:06 Williamsport Area
166 156 Delany Power, Fr 25:12 8:08 Pittston Area
167 157 Kateryna Mukhino, Sr 25:13 8:08 Bensalem
168 158 Olivia Leber, Fr 25:16 8:09 Methacton
169 159 Sharon Engel, So 25:17 8:09 Williamsport Area
170 160 Megan Ashliman, So 25:25 8:12 Methacton
171 161 Alliana Drury, So 25:25 8:12 Boyertown
172 162 Jenele Vadelund, So 25:34 8:15 Northampton Area
173 163 Lauren Pague, Fr 25:35 8:15 Northampton Area
174 164 Isabella Goschinski, Sr 25:38 8:16 St. Hubert's
175 165 Peyton Skinker, Sr 25:42 8:17 Taylor Allderdice
176 166 Ania Naylor, Sr 25:48 8:19 Cedar Cliff
177 167 Lisa Shah, So 25:51 8:20 Bensalem
178 168 Taylor Schmidt, Jr 25:55 8:22 Central Mountain
179 169 Marissa Tankelewicz, Fr 25:56 8:22 St. Hubert's
180 Emily Shea, Jr 25:58 8:22 Methacton
181 170 Abigayil James, Fr 26:06 8:25 Central Mountain
182 171 Joy Senkungu, So 26:10 8:26 Bensalem
183 172 Adelina Grusca, Fr 26:11 8:27 Taylor Allderdice
184 173 Mallory Schmidt, Sr 26:28 8:32 Boyertown
185 174 Abbie Sheerer, Sr 26:45 8:37 Pittston Area
186 175 Samy Herrera, Sr 27:44 8:57 Bensalem
187 176 Hajar Karim, Sr 28:10 9:05 Bensalem
188 177 Veronica Pecora, Fr 28:58 9:21 Hazleton Area
BOYS WHITE 5k
PLACE TEAM POINTS PLACES OF FINISHERS AVG. TIME SPREAD
1 Winchester Thurston 101 4 8 12 18 59 71 87 17:49 2:26
2 Camp Hill 137 6 13 15 31 72 122 124 18:07 2:37
3 Sewickley Academy 148 1 2 36 48 61 106 110 17:58 2:54
4 Cranberry 170 9 10 40 42 69 77 88 18:22 2:11
5 Elk Lake 193 21 25 38 52 57 125 128 18:38 1:14
6 New Hope-Solebury 202 17 35 41 44 65 67 89 18:39 1:37
7 Christopher Dock 252 11 19 56 74 92 111 114 18:55 2:38
8 Masterman 254 3 26 54 80 91 95 118 18:49 3:26
9 Jenkintown 294 20 43 50 84 97 129 19:12 2:27
10 Penns Valley Area 315 14 23 45 85 148 150 160 19:20 4:18
11 Lakeview 326 16 27 82 99 102 123 140 19:21 2:39
12 Marion Center Area 353 24 49 68 103 109 117 135 19:32 2:26
13 Delone Catholic 361 7 55 86 94 119 120 142 19:29 3:48
14 North East 380 33 37 70 101 139 154 19:44 3:14
15 North Clarion 402 5 34 60 147 156 163 177 19:51 5:40
16 Vincentian Academy 412 29 47 62 96 178 21:02 9:57
17 Southern Columbia Are 416 22 58 90 116 130 138 157 19:54 3:02
18 Mahanoy Area 424 51 63 64 113 133 162 19:57 2:06
19 St Josephs Catholic A 437 28 83 93 107 126 169 20:00 2:43
20 Warrior Run 443 30 53 66 127 167 168 20:19 5:10
21 South Side 546 32 75 132 152 155 164 173 20:49 4:06
22 Sullivan County 551 76 81 108 137 149 179 20:43 2:22
23 Clarion Area 556 78 79 112 121 166 175 20:56 3:42
24 Marian Catholic 574 46 115 134 136 143 153 20:50 3:00
25 York Catholic 604 39 104 141 159 161 170 171 21:14 4:01
26 Forest City 625 98 100 131 145 151 165 174 21:15 1:57
27 Wyoming Seminary 626 73 105 144 146 158 172 176 21:19 2:56
PLACE FINISHER TIME PACE
1. Winchester Thurston
4 Tristan Forsythe, So 16:52 5:26
8 Ben Littmann, Jr 17:20 5:35
12 Shaun Hay, Jr 17:42 5:42
18 Will Loevner, Sr 17:50 5:45
59 Gordon Pollock, So 19:18 6:13
71 Kian Delaney, Fr 19:36 6:19
87 Kevin Salipante, Fr 19:58 6:26
Total Time = 1:29:02 Total Places = 101
2. Camp Hill
6 Cooper Leslie, Sr 17:02 5:29
13 Ian Gabig, Jr 17:43 5:43
15 Blake Behney, Sr 17:47 5:44
31 Daniel Shank, Jr 18:24 5:56
72 Patrick Dorsey, Jr 19:38 6:20
122 Michael LaTorre, So 20:56 6:45
124 Xavier Ritchie, Fr 20:58 6:46
Total Time = 1:30:34 Total Places = 137
3. Sewickley Academy
1 Griffin Mackey, Jr 16:25 5:18
2 Ben Clouse, Jr 16:39 5:22
36 Tim Hanlon, Jr 18:30 5:58
48 Henry Meakem, Fr 18:53 6:05
61 Neill Peirce, Jr 19:19 6:14
106 Austin Duffield, So 20:30 6:37
110 Mason SanFilippo, So 20:33 6:38
Total Time = 1:29:46 Total Places = 148
4. Cranberry
9 Harrison Keenan, Jr 17:23 5:36
10 Sam Lander, Jr 17:31 5:39
40 Nolan Brannon, Jr 18:39 6:01
42 Jared Daily, Sr 18:44 6:02
69 Paul Zacherl, Sr 19:33 6:18
77 Nick Varsek, Sr 19:44 6:22
88 Brandon Forrest, Fr 20:04 6:28
Total Time = 1:31:50 Total Places = 170
5. Elk Lake
21 Cody Oswald, So 18:02 5:49
25 Hunter Bedell, Sr 18:08 5:51
38 Seth Owens, Jr 18:37 6:00
52 Brett Carney, So 19:06 6:10
57 Hunter Watkins, Sr 19:16 6:13
125 Matt Doolittle, So 21:00 6:46
128 Ty Moon, Sr 21:05 6:48
Total Time = 1:33:09 Total Places = 193
6. New Hope-Solebury
17 Chris Cammarata, So 17:49 5:45
35 Eric Cammarata, Jr 18:30 5:58
41 Bradley Neumann, Sr 18:42 6:02
44 Joshua House, Jr 18:45 6:03
65 Anthony Lagana, Jr 19:25 6:16
67 Sam Lombardi, Jr 19:28 6:17
89 Matt Peshek, Jr 20:05 6:29
Total Time = 1:33:11 Total Places = 202
7. Christopher Dock
11 Michael Gunden, Sr 17:34 5:40
19 Tim Kennel, So 17:52 5:46
56 Isaiah Denlinger, So 19:12 6:12
74 Christopher Keach, So 19:41 6:21
92 Addison Schweizerhof, Fr 20:12 6:31
111 Daniel Kabakjian, So 20:37 6:39
114 Ian Anderson, Jr 20:44 6:41
Total Time = 1:34:31 Total Places = 252
8. Masterman
3 Joseph Previdi, Sr 16:42 5:23
26 Per Loufman, Sr 18:11 5:52
54 Daniel Bici, So 19:10 6:11
80 Robert Sim, Jr 19:50 6:24
91 Manfred Thomas, Sr 20:08 6:29
95 Darren Chen, Jr 20:17 6:32
118 Andy Neale, Jr 20:54 6:44
Total Time = 1:34:01 Total Places = 254
9. Jenkintown
20 Joshua Jackson, So 17:56 5:47
43 Jack Miller, Fr 18:44 6:03
50 Christian Geer, Sr 19:03 6:09
84 Jamail Khan, Fr 19:55 6:25
97 Caleb Limmer, So 20:22 6:34
129 Charles Mangan, So 21:06 6:48
Total Time = 1:36:00 Total Places = 294
10. Penns Valley Area
14 Chris Colwell, So 17:46 5:44
23 Keith Griffith, Sr 18:05 5:50
45 Sam Gray, So 18:49 6:04
85 Charlie Romig, So 19:56 6:26
148 Haden Stamm, So 22:03 7:07
150 Everett VanHeyst, Fr 22:17 7:11
160 Matthew Manning, Fr 22:38 7:18
Total Time = 1:36:39 Total Places = 315
11. Lakeview
16 Zachary Tingley, So 17:48 5:44
27 Chris Drozynski, Sr 18:15 5:53
82 Montana Paradise, Fr 19:52 6:24
99 Jarod McGowan, So 20:24 6:35
102 Derick Uber, Jr 20:26 6:35
123 Logan Hogue, Fr 20:58 6:46
140 Joe Grim, Fr 21:42 7:00
Total Time = 1:36:45 Total Places = 326
12. Marion Center Area
24 David Wiles, Sr 18:07 5:50
49 Joseph Brendle, Sr 19:03 6:08
68 Nathan Alabran, Sr 19:30 6:17
103 Logan Crooks, So 20:27 6:36
109 Connor McGrady, Fr 20:32 6:37
117 Garrick Davies, So 20:53 6:44
135 Rex Olp, So 21:21 6:53
Total Time = 1:37:39 Total Places = 353
13. Delone Catholic
7 William Greene, Jr 17:07 5:31
55 John Mall, Sr 19:11 6:11
86 Gabe Hall, Fr 19:56 6:26
94 Joshua Baker, Sr 20:16 6:32
119 Thomas Laudani, So 20:54 6:45
120 Charles Hoerl, So 20:55 6:45
142 Isaac Brilhart, Jr 21:49 7:02
Total Time = 1:37:24 Total Places = 361
14. North East
33 Dylan Bemiss, Jr 18:26 5:57
37 Jacob Watts, Jr 18:35 6:00
70 Cory Rearick, Jr 19:34 6:19
101 Josh Lewis, Fr 20:26 6:35
139 Jon Jobczynski, Jr 21:39 6:59
154 Jonah Sargeant, Sr 22:27 7:14
Total Time = 1:38:40 Total Places = 380
15. North Clarion
5 Isaac Wilson, Sr 16:53 5:27
34 Isaiah Griebel, Jr 18:29 5:57
60 Isaac Kaye, Sr 19:18 6:14
147 Josh Homan, So 22:02 7:06
156 Dayton Carroll, Jr 22:33 7:16
163 Austin Lencer, Jr 22:58 7:24
177 Donnie Haywood, Sr 27:58 9:01
Total Time = 1:39:15 Total Places = 402
16. Vincentian Academy
29 Michael Shannon, Jr 18:20 5:55
47 Chuck Adams, Jr 18:53 6:05
62 Grant Straatmann, Fr 19:21 6:14
96 Nick Lucot, Sr 20:20 6:33
178 Josh Madden, Sr 28:16 9:07
Total Time = 1:45:10 Total Places = 412
17. Southern Columbia Are
22 Ethan Knoebel, Fr 18:05 5:50
58 Jacob Petro, Fr 19:18 6:13
90 Marc Boyer, Sr 20:07 6:29
116 Nick Kuzo, So 20:50 6:43
130 Eli Yemzow, So 21:06 6:48
138 Reese Houseknecht, Fr 21:32 6:57
157 Carter Houseknecht, Jr 22:34 7:17
Total Time = 1:39:26 Total Places = 416
18. Mahanoy Area
51 Seth Soriano, So 19:04 6:09
63 Matt Derr, Jr 19:22 6:15
64 Adam Bahrey, Sr 19:22 6:15
113 Justin Rivera, So 20:44 6:41
133 Kris Boxter, So 21:10 6:49
162 Austin Scheeler, So 22:51 7:22
Total Time = 1:39:42 Total Places = 424
19. St Josephs Catholic A
28 Eli Urban, Sr 18:18 5:54
83 Kaelan Wright, Fr 19:53 6:25
93 Andy Rogan, So 20:14 6:31
107 Nathan Mellace, Sr 20:31 6:37
126 Ethan Fisher, Sr 21:00 6:46
169 Max Wortman, So 23:52 7:42
Total Time = 1:39:56 Total Places = 437
20. Warrior Run
30 Cassidy Hoffman, So 18:22 5:55
53 Dallas Blickley, Sr 19:08 6:10
66 Bryce Woland, So 19:27 6:16
127 Curtis Miller, Fr 21:03 6:47
167 Michael Sisley, Sr 23:32 7:35
168 Steven Adams, Fr 23:41 7:38
Total Time = 1:41:32 Total Places = 443
21. South Side
32 Brandon Anglemeyer, Jr 18:24 5:56
75 Jacob Hilliard, So 19:41 6:21
132 Brenden Bruce, Jr 21:08 6:49
152 Trevor Parrish, Sr 22:21 7:12
155 Daniel Hickman, So 22:30 7:15
164 Mason Daniels, So 22:59 7:25
173 Brenden Rearick, Sr 24:59 8:04
Total Time = 1:44:04 Total Places = 546
22. Sullivan County
76 Jake Doyle, Fr 19:43 6:21
81 Jordan Pedro, Jr 19:50 6:24
108 Jon Pedro, Jr 20:31 6:37
137 Jacoby Fitzgerald, Fr 21:27 6:55
149 Will Kiner, Fr 22:04 7:07
179 Donald Miley, Fr 33:41 10:52
Total Time = 1:43:35 Total Places = 551
23. Clarion Area
78 Crowe Theim, Jr 19:45 6:22
79 Jimmy Smathers, Jr 19:48 6:23
112 Kyle Bettwy, Sr 20:43 6:41
121 Marshall Powers, So 20:55 6:45
166 Nick Schill, Fr 23:26 7:34
175 Noah Cole, Jr 25:45 8:18
Total Time = 1:44:37 Total Places = 556
24. Marian Catholic
46 Aaron Srinivasan, So 18:51 6:05
115 Henry Kreisl, So 20:46 6:42
134 Zaccary Roberts, So 21:15 6:51
136 Eddie Pulaski, So 21:25 6:54
143 Mike Witczak, Jr 21:50 7:02
153 Joseph Delash, So 22:25 7:14
Total Time = 1:44:07 Total Places = 574
25. York Catholic
39 Evan Schlosser, So 18:39 6:01
104 Christian Gervasi, Fr 20:27 6:36
141 Ryan Corbitt, Fr 21:47 7:02
159 Anthony Getty, Jr 22:36 7:17
161 Luke Motter, Fr 22:39 7:18
170 Bryce Floyd, Jr 23:56 7:43
171 Nicholas Bulik, Fr 24:28 7:53
Total Time = 1:46:08 Total Places = 604
26. Forest City
98 Neal Albright, Sr 20:23 6:34
100 William Westgate, Jr 20:25 6:35
131 Marc Saam, So 21:07 6:49
145 Cameron Brucher, Fr 21:57 7:05
151 Justin Wolfe, So 22:20 7:12
165 Pavel Almasi, So 23:08 7:28
174 Luke Nevins, Jr 25:36 8:15
Total Time = 1:46:12 Total Places = 625
27. Wyoming Seminary
73 Eamon Gibbons, Jr 19:38 6:20
105 Anderson Phillips, Jr 20:29 6:36
144 Cameron Shedlock, Fr 21:52 7:03
146 Kiran Sharma, So 21:58 7:05
158 Christian Rickrode, Jr 22:34 7:17
172 Thomas Harten, So 24:41 7:57
176 Charlie Chen, So 26:00 8:23
Total Time = 1:46:31 Total Places = 626
TEAM 2.5K CLOCK
PLACE SCORE FINISHER TIME TIME PACE TEAM
1 1 Griffin Mackey, Jr 7:59 16:25 5:18 Sewickley Academy
2 2 Ben Clouse, Jr 8:00 16:39 5:22 Sewickley Academy
3 3 Joseph Previdi, Sr 8:00 16:42 5:23 Masterman
4 4 Tristan Forsythe, So 8:00 16:52 5:26 Winchester Thurston
5 5 Isaac Wilson, Sr 8:12 16:53 5:27 North Clarion
6 Matt Murray, Sr 8:01 16:57 5:28 Dunmore
7 6 Cooper Leslie, Sr 8:28 17:02 5:29 Camp Hill
8 7 William Greene, Jr 8:19 17:07 5:31 Delone Catholic
9 8 Ben Littmann, Jr 8:14 17:20 5:35 Winchester Thurston
10 9 Harrison Keenan, Jr 8:18 17:23 5:36 Cranberry
11 10 Sam Lander, Jr 8:21 17:31 5:39 Cranberry
12 11 Michael Gunden, Sr 8:22 17:34 5:40 Christopher Dock
13 12 Shaun Hay, Jr 8:14 17:42 5:42 Winchester Thurston
14 13 Ian Gabig, Jr 8:37 17:43 5:43 Camp Hill
15 14 Chris Colwell, So 8:30 17:46 5:44 Penns Valley Area
16 15 Blake Behney, Sr 8:33 17:47 5:44 Camp Hill
17 16 Zachary Tingley, So 8:22 17:48 5:44 Lakeview
18 17 Chris Cammarata, So 8:31 17:49 5:45 New Hope-Solebury
19 18 Will Loevner, Sr 8:14 17:50 5:45 Winchester Thurston
20 19 Tim Kennel, So 8:32 17:52 5:46 Christopher Dock
21 20 Joshua Jackson, So 8:40 17:56 5:47 Jenkintown
22 Luke Guyer, Jr 8:27 17:56 5:47 Ridgway
23 21 Cody Oswald, So 8:29 18:02 5:49 Elk Lake
24 22 Ethan Knoebel, Fr 8:27 18:05 5:50 Southern Columbia Are
25 23 Keith Griffith, Sr 8:30 18:05 5:50 Penns Valley Area
26 24 David Wiles, Sr 8:40 18:07 5:50 Marion Center Area
27 25 Hunter Bedell, Sr 8:28 18:08 5:51 Elk Lake
28 26 Per Loufman, Sr 8:31 18:11 5:52 Masterman
29 27 Chris Drozynski, Sr 8:35 18:15 5:53 Lakeview
30 28 Eli Urban, Sr 8:34 18:18 5:54 St Josephs Catholic A
31 29 Michael Shannon, Jr 8:49 18:20 5:55 Vincentian Academy
32 30 Cassidy Hoffman, So 8:36 18:22 5:55 Warrior Run
33 31 Daniel Shank, Jr 8:57 18:24 5:56 Camp Hill
34 32 Brandon Anglemeyer, Jr 8:48 18:24 5:56 South Side
35 33 Dylan Bemiss, Jr 8:39 18:26 5:57 North East
36 Jake Mercer, Sr 8:52 18:28 5:57 Ridgway
37 34 Isaiah Griebel, Jr 8:55 18:29 5:57 North Clarion
38 35 Eric Cammarata, Jr 8:47 18:30 5:58 New Hope-Solebury
39 36 Tim Hanlon, Jr 8:52 18:30 5:58 Sewickley Academy
40 37 Jacob Watts, Jr 8:39 18:35 6:00 North East
41 38 Seth Owens, Jr 8:52 18:37 6:00 Elk Lake
42 39 Evan Schlosser, So 9:13 18:39 6:01 York Catholic
43 40 Nolan Brannon, Jr 8:42 18:39 6:01 Cranberry
44 41 Bradley Neumann, Sr 8:47 18:42 6:02 New Hope-Solebury
45 42 Jared Daily, Sr 8:37 18:44 6:02 Cranberry
46 43 Jack Miller, Fr 9:07 18:44 6:03 Jenkintown
47 44 Joshua House, Jr 8:39 18:45 6:03 New Hope-Solebury
48 45 Sam Gray, So 8:52 18:49 6:04 Penns Valley Area
49 46 Aaron Srinivasan, So 8:49 18:51 6:05 Marian Catholic
50 47 Chuck Adams, Jr 8:49 18:53 6:05 Vincentian Academy
51 48 Henry Meakem, Fr 9:06 18:53 6:05 Sewickley Academy
52 49 Joseph Brendle, Sr 9:11 19:03 6:08 Marion Center Area
53 50 Christian Geer, Sr 9:12 19:03 6:09 Jenkintown
54 51 Seth Soriano, So 8:44 19:04 6:09 Mahanoy Area
55 52 Brett Carney, So 8:59 19:06 6:10 Elk Lake
56 53 Dallas Blickley, Sr 8:56 19:08 6:10 Warrior Run
57 54 Daniel Bici, So 8:38 19:10 6:11 Masterman
58 55 John Mall, Sr 9:11 19:11 6:11 Delone Catholic
59 56 Isaiah Denlinger, So 9:08 19:12 6:12 Christopher Dock
60 57 Hunter Watkins, Sr 9:08 19:16 6:13 Elk Lake
61 58 Jacob Petro, Fr 9:03 19:18 6:13 Southern Columbia Are
62 59 Gordon Pollock, So 9:02 19:18 6:13 Winchester Thurston
63 60 Isaac Kaye, Sr 9:28 19:18 6:14 North Clarion
64 61 Neill Peirce, Jr 9:09 19:19 6:14 Sewickley Academy
65 62 Grant Straatmann, Fr 9:05 19:21 6:14 Vincentian Academy
66 63 Matt Derr, Jr 9:00 19:22 6:15 Mahanoy Area
67 64 Adam Bahrey, Sr 8:48 19:22 6:15 Mahanoy Area
68 65 Anthony Lagana, Jr 9:03 19:25 6:16 New Hope-Solebury
69 66 Bryce Woland, So 9:12 19:27 6:16 Warrior Run
70 67 Sam Lombardi, Jr 9:17 19:28 6:17 New Hope-Solebury
71 68 Nathan Alabran, Sr 9:08 19:30 6:17 Marion Center Area
72 69 Paul Zacherl, Sr 9:07 19:33 6:18 Cranberry
73 70 Cory Rearick, Jr 9:19 19:34 6:19 North East
74 71 Kian Delaney, Fr 9:09 19:36 6:19 Winchester Thurston
75 72 Patrick Dorsey, Jr 9:15 19:38 6:20 Camp Hill
76 73 Eamon Gibbons, Jr 9:10 19:38 6:20 Wyoming Seminary
77 74 Christopher Keach, So 9:20 19:41 6:21 Christopher Dock
78 75 Jacob Hilliard, So 9:19 19:41 6:21 South Side
79 76 Jake Doyle, Fr 9:34 19:43 6:21 Sullivan County
80 77 Nick Varsek, Sr 9:06 19:44 6:22 Cranberry
81 78 Crowe Theim, Jr 9:25 19:45 6:22 Clarion Area
82 79 Jimmy Smathers, Jr 9:22 19:48 6:23 Clarion Area
83 80 Robert Sim, Jr 9:08 19:50 6:24 Masterman
84 81 Jordan Pedro, Jr 9:33 19:50 6:24 Sullivan County
85 82 Montana Paradise, Fr 9:21 19:52 6:24 Lakeview
86 83 Kaelan Wright, Fr 9:15 19:53 6:25 St Josephs Catholic A
87 84 Jamail Khan, Fr 9:10 19:55 6:25 Jenkintown
88 85 Charlie Romig, So 9:30 19:56 6:26 Penns Valley Area
89 86 Gabe Hall, Fr 9:31 19:56 6:26 Delone Catholic
90 87 Kevin Salipante, Fr 9:19 19:58 6:26 Winchester Thurston
91 88 Brandon Forrest, Fr 9:25 20:04 6:28 Cranberry
92 89 Matt Peshek, Jr 9:09 20:05 6:29 New Hope-Solebury
93 90 Marc Boyer, Sr 9:36 20:07 6:29 Southern Columbia Are
94 91 Manfred Thomas, Sr 9:07 20:08 6:29 Masterman
95 92 Addison Schweizerhof, Fr 9:34 20:12 6:31 Christopher Dock
96 93 Andy Rogan, So 9:19 20:14 6:31 St Josephs Catholic A
97 John Mandarano, Jr 9:36 20:14 6:31 Dunmore
98 94 Joshua Baker, Sr 9:37 20:16 6:32 Delone Catholic
99 95 Darren Chen, Jr 9:23 20:17 6:32 Masterman
100 96 Nick Lucot, Sr 9:32 20:20 6:33 Vincentian Academy
101 97 Caleb Limmer, So 9:50 20:22 6:34 Jenkintown
102 98 Neal Albright, Sr 9:51 20:23 6:34 Forest City
103 99 Jarod McGowan, So 9:30 20:24 6:35 Lakeview
104 100 William Westgate, Jr 9:31 20:25 6:35 Forest City
105 101 Josh Lewis, Fr 9:15 20:26 6:35 North East
106 Dan Lopatka, Jr 9:28 20:26 6:35 Dunmore
107 102 Derick Uber, Jr 9:31 20:26 6:35 Lakeview
108 103 Logan Crooks, So 9:39 20:27 6:36 Marion Center Area
109 104 Christian Gervasi, Fr 10:00 20:27 6:36 York Catholic
110 105 Anderson Phillips, Jr 9:19 20:29 6:36 Wyoming Seminary
111 106 Austin Duffield, So 9:41 20:30 6:37 Sewickley Academy
112 107 Nathan Mellace, Sr 9:51 20:31 6:37 St Josephs Catholic A
113 108 Jon Pedro, Jr 9:47 20:31 6:37 Sullivan County
114 109 Connor McGrady, Fr 9:46 20:32 6:37 Marion Center Area
115 110 Mason SanFilippo, So 9:32 20:33 6:38 Sewickley Academy
116 111 Daniel Kabakjian, So 9:42 20:37 6:39 Christopher Dock
117 112 Kyle Bettwy, Sr 9:46 20:43 6:41 Clarion Area
118 113 Justin Rivera, So 9:40 20:44 6:41 Mahanoy Area
119 114 Ian Anderson, Jr 9:36 20:44 6:41 Christopher Dock
120 115 Henry Kreisl, So 9:54 20:46 6:42 Marian Catholic
121 116 Nick Kuzo, So 9:38 20:50 6:43 Southern Columbia Are
122 117 Garrick Davies, So 9:41 20:53 6:44 Marion Center Area
123 118 Andy Neale, Jr 9:38 20:54 6:44 Masterman
124 119 Thomas Laudani, So 10:06 20:54 6:45 Delone Catholic
125 120 Charles Hoerl, So 9:58 20:55 6:45 Delone Catholic
126 121 Marshall Powers, So 10:08 20:55 6:45 Clarion Area
127 122 Michael LaTorre, So 9:53 20:56 6:45 Camp Hill
128 123 Logan Hogue, Fr 9:50 20:58 6:46 Lakeview
129 124 Xavier Ritchie, Fr 9:59 20:58 6:46 Camp Hill
130 125 Matt Doolittle, So 10:17 21:00 6:46 Elk Lake
131 126 Ethan Fisher, Sr 9:53 21:00 6:46 St Josephs Catholic A
132 127 Curtis Miller, Fr 10:03 21:03 6:47 Warrior Run
133 128 Ty Moon, Sr 9:54 21:05 6:48 Elk Lake
134 129 Charles Mangan, So 10:09 21:06 6:48 Jenkintown
135 130 Eli Yemzow, So 9:41 21:06 6:48 Southern Columbia Are
136 131 Marc Saam, So 10:16 21:07 6:49 Forest City
137 132 Brenden Bruce, Jr 10:06 21:08 6:49 South Side
138 133 Kris Boxter, So 9:53 21:10 6:49 Mahanoy Area
139 134 Zaccary Roberts, So 21:15 6:51 Marian Catholic
140 135 Rex Olp, So 10:15 21:21 6:53 Marion Center Area
141 136 Eddie Pulaski, So 9:54 21:25 6:54 Marian Catholic
142 137 Jacoby Fitzgerald, Fr 10:07 21:27 6:55 Sullivan County
143 138 Reese Houseknecht, Fr 9:57 21:32 6:57 Southern Columbia Are
144 139 Jon Jobczynski, Jr 9:35 21:39 6:59 North East
145 140 Joe Grim, Fr 10:14 21:42 7:00 Lakeview
146 141 Ryan Corbitt, Fr 10:31 21:47 7:02 York Catholic
147 142 Isaac Brilhart, Jr 10:05 21:49 7:02 Delone Catholic
148 143 Mike Witczak, Jr 10:14 21:50 7:02 Marian Catholic
149 144 Cameron Shedlock, Fr 10:40 21:52 7:03 Wyoming Seminary
150 Anthony Behler, So 10:10 21:54 7:04 Dunmore
151 145 Cameron Brucher, Fr 10:25 21:57 7:05 Forest City
152 146 Kiran Sharma, So 10:22 21:58 7:05 Wyoming Seminary
153 147 Josh Homan, So 10:29 22:02 7:06 North Clarion
154 148 Haden Stamm, So 10:22 22:03 7:07 Penns Valley Area
155 149 Will Kiner, Fr 10:02 22:04 7:07 Sullivan County
156 150 Everett VanHeyst, Fr 10:22 22:17 7:11 Penns Valley Area
157 151 Justin Wolfe, So 10:18 22:20 7:12 Forest City
158 152 Trevor Parrish, Sr 10:25 22:21 7:12 South Side
159 153 Joseph Delash, So 10:16 22:25 7:14 Marian Catholic
160 154 Jonah Sargeant, Sr 10:31 22:27 7:14 North East
161 155 Daniel Hickman, So 10:39 22:30 7:15 South Side
162 156 Dayton Carroll, Jr 10:30 22:33 7:16 North Clarion
163 157 Carter Houseknecht, Jr 10:09 22:34 7:17 Southern Columbia Are
164 158 Christian Rickrode, Jr 10:58 22:34 7:17 Wyoming Seminary
165 159 Anthony Getty, Jr 10:41 22:36 7:17 York Catholic
166 160 Matthew Manning, Fr 10:38 22:38 7:18 Penns Valley Area
167 161 Luke Motter, Fr 10:35 22:39 7:18 York Catholic
168 162 Austin Scheeler, So 10:41 22:51 7:22 Mahanoy Area
169 163 Austin Lencer, Jr 10:36 22:58 7:24 North Clarion
170 164 Mason Daniels, So 10:22 22:59 7:25 South Side
171 165 Pavel Almasi, So 10:48 23:08 7:28 Forest City
172 166 Nick Schill, Fr 10:58 23:26 7:34 Clarion Area
173 167 Michael Sisley, Sr 10:55 23:32 7:35 Warrior Run
174 168 Steven Adams, Fr 11:04 23:41 7:38 Warrior Run
175 169 Max Wortman, So 11:09 23:52 7:42 St Josephs Catholic A
176 170 Bryce Floyd, Jr 11:06 23:56 7:43 York Catholic
177 171 Nicholas Bulik, Fr 11:16 24:28 7:53 York Catholic
178 172 Thomas Harten, So 11:27 24:41 7:57 Wyoming Seminary
179 173 Brenden Rearick, Sr 11:25 24:59 8:04 South Side
180 174 Luke Nevins, Jr 12:03 25:36 8:15 Forest City
181 175 Noah Cole, Jr 11:43 25:45 8:18 Clarion Area
182 176 Charlie Chen, So 11:41 26:00 8:23 Wyoming Seminary
183 177 Donnie Haywood, Sr 12:32 27:58 9:01 North Clarion
184 178 Josh Madden, Sr 13:02 28:16 9:07 Vincentian Academy
185 Lee Clarke, So 13:09 28:17 9:07 Forest City
186 Steven Escalante, Fr 13:05 32:44 10:33 Building 21
187 Edward Andino, Fr 33:34 10:50 Building 21
188 179 Donald Miley, Fr 33:41 10:52 Sullivan County
189 Luis Torres, Fr 38:33 12:26 Building 21
190 Jack McNamara, Fr 38:36 12:27 Building 21
BOYS BLUE 5K
PLACE TEAM POINTS PLACES OF FINISHERS AVG. TIME SPREAD
1 York Suburban 71 5 8 10 14 34 44 75 17:23 1:12
2 Dallas 119 4 19 20 33 43 82 17:40 1:21
3 Grove City Area 156 23 25 31 38 39 46 18:00 0:42
4* Pottsgrove 174 11 18 37 49 59 69 92 18:00 1:30
5* Knoch 174 12 13 17 60 72 79 135 17:54 1:45
6 Holy Redeemer 209 16 32 41 52 68 91 100 18:14 1:36
7 Central Cambria 221 3 36 53 63 66 73 87 18:15 2:03
8 Beaver Area 249 21 24 26 70 108 112 131 18:22 2:36
9 Allentown Central Cat 265 35 40 45 64 81 88 93 18:37 0:1:00
10 North Schuylkill 267 29 51 54 56 77 104 107 18:34 1:13
11 Danville Area 296 7 30 80 89 90 97 103 18:38 2:19
12 North Pocono 300 2 6 76 102 114 117 118 18:34 4:02
13 Lake Lehman 324 1 22 58 113 130 132 142 18:50 5:14
14 Mount Carmel Area 353 28 50 84 95 96 110 127 19:01 1:52
15 Blue Mountain 384 47 61 71 85 120 128 137 19:13 2:12
16 Wilson Area 390 42 65 83 99 101 119 136 19:13 1:27
17 Bradford Area 401 9 78 94 98 122 123 125 19:19 3:37
18 Upper Perkiomen 405 55 57 67 105 121 129 133 19:22 2:04
19 Western Wayne 441 15 27 124 134 141 20:27 7:24
20 Northwestern Lehigh 442 62 74 86 109 111 116 126 19:28 1:22
21 Hanover Area 546 48 106 115 138 139 140 20:58 4:46
PLACE FINISHER TIME PACE
1. York Suburban
5 Donovan Mears, Sr 17:01 5:29
8 Bryce Ohl, So 17:09 5:32
10 Jarrett Raudensky, Fr 17:11 5:32
14 Peter Wagner, Jr 17:18 5:35
34 Joshua Kerr, So 18:13 5:52
44 Tanner Haynes, So 18:23 5:56
75 Scott Curry, So 19:03 6:09
Total Time = 1:26:52 Total Places = 71
2. Dallas
4 Jack Zardecki, So 17:01 5:29
19 Jason Culp, Jr 17:22 5:36
20 Adam Borton, So 17:24 5:37
33 Josh Wyandt, So 18:10 5:52
43 Steven Postupak, Fr 18:22 5:55
82 Mitchell Rome, Fr 19:14 6:12
Total Time = 1:28:19 Total Places = 119
3. Grove City Area
23 Jonah Powell, Fr 17:38 5:41
25 Ben McKnight, So 17:43 5:43
31 Jacob Hughes, Jr 18:00 5:48
38 Braydon Pyle, Jr 18:18 5:54
39 Elijah Depew, Jr 18:20 5:55
46 Jacob Powell, Jr 18:25 5:56
Total Time = 1:29:59 Total Places = 156
4*. Pottsgrove
11 Michael Neeson, Jr 17:13 5:33
18 Brendan Wurtz, Sr 17:20 5:35
37 Joesph Drager, Sr 18:18 5:54
49 Matt Harp, Sr 18:26 5:57
59 Ky'lif Underwood, Sr 18:42 6:02
69 Cole Goldcamp, So 18:56 6:06
92 Gabe Craig, Fr 19:33 6:18
Total Time = 1:29:59 Total Places = 174
5*. Knoch
12 John Ejzak, Jr 17:13 5:33
13 Max Freyermuth, Jr 17:15 5:34
17 Brandon Grumski, Sr 17:19 5:35
60 Isaac Davanzati, So 18:43 6:02
72 Nathaniel Pettit, Sr 18:58 6:07
79 Zac Misitis, Sr 19:11 6:11
135 Matt Mellish, Sr 21:35 6:58
Total Time = 1:29:28 Total Places = 174
6. Holy Redeemer
16 Aaron Hoda, Jr 17:19 5:35
32 Bryce Zapusek, Fr 18:03 5:49
41 Nick Brown, Jr 18:21 5:55
52 Dominic Capaci, Fr 18:31 5:58
68 Lucas Volpetti, Fr 18:55 6:06
91 George Strish, Fr 19:27 6:16
100 Scott Williams, So 19:48 6:23
Total Time = 1:31:09 Total Places = 209
7. Central Cambria
3 Bryce Descavish, Sr 16:49 5:25
36 Javaunte Neumann, Sr 18:15 5:53
53 Tyler Wilson, So 18:31 5:58
63 Max Murin, Jr 18:47 6:03
66 Mike Walwro, Jr 18:51 6:05
73 Ohm Vyas, Fr 19:01 6:08
87 Alex Jeffers, So 19:23 6:15
Total Time = 1:31:13 Total Places = 221
8. Beaver Area
21 Sean Rendar, So 17:24 5:37
24 Riley Lamison, Sr 17:41 5:42
26 Jake Pittner, Jr 17:44 5:43
70 David Blum, So 18:57 6:07
108 Luke Aloi, Jr 20:00 6:27
112 Josh Purtell, Sr 20:07 6:29
131 Luke Pittner, Jr 21:24 6:54
Total Time = 1:31:46 Total Places = 249
9. Allentown Central Cat
35 Tim Gribb, So 18:14 5:53
40 Conner Miller, Jr 18:21 5:55
45 Chris Vaughan, Sr 18:25 5:56
64 Michael Grapsy, Jr 18:48 6:04
81 Michael D'Agostini, Jr 19:13 6:12
88 Nick Carolan, Sr 19:24 6:15
93 Brendan Kern, Fr 19:40 6:21
Total Time = 1:33:01 Total Places = 265
10. North Schuylkill
29 Chris McCormick, Jr 17:55 5:47
51 Lenny Bolinsky, Jr 18:30 5:58
54 Austin Roseberry, Jr 18:36 6:00
56 Matt McCormick, So 18:40 6:01
77 Sean McCabe, Fr 19:07 6:10
104 George Anthony, Jr 19:52 6:25
107 Colin Ahrensfield, Jr 19:59 6:26
Total Time = 1:32:48 Total Places = 267
11. Danville Area
7 Joe Malafronte, Sr 17:08 5:32
30 Matthew Leiby, Jr 17:56 5:47
80 Reece Lopatka, Fr 19:11 6:11
89 Hunter Klena, Sr 19:26 6:16
90 Ethan Bulger, So 19:27 6:16
97 Will Anderson, Sr 19:44 6:22
103 Matthew Rocci, Sr 19:51 6:24
Total Time = 1:33:08 Total Places = 296
12. North Pocono
2 Matt Kravitz, Sr 16:25 5:18
6 David Haines, Jr 17:05 5:31
76 Marty Nealon, Jr 19:06 6:10
102 Steve Brenkosh, So 19:48 6:23
114 Steven Macdonald, So 20:26 6:35
117 Wes Carroll, Jr 20:29 6:36
118 Kyle Betti, So 20:30 6:37
Total Time = 1:32:50 Total Places = 300
13. Lake Lehman
1 Dominic Hockenbury, Sr 16:11 5:13
22 Chris Sabol, Sr 17:33 5:40
58 Riley Newman, So 18:42 6:02
113 Nick Radel, Sr 20:16 6:32
130 Cory Weaver, Sr 21:24 6:54
132 Ethan Sensbach, So 21:28 6:55
142 Michael Nastasiak, Jr 24:55 8:02
Total Time = 1:34:06 Total Places = 324
14. Mount Carmel Area
28 David Fletcher, Sr 17:51 5:45
50 Brandon Sorge, Sr 18:28 5:57
84 Anthony Moser, So 19:18 6:13
95 Donovan James, Fr 19:42 6:21
96 Brett Katalinas, Sr 19:43 6:21
110 Keven Stankavage, Jr 20:04 6:28
127 Tyler Adams, So 21:11 6:50
Total Time = 1:35:02 Total Places = 353
15. Blue Mountain
47 Derek Mosteller, Sr 18:26 5:56
61 Jacob Kluge, So 18:44 6:03
71 Thomas Levkulic, Jr 18:57 6:07
85 Christian Menuchak, Sr 19:20 6:14
120 Coltin Albitz, Fr 20:37 6:39
128 McClay O'Donnel, So 21:12 6:50
137 Blase Carr, So 22:39 7:18
Total Time = 1:36:04 Total Places = 384
16. Wilson Area
42 Alex Race, Jr 18:21 5:55
65 Spencer Muff, Sr 18:49 6:04
83 Kyle Zingales, Sr 19:16 6:13
99 Shane Houghton, So 19:47 6:23
101 Anthony Vega, Fr 19:48 6:23
119 Dylan Corriere, So 20:37 6:39
136 Jon Consorti, So 21:38 6:59
Total Time = 1:36:01 Total Places = 390
17. Bradford Area
9 Logan Caruso, So 17:10 5:32
78 Tyler Nuzzo, Sr 19:10 6:11
94 Vinnie Bizzaro, Fr 19:41 6:21
98 Cade Hayden, So 19:45 6:22
122 Jacob Yost, So 20:46 6:42
123 Daniel Fedak, Fr 20:52 6:44
125 Kyle Reed, Fr 21:00 6:46
Total Time = 1:36:32 Total Places = 401
18. Upper Perkiomen
55 Landon Detweiler, Jr 18:40 6:01
57 Cameron Junk, So 18:41 6:01
67 Sam Daub, Jr 18:53 6:05
105 Evan Hanney, So 19:53 6:25
121 Joe Shermer, Jr 20:43 6:41
129 Jacob Dockery, Jr 21:13 6:51
133 Anthony Capreri, So 21:30 6:56
Total Time = 1:36:50 Total Places = 405
19. Western Wayne
15 Jacob Pasake, So 17:19 5:35
27 Haskey Fleming, Sr 17:46 5:44
124 Randy Repsher, So 20:54 6:44
134 Kyle McCormick, Sr 21:32 6:57
141 Luke Silfies, So 24:43 7:58
Total Time = 1:42:14 Total Places = 441
20. Northwestern Lehigh
62 Phillip Castrine, So 18:45 6:03
74 Anthony Vennera, Jr 19:01 6:08
86 Matthew Grim, Jr 19:21 6:14
109 Kavan Fitzpatrick, Jr 20:03 6:28
111 Robert Leiser, So 20:06 6:29
116 Dalton Keba, Sr 20:28 6:36
126 Isaiah Jones, So 21:03 6:47
Total Time = 1:37:16 Total Places = 442
21. Hanover Area
48 Stephen Dule, Jr 18:26 5:57
106 John Fulginiti, Sr 19:58 6:26
115 Josselin Meyer, Jr 20:26 6:35
138 Patrick Connors, So 22:45 7:20
139 Noah Seager, Jr 23:12 7:29
140 Jared Fulginiti, So 23:29 7:34
Total Time = 1:44:47 Total Places = 546
TEAM 2.5K CLOCK
PLACE SCORE FINISHER TIME TIME PACE TEAM
1 1 Dominic Hockenbury, Sr 7:50 16:11 5:13 Lake Lehman
2 2 Matt Kravitz, Sr 8:03 16:25 5:18 North Pocono
3 3 Bryce Descavish, Sr 7:59 16:49 5:25 Central Cambria
4 Sean Sulllivan, Sr 8:13 16:56 5:27 Msgr Bonner & Abp Pre
5 4 Jack Zardecki, So 8:05 17:01 5:29 Dallas
6 5 Donovan Mears, Sr 8:12 17:01 5:29 York Suburban
7 6 David Haines, Jr 8:15 17:05 5:31 North Pocono
8 7 Joe Malafronte, Sr 8:24 17:08 5:32 Danville Area
9 8 Bryce Ohl, So 8:13 17:09 5:32 York Suburban
10 9 Logan Caruso, So 8:11 17:10 5:32 Bradford Area
11 10 Jarrett Raudensky, Fr 8:13 17:11 5:32 York Suburban
12 11 Michael Neeson, Jr 8:13 17:13 5:33 Pottsgrove
13 12 John Ejzak, Jr 8:13 17:13 5:33 Knoch
14 13 Max Freyermuth, Jr 8:12 17:15 5:34 Knoch
15 14 Peter Wagner, Jr 8:12 17:18 5:35 York Suburban
16 15 Jacob Pasake, So 8:14 17:19 5:35 Western Wayne
17 16 Aaron Hoda, Jr 8:20 17:19 5:35 Holy Redeemer
18 17 Brandon Grumski, Sr 8:14 17:19 5:35 Knoch
19 18 Brendan Wurtz, Sr 8:19 17:20 5:35 Pottsgrove
20 19 Jason Culp, Jr 8:13 17:22 5:36 Dallas
21 20 Adam Borton, So 8:19 17:24 5:37 Dallas
22 21 Sean Rendar, So 8:20 17:24 5:37 Beaver Area
23 22 Chris Sabol, Sr 8:19 17:33 5:40 Lake Lehman
24 23 Jonah Powell, Fr 8:20 17:38 5:41 Grove City Area
25 24 Riley Lamison, Sr 8:21 17:41 5:42 Beaver Area
26 25 Ben McKnight, So 8:19 17:43 5:43 Grove City Area
27 26 Jake Pittner, Jr 8:22 17:44 5:43 Beaver Area
28 27 Haskey Fleming, Sr 8:25 17:46 5:44 Western Wayne
29 28 David Fletcher, Sr 8:22 17:51 5:45 Mount Carmel Area
30 29 Chris McCormick, Jr 8:28 17:55 5:47 North Schuylkill
31 30 Matthew Leiby, Jr 8:26 17:56 5:47 Danville Area
32 31 Jacob Hughes, Jr 8:27 18:00 5:48 Grove City Area
33 32 Bryce Zapusek, Fr 8:46 18:03 5:49 Holy Redeemer
34 33 Josh Wyandt, So 8:18 18:10 5:52 Dallas
35 34 Joshua Kerr, So 8:42 18:13 5:52 York Suburban
36 35 Tim Gribb, So 8:35 18:14 5:53 Allentown Central Cat
37 36 Javaunte Neumann, Sr 8:44 18:15 5:53 Central Cambria
38 37 Joesph Drager, Sr 8:48 18:18 5:54 Pottsgrove
39 38 Braydon Pyle, Jr 8:32 18:18 5:54 Grove City Area
40 39 Elijah Depew, Jr 8:40 18:20 5:55 Grove City Area
41 40 Conner Miller, Jr 8:45 18:21 5:55 Allentown Central Cat
42 41 Nick Brown, Jr 8:52 18:21 5:55 Holy Redeemer
43 42 Alex Race, Jr 8:42 18:21 5:55 Wilson Area
44 43 Steven Postupak, Fr 8:30 18:22 5:55 Dallas
45 44 Tanner Haynes, So 8:46 18:23 5:56 York Suburban
46 45 Chris Vaughan, Sr 8:34 18:25 5:56 Allentown Central Cat
47 46 Jacob Powell, Jr 8:37 18:25 5:56 Grove City Area
48 47 Derek Mosteller, Sr 8:55 18:26 5:56 Blue Mountain
49 48 Stephen Dule, Jr 8:46 18:26 5:57 Hanover Area
50 49 Matt Harp, Sr 8:38 18:26 5:57 Pottsgrove
51 50 Brandon Sorge, Sr 8:49 18:28 5:57 Mount Carmel Area
52 51 Lenny Bolinsky, Jr 8:47 18:30 5:58 North Schuylkill
53 52 Dominic Capaci, Fr 9:04 18:31 5:58 Holy Redeemer
54 53 Tyler Wilson, So 8:44 18:31 5:58 Central Cambria
55 54 Austin Roseberry, Jr 8:42 18:36 6:00 North Schuylkill
56 55 Landon Detweiler, Jr 8:47 18:40 6:01 Upper Perkiomen
57 56 Matt McCormick, So 8:46 18:40 6:01 North Schuylkill
58 57 Cameron Junk, So 8:59 18:41 6:01 Upper Perkiomen
59 58 Riley Newman, So 8:47 18:42 6:02 Lake Lehman
60 59 Ky'lif Underwood, Sr 8:58 18:42 6:02 Pottsgrove
61 60 Isaac Davanzati, So 8:45 18:43 6:02 Knoch
62 61 Jacob Kluge, So 8:46 18:44 6:03 Blue Mountain
63 62 Phillip Castrine, So 9:00 18:45 6:03 Northwestern Lehigh
64 63 Max Murin, Jr 8:51 18:47 6:03 Central Cambria
65 64 Michael Grapsy, Jr 8:45 18:48 6:04 Allentown Central Cat
66 65 Spencer Muff, Sr 8:50 18:49 6:04 Wilson Area
67 66 Mike Walwro, Jr 8:50 18:51 6:05 Central Cambria
68 67 Sam Daub, Jr 8:59 18:53 6:05 Upper Perkiomen
69 68 Lucas Volpetti, Fr 9:04 18:55 6:06 Holy Redeemer
70 69 Cole Goldcamp, So 8:49 18:56 6:06 Pottsgrove
71 70 David Blum, So 8:50 18:57 6:07 Beaver Area
72 71 Thomas Levkulic, Jr 8:46 18:57 6:07 Blue Mountain
73 72 Nathaniel Pettit, Sr 8:52 18:58 6:07 Knoch
74 73 Ohm Vyas, Fr 8:57 19:01 6:08 Central Cambria
75 74 Anthony Vennera, Jr 9:09 19:01 6:08 Northwestern Lehigh
76 75 Scott Curry, So 9:03 19:03 6:09 York Suburban
77 76 Marty Nealon, Jr 9:02 19:06 6:10 North Pocono
78 77 Sean McCabe, Fr 8:47 19:07 6:10 North Schuylkill
79 78 Tyler Nuzzo, Sr 8:51 19:10 6:11 Bradford Area
80 79 Zac Misitis, Sr 8:58 19:11 6:11 Knoch
81 80 Reece Lopatka, Fr 9:06 19:11 6:11 Danville Area
82 81 Michael D'Agostini, Jr 8:47 19:13 6:12 Allentown Central Cat
83 82 Mitchell Rome, Fr 8:58 19:14 6:12 Dallas
84 83 Kyle Zingales, Sr 8:58 19:16 6:13 Wilson Area
85 84 Anthony Moser, So 9:08 19:18 6:13 Mount Carmel Area
86 85 Christian Menuchak, Sr 9:05 19:20 6:14 Blue Mountain
87 86 Matthew Grim, Jr 9:13 19:21 6:14 Northwestern Lehigh
88 87 Alex Jeffers, So 9:07 19:23 6:15 Central Cambria
89 88 Nick Carolan, Sr 9:16 19:24 6:15 Allentown Central Cat
90 89 Hunter Klena, Sr 9:19 19:26 6:16 Danville Area
91 90 Ethan Bulger, So 9:15 19:27 6:16 Danville Area
92 91 George Strish, Fr 9:31 19:27 6:16 Holy Redeemer
93 92 Gabe Craig, Fr 9:19 19:33 6:18 Pottsgrove
94 93 Brendan Kern, Fr 9:15 19:40 6:21 Allentown Central Cat
95 94 Vinnie Bizzaro, Fr 9:27 19:41 6:21 Bradford Area
96 95 Donovan James, Fr 9:23 19:42 6:21 Mount Carmel Area
97 96 Brett Katalinas, Sr 9:31 19:43 6:21 Mount Carmel Area
98 97 Will Anderson, Sr 9:24 19:44 6:22 Danville Area
99 98 Cade Hayden, So 9:28 19:45 6:22 Bradford Area
100 99 Shane Houghton, So 9:30 19:47 6:23 Wilson Area
101 100 Scott Williams, So 9:19 19:48 6:23 Holy Redeemer
102 101 Anthony Vega, Fr 9:29 19:48 6:23 Wilson Area
103 102 Steve Brenkosh, So 9:45 19:48 6:23 North Pocono
104 103 Matthew Rocci, Sr 9:22 19:51 6:24 Danville Area
105 104 George Anthony, Jr 9:15 19:52 6:25 North Schuylkill
106 105 Evan Hanney, So 9:20 19:53 6:25 Upper Perkiomen
107 106 John Fulginiti, Sr 9:21 19:58 6:26 Hanover Area
108 107 Colin Ahrensfield, Jr 9:05 19:59 6:26 North Schuylkill
109 108 Luke Aloi, Jr 9:24 20:00 6:27 Beaver Area
110 109 Kavan Fitzpatrick, Jr 9:26 20:03 6:28 Northwestern Lehigh
111 110 Keven Stankavage, Jr 9:37 20:04 6:28 Mount Carmel Area
112 111 Robert Leiser, So 9:40 20:06 6:29 Northwestern Lehigh
113 112 Josh Purtell, Sr 9:24 20:07 6:29 Beaver Area
114 113 Nick Radel, Sr 9:39 20:16 6:32 Lake Lehman
115 114 Steven Macdonald, So 9:45 20:26 6:35 North Pocono
116 115 Josselin Meyer, Jr 9:39 20:26 6:35 Hanover Area
117 116 Dalton Keba, Sr 9:36 20:28 6:36 Northwestern Lehigh
118 117 Wes Carroll, Jr 9:46 20:29 6:36 North Pocono
119 118 Kyle Betti, So 9:47 20:30 6:37 North Pocono
120 119 Dylan Corriere, So 9:48 20:37 6:39 Wilson Area
121 120 Coltin Albitz, Fr 9:29 20:37 6:39 Blue Mountain
122 Steve Cromity, Sr 9:38 20:41 6:40 Msgr Bonner & Abp Pre
123 121 Joe Shermer, Jr 9:36 20:43 6:41 Upper Perkiomen
124 122 Jacob Yost, So 9:40 20:46 6:42 Bradford Area
125 123 Daniel Fedak, Fr 9:39 20:52 6:44 Bradford Area
126 124 Randy Repsher, So 10:11 20:54 6:44 Western Wayne
127 125 Kyle Reed, Fr 9:59 21:00 6:46 Bradford Area
128 126 Isaiah Jones, So 9:54 21:03 6:47 Northwestern Lehigh
129 Jack Sullivan, Sr 10:02 21:07 6:48 Msgr Bonner & Abp Pre
130 127 Tyler Adams, So 10:04 21:11 6:50 Mount Carmel Area
131 128 McClay O'Donnel, So 9:57 21:12 6:50 Blue Mountain
132 129 Jacob Dockery, Jr 9:43 21:13 6:51 Upper Perkiomen
133 130 Cory Weaver, Sr 9:59 21:24 6:54 Lake Lehman
134 131 Luke Pittner, Jr 8:23 21:24 6:54 Beaver Area
135 132 Ethan Sensbach, So 10:07 21:28 6:55 Lake Lehman
136 133 Anthony Capreri, So 9:57 21:30 6:56 Upper Perkiomen
137 134 Kyle McCormick, Sr 10:16 21:32 6:57 Western Wayne
138 135 Matt Mellish, Sr 9:48 21:35 6:58 Knoch
139 136 Jon Consorti, So 10:01 21:38 6:59 Wilson Area
140 Bobby Ulmer, So 21:58 7:05 Msgr Bonner & Abp Pre
141 137 Blase Carr, So 10:13 22:39 7:18 Blue Mountain
142 138 Patrick Connors, So 10:38 22:45 7:20 Hanover Area
143 139 Noah Seager, Jr 10:39 23:12 7:29 Hanover Area
144 140 Jared Fulginiti, So 10:43 23:29 7:34 Hanover Area
145 141 Luke Silfies, So 11:22 24:43 7:58 Western Wayne
146 142 Michael Nastasiak, Jr 11:18 24:55 8:02 Lake Lehman
BOYS GOLD 5K
PLACE TEAM POINTS PLACES OF FINISHERS AVG. TIME SPREAD
1 North Allegheny 76 4 8 10 22 32 37 43 16:45 0:56
2 La Salle College 113 17 18 21 26 31 46 91 17:00 0:25
3 Mount Lebanon 162 16 23 24 28 71 89 98 17:10 1:04
4 Owen J. Roberts 186 9 33 47 48 49 60 117 17:18 1:02
5 State College Area 187 6 12 45 54 70 75 85 17:15 1:20
6 Central Bucks East 194 1 20 44 64 65 73 94 17:11 1:55
7 Cardinal O'Hara 221 5 7 51 74 84 92 105 17:21 1:35
8 Spring Ford 224 15 25 39 68 77 107 159 17:25 1:09
9 Pennsbury 283 27 29 61 80 86 96 122 17:40 0:59
10 Seneca Valley 343 36 56 62 83 106 17:52 1:09
11 Phoenixville Area 360 11 19 78 97 155 157 170 17:50 2:34
12 Canon-McMillan 370 35 55 67 103 110 111 120 17:57 1:11
13 Emmaus 416 38 50 72 127 129 139 180 18:06 1:26
14 Cathedral Prep 418 41 58 82 112 125 135 162 18:05 1:19
15 Boyertown 438 40 66 101 115 116 124 172 18:09 1:11
16 Quakertown 448 30 87 88 99 144 152 154 18:15 1:51
17 Methacton 456 3 79 90 134 150 173 181 18:06 2:58
18 Taylor Allderdice 460 42 59 69 123 167 171 201 18:13 1:54
19 Perkiomen Valley 483 34 93 95 118 143 146 169 18:20 1:46
20 Strath Haven 550 52 104 126 131 137 140 153 18:32 1:20
21 Hazleton Area 625 63 109 142 151 160 163 18:45 1:30
22 Bensalem 638 14 113 158 176 177 178 187 18:46 2:50
23 Central York 652 81 133 141 148 149 156 184 18:50 1:09
24 Abington Heights 667 114 121 128 136 168 179 18:52 0:50
25 Peters Township 681 2 102 185 195 197 205 19:08 4:28
26* Hempfield Area 709 57 130 164 175 183 191 192 19:03 2:13
27* Springfield (Delco) 709 13 138 161 198 199 200 215 19:15 3:53
28 Williamsport Area 735 53 100 166 206 210 212 214 19:41 4:02
29 Upper Merion 789 76 145 186 189 193 194 19:30 2:25
30 Northampton Area 830 108 147 174 190 211 19:48 3:17
31 Central Mountain 896 132 165 188 204 207 209 20:06 2:33
32 Cedar Cliff 902 119 182 196 202 203 208 213 20:07 2:12
PLACE FINISHER TIME PACE
1. North Allegheny
4 Marc Migliozzi, Sr 16:20 5:16
8 Jacob Stupak, Sr 16:33 5:20
10 Sam Blechman, Sr 16:36 5:21
22 Jacob Greco, Jr 16:57 5:28
32 Bobby Lutz, Jr 17:15 5:34
37 Mark Hartigan, Jr 17:22 5:36
43 Zack Deible, Jr 17:28 5:38
Total Time = 1:23:41 Total Places = 76
2. La Salle College
17 Brendan Price, Jr 16:50 5:26
18 Stephen Paul, Jr 16:51 5:26
21 Eddie Goebel, Sr 16:56 5:28
26 Patrick Grant, Sr 17:09 5:32
31 Frank Livolsi, Sr 17:14 5:34
46 Nick Camusi, Sr 17:31 5:39
91 Evan Addison, So 18:18 5:54
Total Time = 1:25:00 Total Places = 113
3. Mount Lebanon
16 Todd Gunzenhauser, Sr 16:49 5:25
23 Ian Harris, Sr 16:57 5:28
24 Bryce Brandenstein, So 16:58 5:28
28 Joshua Kalapos, Sr 17:12 5:33
71 Zachary Dewit, Jr 17:53 5:46
89 Jack Cameron, So 18:18 5:54
98 Rob Doncourt, Jr 18:26 5:57
Total Time = 1:25:49 Total Places = 162
4. Owen J. Roberts
9 Liam Conway, So 16:33 5:20
33 Abe Van Helmond, Sr 17:16 5:34
47 Ethan Conway, Sr 17:31 5:39
48 Sean Barone, Jr 17:34 5:40
49 Andrew Griffin, Sr 17:35 5:40
60 Conor Murray, Jr 17:43 5:43
117 Will Hillegas, Sr 18:36 6:00
Total Time = 1:26:29 Total Places = 186
5. State College Area
6 Nick Feffer, Jr 16:33 5:20
12 Alex Milligan, Sr 16:40 5:22
45 Owen Wing, Jr 17:30 5:39
54 Matt Balogh, Sr 17:38 5:41
70 Anthony Degleris, Sr 17:52 5:46
75 Wyatt Kline, Sr 17:57 5:47
85 Thomas Branstetter, Jr 18:07 5:50
Total Time = 1:26:13 Total Places = 187
6. Central Bucks East
1 Jake Brophy, Sr 15:53 5:07
20 Joshua Goetz, Sr 16:56 5:28
44 David Endres, Fr 17:29 5:38
64 Cade Sands, Fr 17:47 5:44
65 Cole Sands, Fr 17:47 5:44
73 Dan Powell, Sr 17:56 5:47
94 Carlos Velez, Sr 18:22 5:55
Total Time = 1:25:52 Total Places = 194
7. Cardinal O'Hara
5 Rob Morro, Sr 16:31 5:19
7 Ryan James, Sr 16:33 5:20
51 Gavin Inglis, Jr 17:36 5:41
74 Patrick James, Jr 17:56 5:47
84 Billy Donovan, Jr 18:06 5:50
92 Quentin Francis, Sr 18:20 5:55
105 Justin Lombardi, Sr 18:29 5:58
Total Time = 1:26:42 Total Places = 221
8. Spring Ford
15 John Conner, Sr 16:49 5:25
25 Zachary Smith, So 17:07 5:31
39 Jacob McKenna, So 17:23 5:36
68 Shane Ainscoe, So 17:49 5:45
77 Patrick Power, Jr 17:57 5:47
107 Kyle Reed, Jr 18:29 5:58
159 Oscar Granese, Jr 19:15 6:12
Total Time = 1:27:05 Total Places = 224
9. Pennsbury
27 Eric Kersten, Jr 17:11 5:32
29 Ari Bortman, Sr 17:13 5:33
61 Thomas Wick, Sr 17:44 5:43
80 Jorge Linares, So 17:59 5:48
86 Dan Mink, Jr 18:09 5:51
96 Scrathard Jed, Sr 18:23 5:56
122 Ryan Merriman, Sr 18:39 6:01
Total Time = 1:28:16 Total Places = 283
10. Seneca Valley
36 Grant McCarthy, Sr 17:21 5:36
56 Sam Owori, Fr 17:41 5:42
62 Clay Taylor, Sr 17:44 5:43
83 Trey Razanauskas, Jr 18:05 5:50
106 Joey Sloan, Sr 18:29 5:58
Total Time = 1:29:20 Total Places = 343
11. Phoenixville Area
11 Sean McGinnis, Sr 16:38 5:22
19 Dylan Smiley, Sr 16:54 5:27
78 Mike Shaw, Sr 17:58 5:47
97 Christian Schaaf, So 18:25 5:56
155 Aaron Hin, So 19:11 6:11
157 Jack Armstrong, So 19:13 6:12
170 Zach Kleppe, So 19:25 6:16
Total Time = 1:29:06 Total Places = 360
12. Canon-McMillan
35 Jonas Wudkwych, Jr 17:20 5:35
55 Matt Mansfield, Jr 17:39 5:41
67 Michael Cappelli, Sr 17:47 5:44
103 Jonah DeCortie, Jr 18:28 5:57
110 Tyler Meier, Jr 18:31 5:58
111 James Zukowski, Jr 18:31 5:58
120 Jonathan Klan, Sr 18:37 6:00
Total Time = 1:29:45 Total Places = 370
13. Emmaus
38 Greg Jaindl, Sr 17:23 5:36
50 Ryan Paradise, Sr 17:36 5:40
72 Del Vierling, Jr 17:53 5:46
127 Todd Moxey, Jr 18:47 6:03
129 Ian Adams, Sr 18:49 6:04
139 Jacob Feiertag, Sr 18:59 6:07
180 Charlie Norelli, So 19:49 6:24
Total Time = 1:30:28 Total Places = 416
14. Cathedral Prep
41 Bailey Klein, Sr 17:26 5:37
58 Evan Fritzke, Sr 17:41 5:42
82 Kevin Haight, Jr 18:00 5:48
112 Kyle Wagner, Jr 18:31 5:58
125 Kyle Martin, So 18:44 6:02
135 Roman Zegarelli, Jr 18:55 6:06
162 Jacob Schlosser, Jr 19:16 6:13
Total Time = 1:30:22 Total Places = 418
15. Boyertown
40 Bryton Henry, Sr 17:23 5:36
66 Dominic Derafelo, So 17:47 5:44
101 Josh Endy, So 18:26 5:57
115 Justin Smyth, So 18:33 5:59
116 Kenny Branford, Sr 18:34 5:59
124 Kollin Miller, So 18:44 6:02
172 Owen Moore, Sr 19:27 6:16
Total Time = 1:30:43 Total Places = 438
16. Quakertown
30 Hudson Delisle, So 17:13 5:33
87 Trevor Fowler, Jr 18:14 5:53
88 Brett Wolfinger, Sr 18:15 5:53
99 Nolan Pernia, So 18:26 5:57
144 Dan Cubbage, Fr 19:04 6:09
152 Kevin Juszynski, So 19:10 6:11
154 Trevor Hickey, Jr 19:10 6:11
Total Time = 1:31:12 Total Places = 448
17. Methacton
3 Jeff Kirshenbaum, Sr 16:11 5:13
79 Nicholas DeFilippis, Jr 17:58 5:48
90 Joshua Brycki, Jr 18:18 5:54
134 Sidarth Giddu, Sr 18:53 6:05
150 Tyler Shrader, Jr 19:09 6:10
173 Evan Cost, So 19:30 6:17
181 Vaibhav Gupta, Jr 19:50 6:24
Total Time = 1:30:29 Total Places = 456
18. Taylor Allderdice
42 Tavonne Davis, So 17:28 5:38
59 Amadou Diallo, Jr 17:42 5:42
69 Bart Taormina, Sr 17:51 5:45
123 Yoni Eglash, Jr 18:40 6:01
167 Willem DeBoer, Sr 19:21 6:14
171 Jesse Rabner, Fr 19:27 6:16
201 Peter Ganovsky, Sr 20:42 6:40
Total Time = 1:31:02 Total Places = 460
19. Perkiomen Valley
34 Jeff Montgomery, Sr 17:18 5:35
93 Jonathon Adams, Sr 18:20 5:55
95 Tommy Armstrong, Sr 18:22 5:55
118 Matt Town, Sr 18:36 6:00
143 Liam O'Brien, So 19:03 6:09
146 Alex Wagner, Sr 19:04 6:09
169 Matteo Goettler, So 19:22 6:15
Total Time = 1:31:39 Total Places = 483
20. Strath Haven
52 Ian Reid, Sr 17:36 5:41
104 Andrew Pizzirusso, Jr 18:29 5:58
126 Peter Armour, So 18:45 6:03
131 Zach Liga, Sr 18:51 6:05
137 Justin Malley, So 18:56 6:06
140 Henry Shankweiler, Sr 19:02 6:08
153 Ethan Starr, Sr 19:10 6:11
Total Time = 1:32:37 Total Places = 550
21. Hazleton Area
63 Franklin Cunningham, So 17:46 5:44
109 Ryan Balogh, Sr 18:30 5:58
142 Ryan Steiner, So 19:03 6:09
151 Bobby Earley, Fr 19:09 6:11
160 Aidan Malloy, So 19:15 6:13
163 Kyle Pecora, Jr 19:16 6:13
Total Time = 1:33:43 Total Places = 625
22. Bensalem
14 Rahi Shah, Sr 16:48 5:25
113 Aqeel Bacchus, Jr 18:32 5:59
158 Zak Bacchus, So 19:13 6:12
176 Will Claudio, Jr 19:37 6:19
177 Tommy Brewer, Fr 19:38 6:20
178 Justin Pratt, So 19:40 6:20
187 Hemal Sindhvad, Sr 20:01 6:27
Total Time = 1:33:48 Total Places = 638
23. Central York
81 Timmy Buzynski, So 17:59 5:48
133 Jacob Montgomery, So 18:51 6:05
141 Cole Harris, Fr 19:02 6:08
148 Jared Hicks, Fr 19:08 6:10
149 Austin McQuaide, So 19:08 6:10
156 Isaac Wiltshire, So 19:12 6:11
184 Parth Gami, Jr 19:55 6:25
Total Time = 1:34:08 Total Places = 652
24. Abington Heights
114 Kyle Burke, So 18:33 5:59
121 Jack Malone, Sr 18:38 6:01
128 Dan Uhranowsky, So 18:49 6:04
136 Nathan Kizer, Jr 18:56 6:06
168 Adam Twaweek, So 19:22 6:15
179 Chase Yarns, Sr 19:43 6:22
Total Time = 1:34:18 Total Places = 667
25. Peters Township
2 Nick Wolk, Sr 16:09 5:12
102 Ray Arvizu, So 18:28 5:57
185 Jared Weyers, So 19:57 6:26
195 Joe Grzyb, Jr 20:29 6:36
197 Michael Sil, So 20:36 6:39
205 John Schlafman, Sr 20:58 6:46
Total Time = 1:35:39 Total Places = 681
26*. Hempfield Area
57 Jordan Stack, Sr 17:41 5:42
130 Gavin Mayo, Fr 18:49 6:04
164 Matt Bartus, Fr 19:18 6:13
175 Noah Richason, Jr 19:32 6:18
183 Brent Zabrosky, Sr 19:54 6:25
191 Nick Spino, Jr 20:13 6:31
192 Matt Suszek, Jr 20:21 6:34
Total Time = 1:35:14 Total Places = 709
27*. Springfield (Delco)
13 Liam Galligan, Jr 16:47 5:25
138 Dan McTeague, Sr 18:56 6:06
161 Jimmy Schneider, Jr 19:15 6:13
198 Bob McTeague, 7 20:36 6:39
199 Nick Fox, Sr 20:40 6:40
200 Melvin Kanjirathunkal, Sr 20:40 6:40
215 Joseph Cardie, Jr 25:45 8:18
Total Time = 1:36:14 Total Places = 709
28. Williamsport Area
53 Tyler Holcomb, So 17:37 5:41
100 Hamyre Cannon, Sr 18:26 5:57
166 Nathaniel Casper-Miller, Jr
19:19 6:14
206 Dylan Rhodes, Sr 21:22 6:53
210 Evan Barone, So 21:39 6:59
212 Qayyim Ali, Jr 21:54 7:04
214 Gene Green, So 23:10 7:28
Total Time = 1:38:23 Total Places = 735
29. Upper Merion
76 Noah Falasco, Sr 17:57 5:47
145 Quan Nguyen, Sr 19:04 6:09
186 Abhiram Vagvala, Fr 19:59 6:27
189 Andrew Leonard, So 20:07 6:29
193 Owen Ebersole, Fr 20:22 6:34
194 Trent Andraka, Sr 20:24 6:35
Total Time = 1:37:29 Total Places = 789
30. Northampton Area
108 Isaac N'Jenga, Jr 18:30 5:58
147 Noah Rindock, Sr 19:05 6:09
174 Lucas Yost, Sr 19:30 6:17
190 Michael Kistler, Fr 20:09 6:30
211 Evan Gillette, Fr 21:46 7:01
Total Time = 1:39:00 Total Places = 830
31. Central Mountain
132 Sterling Pickett, Sr 18:51 6:05
165 Corbin Green, Fr 19:18 6:13
188 Micah Schall, Fr 20:05 6:29
204 Emre Yakut, Jr 20:49 6:43
207 James Riccardo, Fr 21:24 6:54
209 Chase Bottorf, Sr 21:28 6:55
Total Time = 1:40:27 Total Places = 896
32. Cedar Cliff
119 Aidan Moretz, Jr 18:37 6:00
182 James Baker, Fr 19:54 6:25
196 Cameron Nelson, So 20:30 6:37
202 Thomas Claypool, Sr 20:45 6:41
203 Jake Yingling, Jr 20:48 6:43
208 Nate Dubose, Fr 21:24 6:54
213 Jackson Long, Sr 21:54 7:04
Total Time = 1:40:34 Total Places = 902
TEAM 5K CLOCK
PLACE SCORE FINISHER TIME TIME PACE TEAM
1 1 Jake Brophy, Sr 7:47 15:53 5:07 Central Bucks East
2 2 Nick Wolk, Sr 7:48 16:09 5:12 Peters Township
3 3 Jeff Kirshenbaum, Sr 7:48 16:11 5:13 Methacton
4 4 Marc Migliozzi, Sr 7:52 16:20 5:16 North Allegheny
5 5 Rob Morro, Sr 7:56 16:31 5:19 Cardinal O'Hara
6 6 Nick Feffer, Jr 8:02 16:33 5:20 State College Area
7 7 Ryan James, Sr 7:55 16:33 5:20 Cardinal O'Hara
8 8 Jacob Stupak, Sr 8:02 16:33 5:20 North Allegheny
9 9 Liam Conway, So 7:51 16:33 5:20 Owen J. Roberts
10 10 Sam Blechman, Sr 8:03 16:36 5:21 North Allegheny
11 11 Sean McGinnis, Sr 8:01 16:38 5:22 Phoenixville Area
12 12 Alex Milligan, Sr 8:02 16:40 5:22 State College Area
13 13 Liam Galligan, Jr 8:04 16:47 5:25 Springfield (Delco)
14 14 Rahi Shah, Sr 8:00 16:48 5:25 Bensalem
15 15 John Conner, Sr 7:57 16:49 5:25 Spring Ford
16 16 Todd Gunzenhauser, Sr 8:06 16:49 5:25 Mount Lebanon
17 17 Brendan Price, Jr 8:03 16:50 5:26 La Salle College
18 18 Stephen Paul, Jr 8:06 16:51 5:26 La Salle College
19 19 Dylan Smiley, Sr 8:04 16:54 5:27 Phoenixville Area
20 20 Joshua Goetz, Sr 8:02 16:56 5:28 Central Bucks East
21 21 Eddie Goebel, Sr 8:04 16:56 5:28 La Salle College
22 22 Jacob Greco, Jr 8:12 16:57 5:28 North Allegheny
23 23 Ian Harris, Sr 8:09 16:57 5:28 Mount Lebanon
24 24 Bryce Brandenstein, So 8:07 16:58 5:28 Mount Lebanon
25 25 Zachary Smith, So 7:58 17:07 5:31 Spring Ford
26 26 Patrick Grant, Sr 8:05 17:09 5:32 La Salle College
27 27 Eric Kersten, Jr 7:51 17:11 5:32 Pennsbury
28 28 Joshua Kalapos, Sr 8:16 17:12 5:33 Mount Lebanon
29 29 Ari Bortman, Sr 8:07 17:13 5:33 Pennsbury
30 30 Hudson Delisle, So 8:11 17:13 5:33 Quakertown
31 31 Frank Livolsi, Sr 8:11 17:14 5:34 La Salle College
32 32 Bobby Lutz, Jr 8:13 17:15 5:34 North Allegheny
33 33 Abe Van Helmond, Sr 8:17 17:16 5:34 Owen J. Roberts
34 34 Jeff Montgomery, Sr 8:10 17:18 5:35 Perkiomen Valley
35 Joseph Pisacano, Sr 8:08 17:18 5:35 Saint Joseph's Prep
36 35 Jonas Wudkwych, Jr 8:16 17:20 5:35 Canon-McMillan
37 36 Grant McCarthy, Sr 8:17 17:21 5:36 Seneca Valley
38 37 Mark Hartigan, Jr 8:16 17:22 5:36 North Allegheny
39 38 Greg Jaindl, Sr 8:24 17:23 5:36 Emmaus
40 39 Jacob McKenna, So 8:09 17:23 5:36 Spring Ford
41 40 Bryton Henry, Sr 8:19 17:23 5:36 Boyertown
42 41 Bailey Klein, Sr 8:24 17:26 5:37 Cathedral Prep
43 42 Tavonne Davis, So 8:15 17:28 5:38 Taylor Allderdice
44 43 Zack Deible, Jr 8:19 17:28 5:38 North Allegheny
45 44 David Endres, Fr 8:37 17:29 5:38 Central Bucks East
46 45 Owen Wing, Jr 8:17 17:30 5:39 State College Area
47 46 Nick Camusi, Sr 8:26 17:31 5:39 La Salle College
48 47 Ethan Conway, Sr 8:26 17:31 5:39 Owen J. Roberts
49 48 Sean Barone, Jr 8:28 17:34 5:40 Owen J. Roberts
50 49 Andrew Griffin, Sr 8:26 17:35 5:40 Owen J. Roberts
51 50 Ryan Paradise, Sr 8:25 17:36 5:40 Emmaus
52 51 Gavin Inglis, Jr 8:13 17:36 5:41 Cardinal O'Hara
53 52 Ian Reid, Sr 8:30 17:36 5:41 Strath Haven
54 53 Tyler Holcomb, So 8:27 17:37 5:41 Williamsport Area
55 54 Matt Balogh, Sr 8:22 17:38 5:41 State College Area
56 55 Matt Mansfield, Jr 8:32 17:39 5:41 Canon-McMillan
57 56 Sam Owori, Fr 8:20 17:41 5:42 Seneca Valley
58 57 Jordan Stack, Sr 8:24 17:41 5:42 Hempfield Area
59 58 Evan Fritzke, Sr 8:21 17:41 5:42 Cathedral Prep
60 59 Amadou Diallo, Jr 8:13 17:42 5:42 Taylor Allderdice
61 60 Conor Murray, Jr 8:23 17:43 5:43 Owen J. Roberts
62 61 Thomas Wick, Sr 8:26 17:44 5:43 Pennsbury
63 62 Clay Taylor, Sr 8:20 17:44 5:43 Seneca Valley
64 63 Franklin Cunningham, So 8:22 17:46 5:44 Hazleton Area
65 64 Cade Sands, Fr 8:31 17:47 5:44 Central Bucks East
66 65 Cole Sands, Fr 8:31 17:47 5:44 Central Bucks East
67 66 Dominic Derafelo, So 8:39 17:47 5:44 Boyertown
68 67 Michael Cappelli, Sr 8:34 17:47 5:44 Canon-McMillan
69 68 Shane Ainscoe, So 8:29 17:49 5:45 Spring Ford
70 69 Bart Taormina, Sr 8:27 17:51 5:45 Taylor Allderdice
71 70 Anthony Degleris, Sr 8:12 17:52 5:46 State College Area
72 71 Zachary Dewit, Jr 8:27 17:53 5:46 Mount Lebanon
73 72 Del Vierling, Jr 8:33 17:53 5:46 Emmaus
74 73 Dan Powell, Sr 8:34 17:56 5:47 Central Bucks East
75 74 Patrick James, Jr 8:03 17:56 5:47 Cardinal O'Hara
76 75 Wyatt Kline, Sr 8:30 17:57 5:47 State College Area
77 76 Noah Falasco, Sr 8:15 17:57 5:47 Upper Merion
78 77 Patrick Power, Jr 8:29 17:57 5:47 Spring Ford
79 78 Mike Shaw, Sr 8:33 17:58 5:47 Phoenixville Area
80 79 Nicholas DeFilippis, Jr 8:25 17:58 5:48 Methacton
81 80 Jorge Linares, So 8:22 17:59 5:48 Pennsbury
82 81 Timmy Buzynski, So 8:28 17:59 5:48 Central York
83 82 Kevin Haight, Jr 8:17 18:00 5:48 Cathedral Prep
84 83 Trey Razanauskas, Jr 8:26 18:05 5:50 Seneca Valley
85 84 Billy Donovan, Jr 8:32 18:06 5:50 Cardinal O'Hara
86 85 Thomas Branstetter, Jr 8:30 18:07 5:50 State College Area
87 86 Dan Mink, Jr 8:25 18:09 5:51 Pennsbury
88 87 Trevor Fowler, Jr 8:37 18:14 5:53 Quakertown
89 88 Brett Wolfinger, Sr 8:35 18:15 5:53 Quakertown
90 89 Jack Cameron, So 8:30 18:18 5:54 Mount Lebanon
91 90 Joshua Brycki, Jr 8:38 18:18 5:54 Methacton
92 91 Evan Addison, So 8:15 18:18 5:54 La Salle College
93 92 Quentin Francis, Sr 8:31 18:20 5:55 Cardinal O'Hara
94 93 Jonathon Adams, Sr 8:42 18:20 5:55 Perkiomen Valley
95 94 Carlos Velez, Sr 8:43 18:22 5:55 Central Bucks East
96 95 Tommy Armstrong, Sr 8:45 18:22 5:55 Perkiomen Valley
97 96 Scrathard Jed, Sr 8:26 18:23 5:56 Pennsbury
98 97 Christian Schaaf, So 8:43 18:25 5:56 Phoenixville Area
99 98 Rob Doncourt, Jr 8:31 18:26 5:57 Mount Lebanon
100 99 Nolan Pernia, So 8:58 18:26 5:57 Quakertown
101 100 Hamyre Cannon, Sr 8:19 18:26 5:57 Williamsport Area
102 101 Josh Endy, So 8:52 18:26 5:57 Boyertown
103 102 Ray Arvizu, So 8:46 18:28 5:57 Peters Township
104 103 Jonah DeCortie, Jr 8:40 18:28 5:57 Canon-McMillan
105 104 Andrew Pizzirusso, Jr 8:52 18:29 5:58 Strath Haven
106 105 Justin Lombardi, Sr 8:46 18:29 5:58 Cardinal O'Hara
107 106 Joey Sloan, Sr 8:58 18:29 5:58 Seneca Valley
108 107 Kyle Reed, Jr 8:46 18:29 5:58 Spring Ford
109 108 Isaac N'Jenga, Jr 8:48 18:30 5:58 Northampton Area
110 109 Ryan Balogh, Sr 8:45 18:30 5:58 Hazleton Area
111 110 Tyler Meier, Jr 8:44 18:31 5:58 Canon-McMillan
112 111 James Zukowski, Jr 8:44 18:31 5:58 Canon-McMillan
113 112 Kyle Wagner, Jr 18:31 5:58 Cathedral Prep
114 113 Aqeel Bacchus, Jr 8:37 18:32 5:59 Bensalem
115 114 Kyle Burke, So 8:41 18:33 5:59 Abington Heights
116 115 Justin Smyth, So 8:46 18:33 5:59 Boyertown
117 116 Kenny Branford, Sr 9:01 18:34 5:59 Boyertown
118 117 Will Hillegas, Sr 8:38 18:36 6:00 Owen J. Roberts
119 118 Matt Town, Sr 8:44 18:36 6:00 Perkiomen Valley
120 119 Aidan Moretz, Jr 8:56 18:37 6:00 Cedar Cliff
121 120 Jonathan Klan, Sr 8:45 18:37 6:00 Canon-McMillan
122 121 Jack Malone, Sr 8:41 18:38 6:01 Abington Heights
123 122 Ryan Merriman, Sr 8:28 18:39 6:01 Pennsbury
124 123 Yoni Eglash, Jr 8:48 18:40 6:01 Taylor Allderdice
125 124 Kollin Miller, So 8:50 18:44 6:02 Boyertown
126 125 Kyle Martin, So 8:56 18:44 6:02 Cathedral Prep
127 126 Peter Armour, So 8:52 18:45 6:03 Strath Haven
128 127 Todd Moxey, Jr 8:49 18:47 6:03 Emmaus
129 128 Dan Uhranowsky, So 8:28 18:49 6:04 Abington Heights
130 129 Ian Adams, Sr 8:57 18:49 6:04 Emmaus
131 130 Gavin Mayo, Fr 8:58 18:49 6:04 Hempfield Area
132 131 Zach Liga, Sr 8:56 18:51 6:05 Strath Haven
133 132 Sterling Pickett, Sr 9:05 18:51 6:05 Central Mountain
134 133 Jacob Montgomery, So 9:02 18:51 6:05 Central York
135 134 Sidarth Giddu, Sr 9:05 18:53 6:05 Methacton
136 135 Roman Zegarelli, Jr 8:46 18:55 6:06 Cathedral Prep
137 136 Nathan Kizer, Jr 8:53 18:56 6:06 Abington Heights
138 137 Justin Malley, So 8:55 18:56 6:06 Strath Haven
139 138 Dan McTeague, Sr 9:01 18:56 6:06 Springfield (Delco)
140 139 Jacob Feiertag, Sr 9:02 18:59 6:07 Emmaus
141 140 Henry Shankweiler, Sr 9:11 19:02 6:08 Strath Haven
142 141 Cole Harris, Fr 9:09 19:02 6:08 Central York
143 142 Ryan Steiner, So 8:48 19:03 6:09 Hazleton Area
144 143 Liam O'Brien, So 9:10 19:03 6:09 Perkiomen Valley
145 144 Dan Cubbage, Fr 9:14 19:04 6:09 Quakertown
146 145 Quan Nguyen, Sr 9:02 19:04 6:09 Upper Merion
147 146 Alex Wagner, Sr 8:57 19:04 6:09 Perkiomen Valley
148 147 Noah Rindock, Sr 9:04 19:05 6:09 Northampton Area
149 148 Jared Hicks, Fr 9:11 19:08 6:10 Central York
150 149 Austin McQuaide, So 9:12 19:08 6:10 Central York
151 150 Tyler Shrader, Jr 8:54 19:09 6:10 Methacton
152 151 Bobby Earley, Fr 9:09 19:09 6:11 Hazleton Area
153 152 Kevin Juszynski, So 9:01 19:10 6:11 Quakertown
154 153 Ethan Starr, Sr 9:10 19:10 6:11 Strath Haven
155 154 Trevor Hickey, Jr 9:13 19:10 6:11 Quakertown
156 155 Aaron Hin, So 9:00 19:11 6:11 Phoenixville Area
157 156 Isaac Wiltshire, So 9:12 19:12 6:11 Central York
158 157 Jack Armstrong, So 9:01 19:13 6:12 Phoenixville Area
159 158 Zak Bacchus, So 8:55 19:13 6:12 Bensalem
160 159 Oscar Granese, Jr 9:03 19:15 6:12 Spring Ford
161 160 Aidan Malloy, So 8:47 19:15 6:13 Hazleton Area
162 161 Jimmy Schneider, Jr 9:15 19:15 6:13 Springfield (Delco)
163 162 Jacob Schlosser, Jr 8:57 19:16 6:13 Cathedral Prep
164 163 Kyle Pecora, Jr 9:11 19:16 6:13 Hazleton Area
165 164 Matt Bartus, Fr 9:07 19:18 6:13 Hempfield Area
166 165 Corbin Green, Fr 9:05 19:18 6:13 Central Mountain
167 166 Nathaniel Casper-Miller, Jr 9:00 19:19 6:14 Williamsport Area
168 167 Willem DeBoer, Sr 9:03 19:21 6:14 Taylor Allderdice
169 168 Adam Twaweek, So 8:55 19:22 6:15 Abington Heights
170 169 Matteo Goettler, So 9:12 19:22 6:15 Perkiomen Valley
171 170 Zach Kleppe, So 9:02 19:25 6:16 Phoenixville Area
172 171 Jesse Rabner, Fr 9:03 19:27 6:16 Taylor Allderdice
173 172 Owen Moore, Sr 8:56 19:27 6:16 Boyertown
174 173 Evan Cost, So 9:07 19:30 6:17 Methacton
175 Vincent Schlenker, So 9:14 19:30 6:17 Delaware Valley
176 174 Lucas Yost, Sr 9:05 19:30 6:17 Northampton Area
177 175 Noah Richason, Jr 9:12 19:32 6:18 Hempfield Area
178 176 Will Claudio, Jr 9:18 19:37 6:19 Bensalem
179 177 Tommy Brewer, Fr 9:19 19:38 6:20 Bensalem
180 Jonathan Roe, So 9:29 19:40 6:20 Delaware Valley
181 178 Justin Pratt, So 9:18 19:40 6:20 Bensalem
182 179 Chase Yarns, Sr 8:59 19:43 6:22 Abington Heights
183 180 Charlie Norelli, So 9:48 19:49 6:24 Emmaus
184 181 Vaibhav Gupta, Jr 9:09 19:50 6:24 Methacton
185 182 James Baker, Fr 9:16 19:54 6:25 Cedar Cliff
186 183 Brent Zabrosky, Sr 9:18 19:54 6:25 Hempfield Area
187 184 Parth Gami, Jr 9:15 19:55 6:25 Central York
188 185 Jared Weyers, So 9:09 19:57 6:26 Peters Township
189 186 Abhiram Vagvala, Fr 9:25 19:59 6:27 Upper Merion
190 187 Hemal Sindhvad, Sr 9:19 20:01 6:27 Bensalem
191 188 Micah Schall, Fr 9:32 20:05 6:29 Central Mountain
192 189 Andrew Leonard, So 9:26 20:07 6:29 Upper Merion
193 190 Michael Kistler, Fr 9:32 20:09 6:30 Northampton Area
194 191 Nick Spino, Jr 9:23 20:13 6:31 Hempfield Area
195 192 Matt Suszek, Jr 9:39 20:21 6:34 Hempfield Area
196 193 Owen Ebersole, Fr 9:40 20:22 6:34 Upper Merion
197 Jared Krick, Fr 9:47 20:23 6:34 Delaware Valley
198 194 Trent Andraka, Sr 9:25 20:24 6:35 Upper Merion
199 195 Joe Grzyb, Jr 9:44 20:29 6:36 Peters Township
200 196 Cameron Nelson, So 9:47 20:30 6:37 Cedar Cliff
201 197 Michael Sil, So 9:37 20:36 6:39 Peters Township
202 198 Bob McTeague, 7 9:46 20:36 6:39 Springfield (Delco)
203 199 Nick Fox, Sr 9:46 20:40 6:40 Springfield (Delco)
204 200 Melvin Kanjirathunkal, Sr 9:46 20:40 6:40 Springfield (Delco)
205 201 Peter Ganovsky, Sr 9:44 20:42 6:40 Taylor Allderdice
206 202 Thomas Claypool, Sr 9:26 20:45 6:41 Cedar Cliff
207 203 Jake Yingling, Jr 9:36 20:48 6:43 Cedar Cliff
208 204 Emre Yakut, Jr 9:39 20:49 6:43 Central Mountain
209 205 John Schlafman, Sr 9:28 20:58 6:46 Peters Township
210 206 Dylan Rhodes, Sr 9:55 21:22 6:53 Williamsport Area
211 207 James Riccardo, Fr 9:42 21:24 6:54 Central Mountain
212 208 Nate Dubose, Fr 9:59 21:24 6:54 Cedar Cliff
213 209 Chase Bottorf, Sr 10:05 21:28 6:55 Central Mountain
214 210 Evan Barone, So 10:13 21:39 6:59 Williamsport Area
215 211 Evan Gillette, Fr 10:06 21:46 7:01 Northampton Area
216 212 Qayyim Ali, Jr 9:47 21:54 7:04 Williamsport Area
217 213 Jackson Long, Sr 9:59 21:54 7:04 Cedar Cliff
218 214 Gene Green, So 10:13 23:10 7:28 Williamsport Area
219 215 Joseph Cardie, Jr 11:30 25:45 8:18 Springfield (Delco)
GIRLS JV 5K
PLACE TEAM POINTS PLACES OF FINISHERS AVG. TIME SPREAD
1* North Allegheny 42 3 6 9 10 14 15 21 22:16 0:22
2* Villa Maria Academy 42 1 5 7 13 16 20 25 22:12 0:46
3 Perkiomen Valley 100 4 8 23 32 33 36 49 22:37 0:59
4 Owen J. Roberts 159 22 30 34 35 38 39 40 23:02 0:26
5 Central Bucks East 160 18 24 31 43 44 50 58 23:00 0:49
6 Danville Area 186 17 26 41 46 56 60 61 23:09 1:17
7 Spring Ford 212 2 12 52 67 79 87 88 23:23 2:48
8 State College Area 216 27 37 47 48 57 59 71 23:22 1:04
9 Mount Lebanon 224 28 29 42 51 74 23:24 1:27
10 Cardinal O'Hara 279 11 45 55 73 95 96 117 23:56 3:25
11 Emmaus 315 53 63 64 66 69 70 72 24:03 0:39
12 Peters Township 374 19 75 77 82 121 25:24 7:43
13 Notre Dame E S 380 54 65 80 83 98 115 24:46 2:28
14 Central York 445 78 81 90 94 102 103 107 25:24 1:48
15 Lake Lehman 456 76 86 89 93 112 25:36 2:46
16 Canon-McMillan 468 84 91 92 100 101 108 114 25:45 1:17
17 Northampton Area 475 68 97 99 105 106 110 113 25:55 2:22
18 Upper Merion 485 62 85 104 111 123 125 27:27 10:03
19 St. Hubert's 582 109 116 118 119 120 122 124 28:07 2:23
PLACE FINISHER TIME PACE
1*. North Allegheny
3 Jennifer Corral, So 22:03 7:07
6 Teresa Majewski, So 22:10 7:09
9 Tess Christensen, So 22:19 7:12
10 Janet Wang, So 22:21 7:13
14 Rachel Lewandowski, Jr 22:24 7:13
15 Tia Lammers, So 22:26 7:14
21 Madeline Badaczewski, Sr 22:42 7:19
Total Time = 1:51:17 Total Places = 42
2*. Villa Maria Academy
1 Leah Prischak, Fr 21:44 7:00
5 Cassidy Rowley, So 22:06 7:07
7 Carly LaZar, Fr 22:12 7:10
13 Anna McGovern, Sr 22:24 7:13
16 Brigid Carroll, Fr 22:30 7:15
20 Kathryn Tullio, Fr 22:42 7:19
25 Kelly Fessler, Fr 22:48 7:21
Total Time = 1:50:56 Total Places = 42
3. Perkiomen Valley
4 Madeleine Foster, Fr 22:03 7:07
8 Rachelle Daniels, Jr 22:12 7:10
23 Megan Foley, Sr 22:46 7:21
32 Lola Holcomb, Jr 23:00 7:25
33 Anna Ferraro, So 23:02 7:26
36 Emma Alexy, So 23:09 7:28
49 Anna Sokolowski, Jr 23:32 7:35
Total Time = 1:53:03 Total Places = 100
4. Owen J. Roberts
22 Jane Lasik, Jr 22:44 7:20
30 Sam Garvey, Sr 22:59 7:25
34 Samantha Muntzer, So 23:06 7:27
35 Rowen Donnelly, Jr 23:07 7:27
38 Emily Flamino, Jr 23:10 7:28
39 Annie Reisenwitz, Sr 23:10 7:28
40 Madison Frederick, So 23:11 7:29
Total Time = 1:55:06 Total Places = 159
5. Central Bucks East
18 Zea Morales, Sr 22:33 7:16
24 Julie Palmer, Jr 22:48 7:21
31 Jaime Becker, So 22:59 7:25
43 Tahlia Schreiber, So 23:15 7:30
44 Bridget Fox, Jr 23:22 7:32
50 Abbey Iafolla, So 23:33 7:36
58 Samantha Barrett, Sr 23:55 7:43
Total Time = 1:54:57 Total Places = 160
6. Danville Area
17 Aanya Chopra, So 22:31 7:16
26 Sara Klena, Sr 22:50 7:22
41 Taylor Cashman, Jr 23:13 7:29
46 Bethany Hileman, So 23:23 7:32
56 Julia Resele, So 23:47 7:40
60 Rainey Oldfield, Fr 23:59 7:44
61 Haylie Betz, Fr 24:02 7:45
Total Time = 1:55:44 Total Places = 186
7. Spring Ford
2 Rachel Moyer, So 21:56 7:04
12 Abby Sykes, Jr 22:24 7:13
52 Victoria Hoffner, Jr 23:36 7:37
67 Jordan Nitto, Fr 24:14 7:49
79 Erin McKenna, Sr 24:43 7:58
87 Sophia Haas, Jr 25:18 8:10
88 Emily Tripani, Jr 25:19 8:10
Total Time = 1:56:53 Total Places = 212
8. State College Area
27 Jocelyn Krieger, So 22:51 7:22
37 Adelyn Hardy, So 23:10 7:28
47 Julia Krawczyk, Sr 23:25 7:33
48 Lauren Biss, Fr 23:29 7:34
57 Jackie Feffer, So 23:55 7:43
59 Claudia Radzwich, So 23:56 7:43
71 Emma Maras, Fr 24:17 7:50
Total Time = 1:56:50 Total Places = 216
9. Mount Lebanon
28 Moira Anderson, So 22:54 7:23
29 Chloe Mantheiy, So 22:56 7:24
42 Natalie Callahan, Fr 23:14 7:30
51 Rachel Walters, Fr 23:34 7:36
74 Rory Vigrass, So 24:21 7:51
Total Time = 1:56:59 Total Places = 224
10. Cardinal O'Hara
11 Brittany Winter, Sr 22:23 7:13
45 Emily Markley, Jr 23:23 7:32
55 Hannah Evans, Jr 23:46 7:40
73 Katelynn Belfatto, Sr 24:20 7:51
95 Alissa Donehower, So 25:48 8:19
96 Alexis Cleary, Jr 25:49 8:19
117 Hannah Sheller, Sr 28:00 9:02
Total Time = 1:59:40 Total Places = 279
11. Emmaus
53 Callie Charlesworth, Fr 23:38 7:37
63 Colleen Grablick, Sr 24:04 7:46
64 Sneha Shankar, Sr 24:05 7:46
66 Audrey Bolesta, Jr 24:11 7:48
69 Jillian Bray, So 24:16 7:49
70 Grace McCarthy, So 24:16 7:50
72 Julie Muth, Fr 24:18 7:50
Total Time = 2:00:14 Total Places = 315
12. Peters Township
19 Ally Spalaris, Fr 22:33 7:16
75 Bri Spalaris, Sr 24:29 7:54
77 Emily Spalaris, Fr 24:37 7:56
82 Mara Rayburg, So 25:01 8:04
121 Sara Degurian, So 30:16 9:46
Total Time = 2:06:56 Total Places = 374
13. Notre Dame E S
54 Courtney Krechel, Sr 23:40 7:38
65 Claudia O'Donnell, Fr 24:09 7:47
80 Nell Fossa, Jr 24:47 8:00
83 Rebecca Waguespack, Jr 25:06 8:06
98 Sophia Caporusso, Fr 26:07 8:25
115 Erin Duffy, Fr 27:44 8:57
Total Time = 2:03:49 Total Places = 380
14. Central York
78 Jessica Luffey, Sr 24:40 7:57
81 Olivia Hogue, Sr 24:54 8:02
90 Danae Schanbacher, Fr 25:26 8:12
94 Lauren Yankanich, So 25:33 8:14
102 Felisha Ortiz, Fr 26:27 8:32
103 Imanni Jones, Jr 26:29 8:33
107 Devon Russell, Fr 26:44 8:37
Total Time = 2:07:00 Total Places = 445
15. Lake Lehman
76 Julia Sabol, Fr 24:30 7:54
86 Rebecca Ford, Jr 25:17 8:09
89 Hannah Lukasavage, Fr 25:21 8:10
93 Tiffany Lasinski, Fr 25:32 8:14
112 Rachel Malak, Sr 27:16 8:48
Total Time = 2:07:56 Total Places = 456
16. Canon-McMillan
84 Devon Trieschock, Sr 25:08 8:06
91 Ellie Pinto, So 25:31 8:14
92 Brooke Paris, So 25:31 8:14
100 Hannah Kitchen, Sr 26:10 8:26
101 Macy Falcione, So 26:25 8:31
108 Sabrina Linck, Sr 26:52 8:40
114 Danielle Williams, Jr 27:43 8:56
Total Time = 2:08:45 Total Places = 468
17. Northampton Area
68 Robyn Franke, So 24:15 7:49
97 Jasmine Kraftician, Sr 25:59 8:23
99 Charlie Amore, Sr 26:08 8:26
105 Joelle Perelli, Sr 26:35 8:34
106 Aubrey Bealer, So 26:36 8:35
110 Tyleen Lopez, Jr 26:54 8:40
113 Hannah Flaven, So 27:32 8:53
Total Time = 2:09:33 Total Places = 475
18. Upper Merion
62 Emma Straw, Jr 24:04 7:46
85 Emily Rotz, Fr 25:15 8:09
104 Morgan Miller, Fr 26:33 8:34
111 Kristen Lee, So 27:14 8:47
123 Jessica Bowe, So 34:07 11:00
125 Ching Ching Taing, Jr 43:31 14:02
Total Time = 2:17:13 Total Places = 485
19. St. Hubert's
109 Shengqi Jin, Jr 26:53 8:40
116 Sydney Studley, Jr 27:48 8:58
118 Summer King, Jr 28:15 9:07
119 Ashley Criollo, So 28:22 9:09
120 Alicia Bennett, Fr 29:15 9:26
122 Victoria Kinney, Fr 32:40 10:32
124 Yuxuan Xia, Jr 35:05 11:19
Total Time = 2:20:33 Total Places = 582
TEAM
PLACE SCORE FINISHER TIME PACE TEAM
1 1 Leah Prischak, Fr 21:44 7:00 Villa Maria Academy
2 2 Rachel Moyer, So 21:56 7:04 Spring Ford
3 3 Jennifer Corral, So 22:03 7:07 North Allegheny
4 4 Madeleine Foster, Fr 22:03 7:07 Perkiomen Valley
5 5 Cassidy Rowley, So 22:06 7:07 Villa Maria Academy
6 6 Teresa Majewski, So 22:10 7:09 North Allegheny
7 7 Carly LaZar, Fr 22:12 7:10 Villa Maria Academy
8 8 Rachelle Daniels, Jr 22:12 7:10 Perkiomen Valley
9 Hannah Swope, Sr 22:15 7:10 Central Cambria
10 Maria Farabaugh, Fr 22:16 7:11 Central Cambria
11 9 Tess Christensen, So 22:19 7:12 North Allegheny
12 10 Janet Wang, So 22:21 7:13 North Allegheny
13 11 Brittany Winter, Sr 22:23 7:13 Cardinal O'Hara
14 12 Abby Sykes, Jr 22:24 7:13 Spring Ford
15 13 Anna McGovern, Sr 22:24 7:13 Villa Maria Academy
16 14 Rachel Lewandowski, Jr 22:24 7:13 North Allegheny
17 15 Tia Lammers, So 22:26 7:14 North Allegheny
18 16 Brigid Carroll, Fr 22:30 7:15 Villa Maria Academy
19 17 Aanya Chopra, So 22:31 7:16 Danville Area
20 18 Zea Morales, Sr 22:33 7:16 Central Bucks East
21 19 Ally Spalaris, Fr 22:33 7:16 Peters Township
22 20 Kathryn Tullio, Fr 22:42 7:19 Villa Maria Academy
23 21 Madeline Badaczewski, Sr 22:42 7:19 North Allegheny
24 22 Jane Lasik, Jr 22:44 7:20 Owen J. Roberts
25 23 Megan Foley, Sr 22:46 7:21 Perkiomen Valley
26 24 Julie Palmer, Jr 22:48 7:21 Central Bucks East
27 25 Kelly Fessler, Fr 22:48 7:21 Villa Maria Academy
28 26 Sara Klena, Sr 22:50 7:22 Danville Area
29 27 Jocelyn Krieger, So 22:51 7:22 State College Area
30 28 Moira Anderson, So 22:54 7:23 Mount Lebanon
31 29 Chloe Mantheiy, So 22:56 7:24 Mount Lebanon
32 30 Sam Garvey, Sr 22:59 7:25 Owen J. Roberts
33 31 Jaime Becker, So 22:59 7:25 Central Bucks East
34 32 Lola Holcomb, Jr 23:00 7:25 Perkiomen Valley
35 Maggie Urban, So 23:02 7:26 St Josephs Catholic A
36 33 Anna Ferraro, So 23:02 7:26 Perkiomen Valley
37 34 Samantha Muntzer, So 23:06 7:27 Owen J. Roberts
38 35 Rowen Donnelly, Jr 23:07 7:27 Owen J. Roberts
39 36 Emma Alexy, So 23:09 7:28 Perkiomen Valley
40 37 Adelyn Hardy, So 23:10 7:28 State College Area
41 38 Emily Flamino, Jr 23:10 7:28 Owen J. Roberts
42 39 Annie Reisenwitz, Sr 23:10 7:28 Owen J. Roberts
43 40 Madison Frederick, So 23:11 7:29 Owen J. Roberts
44 41 Taylor Cashman, Jr 23:13 7:29 Danville Area
45 42 Natalie Callahan, Fr 23:14 7:30 Mount Lebanon
46 43 Tahlia Schreiber, So 23:15 7:30 Central Bucks East
47 Lily Deible, Fr 23:16 7:30 North Allegheny
48 44 Bridget Fox, Jr 23:22 7:32 Central Bucks East
49 45 Emily Markley, Jr 23:23 7:32 Cardinal O'Hara
50 46 Bethany Hileman, So 23:23 7:32 Danville Area
51 47 Julia Krawczyk, Sr 23:25 7:33 State College Area
52 Kaitlyn McKeel, Jr 23:27 7:34 Central Cambria
53 48 Lauren Biss, Fr 23:29 7:34 State College Area
54 Leah Mensch, Jr 23:31 7:35 North Allegheny
55 49 Anna Sokolowski, Jr 23:32 7:35 Perkiomen Valley
56 50 Abbey Iafolla, So 23:33 7:36 Central Bucks East
57 51 Rachel Walters, Fr 23:34 7:36 Mount Lebanon
58 52 Victoria Hoffner, Jr 23:36 7:37 Spring Ford
59 53 Callie Charlesworth, Fr 23:38 7:37 Emmaus
60 Olivia Citrone, Sr 23:39 7:38 Perkiomen Valley
61 54 Courtney Krechel, Sr 23:40 7:38 Notre Dame E S
62 55 Hannah Evans, Jr 23:46 7:40 Cardinal O'Hara
63 56 Julia Resele, So 23:47 7:40 Danville Area
64 57 Jackie Feffer, So 23:55 7:43 State College Area
65 58 Samantha Barrett, Sr 23:55 7:43 Central Bucks East
66 59 Claudia Radzwich, So 23:56 7:43 State College Area
67 Nicole Tiskus, So 23:57 7:43 Central Bucks East
68 60 Rainey Oldfield, Fr 23:59 7:44 Danville Area
69 61 Haylie Betz, Fr 24:02 7:45 Danville Area
70 Annie Senour, So 24:04 7:46 Central Bucks East
71 62 Emma Straw, Jr 24:04 7:46 Upper Merion
72 63 Colleen Grablick, Sr 24:04 7:46 Emmaus
73 64 Sneha Shankar, Sr 24:05 7:46 Emmaus
74 65 Claudia O'Donnell, Fr 24:09 7:47 Notre Dame E S
75 66 Audrey Bolesta, Jr 24:11 7:48 Emmaus
76 67 Jordan Nitto, Fr 24:14 7:49 Spring Ford
77 68 Robyn Franke, So 24:15 7:49 Northampton Area
78 69 Jillian Bray, So 24:16 7:49 Emmaus
79 70 Grace McCarthy, So 24:16 7:50 Emmaus
80 71 Emma Maras, Fr 24:17 7:50 State College Area
81 72 Julie Muth, Fr 24:18 7:50 Emmaus
82 73 Katelynn Belfatto, Sr 24:20 7:51 Cardinal O'Hara
83 Jordan Rohrbach, Jr 24:20 7:51 State College Area
84 74 Rory Vigrass, So 24:21 7:51 Mount Lebanon
85 Rose Handel, Sr 24:23 7:52 State College Area
86 Anne Glowacki, Fr 24:26 7:53 Emmaus
87 75 Bri Spalaris, Sr 24:29 7:54 Peters Township
88 76 Julia Sabol, Fr 24:30 7:54 Lake Lehman
89 Taylor Martin, Sr 24:32 7:55 Central Bucks East
90 Isabelle Law, Jr 24:34 7:55 Perkiomen Valley
91 77 Emily Spalaris, Fr 24:37 7:56 Peters Township
92 78 Jessica Luffey, Sr 24:40 7:57 Central York
93 Maddy Messa, Sr 24:40 7:57 Danville Area
94 Selin Cetin, So 24:41 7:58 North Allegheny
95 79 Erin McKenna, Sr 24:43 7:58 Spring Ford
96 80 Nell Fossa, Jr 24:47 8:00 Notre Dame E S
97 Maggie Lincoln, Fr 24:51 8:01 Taylor Allderdice
98 81 Olivia Hogue, Sr 24:54 8:02 Central York
99 82 Mara Rayburg, So 25:01 8:04 Peters Township
100 83 Rebecca Waguespack, Jr 25:06 8:06 Notre Dame E S
101 84 Devon Trieschock, Sr 25:08 8:06 Canon-McMillan
102 85 Emily Rotz, Fr 25:15 8:09 Upper Merion
103 86 Rebecca Ford, Jr 25:17 8:09 Lake Lehman
104 87 Sophia Haas, Jr 25:18 8:10 Spring Ford
105 88 Emily Tripani, Jr 25:19 8:10 Spring Ford
106 89 Hannah Lukasavage, Fr 25:21 8:10 Lake Lehman
107 90 Danae Schanbacher, Fr 25:26 8:12 Central York
108 Caitlyn Albitz, Fr 25:29 8:13 Blue Mountain
109 91 Ellie Pinto, So 25:31 8:14 Canon-McMillan
110 92 Brooke Paris, So 25:31 8:14 Canon-McMillan
111 93 Tiffany Lasinski, Fr 25:32 8:14 Lake Lehman
112 94 Lauren Yankanich, So 25:33 8:14 Central York
113 Shannon Loughin, So 25:35 8:15 Spring Ford
114 Jessica Brand, Jr 25:36 8:15 Taylor Allderdice
115 Madi Phipps, Jr 25:45 8:18 Upper Perkiomen
116 95 Alissa Donehower, So 25:48 8:19 Cardinal O'Hara
117 96 Alexis Cleary, Jr 25:49 8:19 Cardinal O'Hara
118 Katelyn Bernatos, Jr 25:57 8:22 Owen J. Roberts
119 97 Jasmine Kraftician, Sr 25:59 8:23 Northampton Area
120 98 Sophia Caporusso, Fr 26:07 8:25 Notre Dame E S
121 99 Charlie Amore, Sr 26:08 8:26 Northampton Area
122 100 Hannah Kitchen, Sr 26:10 8:26 Canon-McMillan
123 Julianna Slominski, Fr 26:12 8:27 New Hope-Solebury
124 Kailyn Smiley, Sr 26:13 8:27 Danville Area
125 Megan Dugan, Jr 26:14 8:28 Villa Maria Academy
126 Sydnee Sherrick, Fr 26:20 8:29 Spring Ford
127 Lindsey Carmack, Fr 26:24 8:31 St Josephs Catholic A
128 101 Macy Falcione, So 26:25 8:31 Canon-McMillan
129 102 Felisha Ortiz, Fr 26:27 8:32 Central York
130 103 Imanni Jones, Jr 26:29 8:33 Central York
131 104 Morgan Miller, Fr 26:33 8:34 Upper Merion
132 105 Joelle Perelli, Sr 26:35 8:34 Northampton Area
133 106 Aubrey Bealer, So 26:36 8:35 Northampton Area
134 Brittany Wornham, Jr 26:36 8:35 Upper Perkiomen
135 107 Devon Russell, Fr 26:44 8:37 Central York
136 Heather Quadrino, Fr 26:51 8:40 Delaware Valley
137 108 Sabrina Linck, Sr 26:52 8:40 Canon-McMillan
138 109 Shengqi Jin, Jr 26:53 8:40 St. Hubert's
139 110 Tyleen Lopez, Jr 26:54 8:40 Northampton Area
140 Addy Billings, Sr 27:09 8:45 Central York
141 111 Kristen Lee, So 27:14 8:47 Upper Merion
142 112 Rachel Malak, Sr 27:16 8:48 Lake Lehman
143 113 Hannah Flaven, So 27:32 8:53 Northampton Area
144 Rebecca Hemingway, Jr 27:33 8:53 Boyertown
145 Andrea Repetz, So 27:39 8:55 Cedar Cliff
146 Hannah Miller, So 27:41 8:56 Northampton Area
147 114 Danielle Williams, Jr 27:43 8:56 Canon-McMillan
148 115 Erin Duffy, Fr 27:44 8:57 Notre Dame E S
149 Kali Davidson, Jr 27:47 8:58 Cedar Cliff
150 116 Sydney Studley, Jr 27:48 8:58 St. Hubert's
151 Alexandra Johnson, Sr 27:49 8:58 Blue Mountain
152 Anya Yoncak, Fr 27:52 8:59 Delaware Valley
153 117 Hannah Sheller, Sr 28:00 9:02 Cardinal O'Hara
154 Tatiana Lopez, Jr 28:06 9:04 Northampton Area
155 Kayla Paul, Fr 28:10 9:05 New Hope-Solebury
156 118 Summer King, Jr 28:15 9:07 St. Hubert's
157 Maddie Adams, So 28:18 9:08 Central York
158 Ana Piug, Jr 28:18 9:08 Cedar Cliff
159 119 Ashley Criollo, So 28:22 9:09 St. Hubert's
160 Priya Ray, Fr 28:23 9:09 Canon-McMillan
161 Jessica Greenup, Jr 28:25 9:10 New Hope-Solebury
162 Jordan Miles, Sr 28:33 9:12 Canon-McMillan
163 Kendall Place, Sr 28:34 9:13 Boyertown
164 Grace McCafferty, So 28:35 9:13 Jenkintown
165 Peace Senkungu, Jr 28:43 9:16 Bensalem
166 Morgan Barilla, Fr 28:44 9:16 Spring Ford
167 Lyndsey Gallagher, Jr 29:09 9:24 Northampton Area
168 120 Alicia Bennett, Fr 29:15 9:26 St. Hubert's
169 Danielle Elsier, So 29:29 9:31 Boyertown
170 Hannah Goshler, Fr 29:38 9:33 Blue Mountain
171 Layla Myers, Fr 30:01 9:41 Bensalem
172 Autumn Paone, So 30:10 9:44 Boyertown
173 121 Sara Degurian, So 30:16 9:46 Peters Township
174 Shyann Klein, Sr 30:45 9:55 Hazleton Area
175 Kim Weller, Fr 32:19 10:25 Danville Area
176 122 Victoria Kinney, Fr 32:40 10:32 St. Hubert's
177 Meghan Caswell, Jr 32:58 10:38 St Josephs Catholic A
178 Jiyoon Kim, Fr 33:07 10:41 St Josephs Catholic A
179 Erica Eyre, Sr 33:14 10:43 Bensalem
180 Coleen Macadam, Fr 33:46 10:53 Cedar Cliff
181 123 Jessica Bowe, So 34:07 11:00 Upper Merion
182 Cindy Li, So 34:20 11:04 Delaware Valley
183 124 Yuxuan Xia, Jr 35:05 11:19 St. Hubert's
184 Karrison Dubbs, Fr 36:32 11:47 Blue Mountain
185 Elizabeth Logan, Sr 40:40 13:07 Cardinal O'Hara
186 125 Ching Ching Taing, Jr 43:31 14:02 Upper Merion
BOYS JV 5K
PLACE TEAM POINTS PLACES OF FINISHERS AVG. TIME SPREAD
1 North Allegheny 26 1 2 5 8 10 11 12 17:39 0:34
2 La Salle College 54 4 7 9 16 18 44 50 17:52 0:29
3 Central Bucks East 114 15 17 23 29 30 40 62 18:17 0:28
4 State College Area 127 3 6 24 36 58 61 65 18:17 1:28
5 Cardinal O'Hara 141 14 19 20 39 49 54 56 18:22 0:55
6 Pennsbury 161 25 27 28 38 43 47 51 18:32 0:22
7 Mount Lebanon 179 22 26 34 42 55 57 64 18:37 0:46
8 Canon-McMillan 203 21 33 37 46 66 79 87 18:42 1:02
9 Spring Ford 259 31 45 52 63 68 77 78 18:56 0:49
10 Owen J. Roberts 312 35 48 72 74 83 91 92 19:12 1:09
11 Strath Haven 382 53 75 82 84 88 100 105 19:33 0:50
12 Cathedral Prep 416 41 69 98 99 109 133 142 19:38 1:26
13 Perkiomen Valley 434 32 60 86 127 129 148 19:48 2:18
14 Notre Dame E S 450 13 71 103 123 140 19:49 3:19
15 Holy Redeemer 460 59 80 97 107 117 147 162 19:49 1:18
16 Emmaus 471 67 73 95 111 125 19:54 1:22
17 New Hope-Solebury 513 70 93 96 120 134 139 174 20:07 1:40
18 Danville Area 547 81 106 115 119 126 154 163 20:15 1:04
19 Boyertown 555 104 108 113 114 116 118 135 20:13 0:21
20 Hazleton Area 574 76 85 121 141 151 160 161 20:31 2:06
21 Phoenixville Area 579 89 90 124 130 146 152 155 20:29 1:33
22 Central York 625 102 110 112 143 158 166 168 20:43 1:52
23 Knoch 645 94 101 132 149 169 181 182 20:55 2:29
24 Bensalem 669 122 128 136 138 145 171 179 20:59 0:49
25 Upper Perkiomen 793 137 156 157 170 173 178 189 21:57 1:22
26 Upper Merion 808 144 150 165 172 177 186 188 22:13 2:09
27 Blue Mountain 812 131 159 164 175 183 22:23 3:13
28 Jenkintown 860 153 167 176 180 184 185 187 23:05 2:33
PLACE FINISHER TIME PACE
1. North Allegheny
1 Tj Robinson, So 17:18 5:35
2 Clark Smith, Jr 17:33 5:40
5 Luke Turkovich, Fr 17:42 5:42
8 Cam Phillips, So 17:47 5:44
10 Christian Parreaguirre, Jr 17:52 5:46
11 Cross Kotrozo, Jr 17:53 5:46
12 Joe Bojarski, So 17:55 5:46
Total Time = 1:28:12 Total Places = 26
2. La Salle College
4 Greg Galbreath, Jr 17:38 5:41
7 Jack Galbreath, Jr 17:42 5:43
9 Quinn O'Neill, Jr 17:49 5:45
16 Tom Farrell, Jr 18:03 5:49
18 David Kennedy, Jr 18:06 5:50
44 Sean Egan, So 18:46 6:03
50 Jimmy Lombardi, So 18:54 6:06
Total Time = 1:29:18 Total Places = 54
3. Central Bucks East
15 Owen Zila, Sr 18:00 5:48
17 Dylan Junkin, Jr 18:05 5:50
23 Dylan McKeever, Jr 18:20 5:55
29 Declan Earles, So 18:28 5:57
30 Louis Kettelberger, Jr 18:28 5:57
40 Marc Motter, So 18:38 6:00
62 Mike Kelly, Sr 19:08 6:10
Total Time = 1:31:21 Total Places = 114
4. State College Area
3 Owen Isham, Fr 17:36 5:40
6 Will Daubenspeck, Sr 17:42 5:43
24 Sam Horn, So 18:23 5:56
36 David Wong, Jr 18:37 6:00
58 Izaiah Bokunewicz, Sr 19:03 6:09
61 Joey Feffer, Jr 19:08 6:10
65 Matthew Rodgers, Jr 19:14 6:12
Total Time = 1:31:21 Total Places = 127
5. Cardinal O'Hara
14 Jack Becker, So 17:59 5:48
19 Justin Jones, Sr 18:09 5:51
20 Andrew Lombardi, Sr 18:11 5:52
39 Tom McNicholas, So 18:38 6:00
49 Thomas Haas, Fr 18:53 6:05
54 Eddie Issertell, Jr 18:59 6:07
56 James Ashton, Jr 19:03 6:09
Total Time = 1:31:50 Total Places = 141
6. Pennsbury
25 Steffen Hude, Jr 18:24 5:56
27 Grant Shapiro, Sr 18:26 5:57
28 Aiden Sauer, So 18:27 5:57
38 Calvin Hodges, So 18:37 6:00
43 Thomas Mink, Jr 18:46 6:03
47 Joe Bland, Fr 18:51 6:05
51 Tim Lorandeau, Fr 18:55 6:06
Total Time = 1:32:40 Total Places = 161
7. Mount Lebanon
22 Cameron Potts, So 18:17 5:54
26 Jamie Kozorra, Sr 18:25 5:56
34 Stephen Porter, Sr 18:35 6:00
42 Luca Hignett-Lewis, So 18:45 6:03
55 William Wanovich, So 19:03 6:08
57 William Sutherland, Jr 19:03 6:09
64 David Deniziuk, Fr 19:13 6:12
Total Time = 1:33:05 Total Places = 179
8. Canon-McMillan
21 Damon Gall, So 18:14 5:53
33 Cameron Somma, Jr 18:34 5:59
37 Ben Higie, So 18:37 6:00
46 Grant Zeszutek, Fr 18:48 6:04
66 Glenn McGee, Jr 19:15 6:12
79 Andrew Kim, Sr 19:30 6:17
87 Zach Lowe, So 19:48 6:23
Total Time = 1:33:28 Total Places = 203
9. Spring Ford
31 Eric Leidelmeyer, Jr 18:29 5:58
45 Joseph Power, Fr 18:46 6:03
52 Martin Magazzolo, Sr 18:56 6:06
63 Richard Baird, So 19:11 6:11
68 Noah Mellon, Jr 19:18 6:13
77 Raymond Dunne, So 19:27 6:16
78 Benjamin Pierce, So 19:27 6:16
Total Time = 1:34:40 Total Places = 259
10. Owen J. Roberts
35 Andrew Malmstrom, So 18:36 6:00
48 Kyle Malmstrom, So 18:53 6:05
72 Quinten Sherwood, Fr 19:21 6:14
74 Owen Vanhelmond, So 19:24 6:15
83 Zach Kardos, So 19:44 6:22
91 Connor Ott, Sr 19:50 6:24
92 Michael Deviney, Jr 19:51 6:24
Total Time = 1:35:58 Total Places = 312
11. Strath Haven
53 Corey Teller, Sr 18:59 6:07
75 Christopher Schmucki, So 19:26 6:16
82 Aidan Frick, So 19:42 6:21
84 Max Carp, So 19:45 6:22
88 Marcel Gallard, Jr 19:49 6:23
100 Evan Chen, So 19:58 6:26
105 Ethan VanMetre, Jr 20:01 6:27
Total Time = 1:37:41 Total Places = 382
12. Cathedral Prep
41 Jack Dey, Sr 18:45 6:03
69 Alex Chelton, Fr 19:19 6:14
98 Nate Wiley, Jr 19:57 6:26
99 Matt Whaley, Fr 19:57 6:26
109 Luke Bongiorno, Fr 20:10 6:30
133 Noah Nicolia, Sr 20:57 6:45
142 Race Nicolia, So 21:16 6:51
Total Time = 1:38:08 Total Places = 416
13. Perkiomen Valley
32 Zach Davis, So 18:32 5:58
60 Micheal Kelly, Jr 19:06 6:09
86 Sam Lanza, So 19:48 6:23
127 Matt Mancini, Sr 20:44 6:41
129 Josh Bolan, So 20:49 6:43
148 Keith Langkan, Jr 21:30 6:56
Total Time = 1:38:59 Total Places = 434
14. Notre Dame E S
13 Mike Sheptuk, Sr 17:56 5:47
71 Andrew Beers, So 19:19 6:14
103 Zane Wicki, So 20:00 6:27
123 Kyle McCarthy, Sr 20:32 6:37
140 Andrew McCarthy, Sr 21:14 6:51
Total Time = 1:39:01 Total Places = 450
15. Holy Redeemer
59 Chris Holmes, Fr 19:04 6:09
80 Josh Zapusek, Jr 19:39 6:20
97 Alex Larralde, Jr 19:56 6:26
107 Steve Langdon, Jr 20:02 6:28
117 Yosi Bere, So 20:21 6:34
147 Corodonni Larry, Fr 21:26 6:55
162 Zach Scanlon, Jr 22:07 7:08
Total Time = 1:39:02 Total Places = 460
16. Emmaus
67 Tyler Corpora, Jr 19:17 6:13
73 Andrew Gigler, Jr 19:21 6:14
95 Max Perry, Jr 19:54 6:25
111 Jacob Brown, Fr 20:15 6:32
125 Dylan Romig, Jr 20:39 6:40
Total Time = 1:39:26 Total Places = 471
17. New Hope-Solebury
70 Jake Dupont, Sr 19:19 6:14
93 Thomas Detlefsen, So 19:51 6:24
96 Sam Czupich, Jr 19:55 6:25
120 Matt Firth, Jr 20:32 6:37
134 Nico Marino, Fr 20:58 6:46
139 Kyle Lynch, Jr 21:14 6:51
174 Parker Miele, So 22:50 7:22
Total Time = 1:40:35 Total Places = 513
18. Danville Area
81 Bradley Yeich, So 19:39 6:20
106 James Zola, Fr 20:01 6:27
115 Ethan Klees, Fr 20:19 6:33
119 Griffin Coppolla, Fr 20:29 6:36
126 Vincent Krum, Jr 20:43 6:41
154 Noah Zakarian, Jr 21:42 7:00
163 Ryan Sharp, Sr 22:09 7:09
Total Time = 1:41:11 Total Places = 547
19. Boyertown
104 Nolan Longacre, Fr 20:01 6:27
108 Tom Hemingway 20:04 6:28
113 Cy Evans, So 20:18 6:33
114 Alex Caputo, Sr 20:19 6:33
116 Alex Longacre, Jr 20:21 6:34
118 Kevin Reigner, Jr 20:27 6:36
135 Ethan Kasitz, Fr 21:01 6:47
Total Time = 1:41:03 Total Places = 555
20. Hazleton Area
76 Mikel Skasko, So 19:26 6:16
85 Christopher Scalleat, So 19:47 6:23
121 Michael Kulish, So 20:32 6:37
141 Alexander Elchisak, Sr 21:15 6:51
151 Dario D'Amato, Jr 21:32 6:57
160 Luciano Stranko, So 21:57 7:05
161 Yancy Valdez, Sr 21:58 7:05
Total Time = 1:42:32 Total Places = 574
21. Phoenixville Area
89 Conor Wilchusky, Fr 19:50 6:24
90 Max Seaman, So 19:50 6:24
124 Kerry Halloran, So 20:33 6:38
130 Brendan McGinnis, Fr 20:50 6:43
146 Matt Copeland, Jr 21:22 6:54
152 Isaac Gale, Fr 21:34 6:57
155 Dan Hickey, Fr 21:42 7:00
Total Time = 1:42:25 Total Places = 579
22. Central York
102 Cole Bailey, So 19:59 6:27
110 Marty Rexroth, Sr 20:11 6:31
112 Gavin Heilman, Fr 20:16 6:32
143 Jacob Stewart, Fr 21:18 6:52
158 Peter Keeports, Jr 21:51 7:03
166 Sasha Sobestanovich, So 22:13 7:10
168 Donovan Mehaffie, Fr 22:17 7:11
Total Time = 1:43:35 Total Places = 625
23. Knoch
94 Andrew McIntosh, Fr 19:52 6:24
101 Austin Micko, Fr 19:58 6:26
132 Simon Sudano, So 20:54 6:44
149 Patrick Jones, So 21:30 6:56
169 Michael Swanter, Fr 22:20 7:12
181 Ethan Revitsky, So 23:54 7:43
182 Ryan Connolly, Fr 23:54 7:43
Total Time = 1:44:34 Total Places = 645
24. Bensalem
122 Brandon Higgins, Jr 20:32 6:37
128 Tommy Oliver, Jr 20:44 6:41
136 Brendan Stoerle, Fr 21:04 6:48
138 Elijah Rizzo, So 21:14 6:51
145 Patrick Gallagher, Sr 21:21 6:53
171 Thomas Balla, Fr 22:25 7:14
179 Tim Convery, So 23:44 7:39
Total Time = 1:44:55 Total Places = 669
25. Upper Perkiomen
137 Gage Gardner, So 21:13 6:51
156 Lance Templeton, Fr 21:45 7:01
157 Dylan Simms, Fr 21:46 7:01
170 Nick Tedesco, Jr 22:23 7:13
173 Chris Rynn, So 22:35 7:17
178 Hunter Douglass, So 23:41 7:38
189 Ryan Stackhouse, So 26:45 8:38
Total Time = 1:49:42 Total Places = 793
26. Upper Merion
144 Chimenzie Amaefuna, Fr 21:20 6:53
150 Vincent Chang, Sr 21:31 6:56
165 Victor Yin, Jr 22:10 7:09
172 Matt Izuka, Jr 22:34 7:17
177 Christopher Brooks, So 23:28 7:34
186 Michael Freaney, Fr 24:53 8:02
188 William Pagliaro, So 26:08 8:26
Total Time = 1:51:03 Total Places = 808
27. Blue Mountain
131 Max Oswald, So 20:53 6:44
159 Jalen Phillips, Fr 21:53 7:04
164 Chad Bogosh, Jr 22:10 7:09
175 Chase Hatter, So 22:54 7:23
183 Cole Hatter, So 24:05 7:46
Total Time = 1:51:55 Total Places = 812
28. Jenkintown
153 Sean Davis, Jr 21:42 7:00
167 Jackson Cummings, Jr 22:14 7:10
176 Danny Westcott, Fr 23:22 7:32
180 Christian Byler, Fr 23:53 7:42
184 Jack Herr, Fr 24:14 7:49
185 Travis Geer, Fr 24:23 7:52
187 Jacob Schwartz, So 24:53 8:02
Total Time = 1:55:25 Total Places = 860
TEAM 2.5K CLOCK
PLACE SCORE FINISHER TIME TIME PACE TEAM
1 1 Tj Robinson, So 8:17 17:18 5:35 North Allegheny
2 2 Clark Smith, Jr 8:29 17:33 5:40 North Allegheny
3 3 Owen Isham, Fr 8:28 17:36 5:40 State College Area
4 4 Greg Galbreath, Jr 8:29 17:38 5:41 La Salle College
5 5 Luke Turkovich, Fr 8:33 17:42 5:42 North Allegheny
6 6 Will Daubenspeck, Sr 8:32 17:42 5:43 State College Area
7 7 Jack Galbreath, Jr 8:30 17:42 5:43 La Salle College
8 8 Cam Phillips, So 8:37 17:47 5:44 North Allegheny
9 9 Quinn O'Neill, Jr 8:30 17:49 5:45 La Salle College
10 10 Christian Parreaguirre, Jr 8:33 17:52 5:46 North Allegheny
11 11 Cross Kotrozo, Jr 8:33 17:53 5:46 North Allegheny
12 12 Joe Bojarski, So 8:33 17:55 5:46 North Allegheny
13 13 Mike Sheptuk, Sr 8:33 17:56 5:47 Notre Dame E S
14 14 Jack Becker, So 8:34 17:59 5:48 Cardinal O'Hara
15 15 Owen Zila, Sr 8:38 18:00 5:48 Central Bucks East
16 16 Tom Farrell, Jr 8:33 18:03 5:49 La Salle College
17 Max Micucci, So 8:42 18:05 5:50 North Allegheny
18 17 Dylan Junkin, Jr 8:40 18:05 5:50 Central Bucks East
19 18 David Kennedy, Jr 18:06 5:50 La Salle College
20 Benjamin Hipwell, So 8:42 18:08 5:51 North Allegheny
21 19 Justin Jones, Sr 8:25 18:09 5:51 Cardinal O'Hara
22 20 Andrew Lombardi, Sr 8:42 18:11 5:52 Cardinal O'Hara
23 21 Damon Gall, So 8:43 18:14 5:53 Canon-McMillan
24 Ethan Sansosti, Jr 8:42 18:16 5:54 North Allegheny
25 22 Cameron Potts, So 8:40 18:17 5:54 Mount Lebanon
26 23 Dylan McKeever, Jr 8:50 18:20 5:55 Central Bucks East
27 24 Sam Horn, So 8:42 18:23 5:56 State College Area
28 25 Steffen Hude, Jr 8:57 18:24 5:56 Pennsbury
29 26 Jamie Kozorra, Sr 8:55 18:25 5:56 Mount Lebanon
30 27 Grant Shapiro, Sr 8:56 18:26 5:57 Pennsbury
31 28 Aiden Sauer, So 8:52 18:27 5:57 Pennsbury
32 29 Declan Earles, So 8:42 18:28 5:57 Central Bucks East
33 30 Louis Kettelberger, Jr 8:46 18:28 5:57 Central Bucks East
34 31 Eric Leidelmeyer, Jr 9:00 18:29 5:58 Spring Ford
35 32 Zach Davis, So 8:46 18:32 5:58 Perkiomen Valley
36 33 Cameron Somma, Jr 8:41 18:34 5:59 Canon-McMillan
37 34 Stephen Porter, Sr 8:52 18:35 6:00 Mount Lebanon
38 35 Andrew Malmstrom, So 9:01 18:36 6:00 Owen J. Roberts
39 36 David Wong, Jr 8:39 18:37 6:00 State College Area
40 37 Ben Higie, So 8:54 18:37 6:00 Canon-McMillan
41 38 Calvin Hodges, So 8:57 18:37 6:00 Pennsbury
42 39 Tom McNicholas, So 8:40 18:38 6:00 Cardinal O'Hara
43 40 Marc Motter, So 8:48 18:38 6:00 Central Bucks East
44 41 Jack Dey, Sr 9:02 18:45 6:03 Cathedral Prep
45 42 Luca Hignett-Lewis, So 8:47 18:45 6:03 Mount Lebanon
46 43 Thomas Mink, Jr 9:06 18:46 6:03 Pennsbury
47 44 Sean Egan, So 8:54 18:46 6:03 La Salle College
48 45 Joseph Power, Fr 9:05 18:46 6:03 Spring Ford
49 46 Grant Zeszutek, Fr 8:52 18:48 6:04 Canon-McMillan
50 47 Joe Bland, Fr 9:07 18:51 6:05 Pennsbury
51 48 Kyle Malmstrom, So 8:58 18:53 6:05 Owen J. Roberts
52 49 Thomas Haas, Fr 9:00 18:53 6:05 Cardinal O'Hara
53 50 Jimmy Lombardi, So 9:01 18:54 6:06 La Salle College
54 51 Tim Lorandeau, Fr 8:59 18:55 6:06 Pennsbury
55 52 Martin Magazzolo, Sr 8:57 18:56 6:06 Spring Ford
56 53 Corey Teller, Sr 8:59 18:59 6:07 Strath Haven
57 54 Eddie Issertell, Jr 8:51 18:59 6:07 Cardinal O'Hara
58 55 William Wanovich, So 8:55 19:03 6:08 Mount Lebanon
59 56 James Ashton, Jr 9:01 19:03 6:09 Cardinal O'Hara
60 57 William Sutherland, Jr 8:55 19:03 6:09 Mount Lebanon
61 58 Izaiah Bokunewicz, Sr 8:34 19:03 6:09 State College Area
62 59 Chris Holmes, Fr 8:59 19:04 6:09 Holy Redeemer
63 60 Micheal Kelly, Jr 8:55 19:06 6:09 Perkiomen Valley
64 61 Joey Feffer, Jr 8:40 19:08 6:10 State College Area
65 62 Mike Kelly, Sr 8:55 19:08 6:10 Central Bucks East
66 63 Richard Baird, So 9:07 19:11 6:11 Spring Ford
67 64 David Deniziuk, Fr 9:05 19:13 6:12 Mount Lebanon
68 Ryan Clark, Jr 8:47 19:14 6:12 Mount Lebanon
69 65 Matthew Rodgers, Jr 9:03 19:14 6:12 State College Area
70 66 Glenn McGee, Jr 9:00 19:15 6:12 Canon-McMillan
71 Ata Shahideh, Jr 9:12 19:15 6:13 Central Bucks East
72 John Loftus, Jr 9:01 19:16 6:13 La Salle College
73 67 Tyler Corpora, Jr 9:08 19:17 6:13 Emmaus
74 68 Noah Mellon, Jr 9:10 19:18 6:13 Spring Ford
75 69 Alex Chelton, Fr 9:32 19:19 6:14 Cathedral Prep
76 70 Jake Dupont, Sr 9:12 19:19 6:14 New Hope-Solebury
77 71 Andrew Beers, So 9:17 19:19 6:14 Notre Dame E S
78 72 Quinten Sherwood, Fr 9:02 19:21 6:14 Owen J. Roberts
79 73 Andrew Gigler, Jr 9:24 19:21 6:14 Emmaus
80 Russell Curtis, Sr 9:14 19:23 6:15 Central Bucks East
81 74 Owen Vanhelmond, So 9:14 19:24 6:15 Owen J. Roberts
82 75 Christopher Schmucki, So 9:20 19:26 6:16 Strath Haven
83 76 Mikel Skasko, So 9:20 19:26 6:16 Hazleton Area
84 77 Raymond Dunne, So 9:21 19:27 6:16 Spring Ford
85 78 Benjamin Pierce, So 9:23 19:27 6:16 Spring Ford
86 John Perdoch, Sr 8:58 19:28 6:17 Pennsbury
87 79 Andrew Kim, Sr 9:15 19:30 6:17 Canon-McMillan
88 Josh Ackerman, Fr 9:16 19:32 6:18 Mount Lebanon
89 Michael Reilly, So 8:54 19:34 6:18 La Salle College
90 Colin Harlow, Sr 9:04 19:34 6:19 State College Area
91 Phillip Chrzanowski, Sr 9:16 19:38 6:20 Pennsbury
92 80 Josh Zapusek, Jr 9:07 19:39 6:20 Holy Redeemer
93 81 Bradley Yeich, So 9:22 19:39 6:20 Danville Area
94 Albert Winschel, Sr 9:11 19:41 6:21 Mount Lebanon
95 82 Aidan Frick, So 9:22 19:42 6:21 Strath Haven
96 Tommy Opdenhoff, Sr 8:55 19:42 6:21 Central Cambria
97 83 Zach Kardos, So 9:25 19:44 6:22 Owen J. Roberts
98 84 Max Carp, So 9:26 19:45 6:22 Strath Haven
99 85 Christopher Scalleat, So 9:31 19:47 6:23 Hazleton Area
100 86 Sam Lanza, So 9:25 19:48 6:23 Perkiomen Valley
101 87 Zach Lowe, So 9:30 19:48 6:23 Canon-McMillan
102 88 Marcel Gallard, Jr 9:28 19:49 6:23 Strath Haven
103 89 Conor Wilchusky, Fr 9:28 19:50 6:24 Phoenixville Area
104 90 Max Seaman, So 9:20 19:50 6:24 Phoenixville Area
105 91 Connor Ott, Sr 9:22 19:50 6:24 Owen J. Roberts
106 Christian Hanna, Jr 9:15 19:51 6:24 Central Bucks East
107 92 Michael Deviney, Jr 9:29 19:51 6:24 Owen J. Roberts
108 93 Thomas Detlefsen, So 9:29 19:51 6:24 New Hope-Solebury
109 94 Andrew McIntosh, Fr 9:12 19:52 6:24 Knoch
110 95 Max Perry, Jr 9:34 19:54 6:25 Emmaus
111 96 Sam Czupich, Jr 9:31 19:55 6:25 New Hope-Solebury
112 97 Alex Larralde, Jr 9:24 19:56 6:26 Holy Redeemer
113 98 Nate Wiley, Jr 9:39 19:57 6:26 Cathedral Prep
114 99 Matt Whaley, Fr 9:43 19:57 6:26 Cathedral Prep
115 100 Evan Chen, So 9:25 19:58 6:26 Strath Haven
116 101 Austin Micko, Fr 9:12 19:58 6:26 Knoch
117 102 Cole Bailey, So 9:26 19:59 6:27 Central York
118 William Nguyen, Sr 9:33 20:00 6:27 Spring Ford
119 103 Zane Wicki, So 9:24 20:00 6:27 Notre Dame E S
120 104 Nolan Longacre, Fr 9:27 20:01 6:27 Boyertown
121 105 Ethan VanMetre, Jr 9:28 20:01 6:27 Strath Haven
122 Colin Brennan, Jr 9:28 20:01 6:27 Strath Haven
123 106 James Zola, Fr 9:38 20:01 6:27 Danville Area
124 107 Steve Langdon, Jr 9:21 20:02 6:28 Holy Redeemer
125 Ethan Hodges, So 9:28 20:03 6:28 Strath Haven
126 108 Tom Hemingway 9:22 20:04 6:28 Boyertown
127 Hunter Beauchamp, Sr 9:25 20:04 6:28 Spring Ford
128 Dan Hopkins, Fr 9:43 20:06 6:29 Cardinal O'Hara
129 Duncan Lambie, Fr 9:31 20:07 6:29 Central Cambria
130 Jacob Holland, Fr 9:35 20:08 6:29 Canon-McMillan
131 David Brunton, Fr 9:34 20:09 6:30 Owen J. Roberts
132 Ethan Hermann, So 9:34 20:10 6:30 Taylor Allderdice
133 109 Luke Bongiorno, Fr 9:43 20:10 6:30 Cathedral Prep
134 110 Marty Rexroth, Sr 9:25 20:11 6:31 Central York
135 111 Jacob Brown, Fr 9:41 20:15 6:32 Emmaus
136 112 Gavin Heilman, Fr 9:26 20:16 6:32 Central York
137 Ben Cummings, Fr 9:33 20:17 6:33 Taylor Allderdice
138 113 Cy Evans, So 9:40 20:18 6:33 Boyertown
139 Ben Hakun, Jr 9:38 20:18 6:33 Owen J. Roberts
140 114 Alex Caputo, Sr 9:20 20:19 6:33 Boyertown
141 115 Ethan Klees, Fr 9:42 20:19 6:33 Danville Area
142 Dan Duffy, Fr 9:30 20:19 6:33 Owen J. Roberts
143 116 Alex Longacre, Jr 9:33 20:21 6:34 Boyertown
144 117 Yosi Bere, So 9:19 20:21 6:34 Holy Redeemer
145 Tim Jensen, Fr 9:49 20:23 6:34 Strath Haven
146 Sean Joyce, Fr 9:08 20:25 6:35 Pennsbury
147 118 Kevin Reigner, Jr 9:37 20:27 6:36 Boyertown
148 Evan Simonetti, So 9:33 20:29 6:36 Canon-McMillan
149 119 Griffin Coppolla, Fr 9:44 20:29 6:36 Danville Area
150 120 Matt Firth, Jr 9:31 20:32 6:37 New Hope-Solebury
151 121 Michael Kulish, So 9:43 20:32 6:37 Hazleton Area
152 122 Brandon Higgins, Jr 9:36 20:32 6:37 Bensalem
153 123 Kyle McCarthy, Sr 9:44 20:32 6:37 Notre Dame E S
154 Willie Striesel, So 9:41 20:33 6:37 Mahanoy Area
155 124 Kerry Halloran, So 9:43 20:33 6:38 Phoenixville Area
156 125 Dylan Romig, Jr 9:53 20:39 6:40 Emmaus
157 126 Vincent Krum, Jr 9:42 20:43 6:41 Danville Area
158 127 Matt Mancini, Sr 9:49 20:44 6:41 Perkiomen Valley
159 128 Tommy Oliver, Jr 10:08 20:44 6:41 Bensalem
160 Lewis Yeaple, Sr 9:24 20:47 6:42 State College Area
161 129 Josh Bolan, So 9:54 20:49 6:43 Perkiomen Valley
162 130 Brendan McGinnis, Fr 9:44 20:50 6:43 Phoenixville Area
163 131 Max Oswald, So 9:52 20:53 6:44 Blue Mountain
164 132 Simon Sudano, So 9:59 20:54 6:44 Knoch
165 133 Noah Nicolia, Sr 10:10 20:57 6:45 Cathedral Prep
166 134 Nico Marino, Fr 9:54 20:58 6:46 New Hope-Solebury
167 135 Ethan Kasitz, Fr 10:03 21:01 6:47 Boyertown
168 James Sinoimeri, Sr 9:50 21:02 6:47 Spring Ford
169 136 Brendan Stoerle, Fr 9:51 21:04 6:48 Bensalem
170 Kevin Walsh 10:12 21:10 6:50 Canon-McMillan
171 137 Gage Gardner, So 10:13 21:13 6:51 Upper Perkiomen
172 138 Elijah Rizzo, So 10:13 21:14 6:51 Bensalem
173 139 Kyle Lynch, Jr 9:48 21:14 6:51 New Hope-Solebury
174 140 Andrew McCarthy, Sr 10:03 21:14 6:51 Notre Dame E S
175 141 Alexander Elchisak, Sr 10:03 21:15 6:51 Hazleton Area
176 Andrew Harper, Sr 10:27 21:16 6:51 Camp Hill
177 142 Race Nicolia, So 10:12 21:16 6:51 Cathedral Prep
178 Trevor Bellino, Fr 10:04 21:17 6:52 Boyertown
179 143 Jacob Stewart, Fr 10:04 21:18 6:52 Central York
180 Dylan Bray, Jr 10:06 21:18 6:52 Cardinal O'Hara
181 Ray Davis, Fr 9:57 21:19 6:52 Taylor Allderdice
182 144 Chimenzie Amaefuna, Fr 10:12 21:20 6:53 Upper Merion
183 145 Patrick Gallagher, Sr 10:03 21:21 6:53 Bensalem
184 146 Matt Copeland, Jr 10:01 21:22 6:54 Phoenixville Area
185 147 Corodonni Larry, Fr 10:09 21:26 6:55 Holy Redeemer
186 148 Keith Langkan, Jr 10:08 21:30 6:56 Perkiomen Valley
187 149 Patrick Jones, So 10:02 21:30 6:56 Knoch
188 Sean Rinkel, So 10:22 21:31 6:56 Delaware Valley
189 150 Vincent Chang, Sr 10:14 21:31 6:56 Upper Merion
190 151 Dario D'Amato, Jr 10:36 21:32 6:57 Hazleton Area
191 152 Isaac Gale, Fr 9:54 21:34 6:57 Phoenixville Area
192 Thomas Swope, 8 10:14 21:35 6:58 Central Cambria
193 Derek Sacks, So 10:05 21:36 6:58 Cardinal O'Hara
194 153 Sean Davis, Jr 10:29 21:42 7:00 Jenkintown
195 154 Noah Zakarian, Jr 10:05 21:42 7:00 Danville Area
196 155 Dan Hickey, Fr 10:30 21:42 7:00 Phoenixville Area
197 Alex Kolodychak, Fr 10:16 21:43 7:00 Cathedral Prep
198 156 Lance Templeton, Fr 10:26 21:45 7:01 Upper Perkiomen
199 157 Dylan Simms, Fr 10:11 21:46 7:01 Upper Perkiomen
200 Camron Good, Fr 10:24 21:47 7:02 Christopher Dock
201 158 Peter Keeports, Jr 10:16 21:51 7:03 Central York
202 159 Jalen Phillips, Fr 10:15 21:53 7:04 Blue Mountain
203 Noah Doss, Fr 10:33 21:56 7:04 Camp Hill
204 Weston Kemble, Fr 10:32 21:57 7:05 Camp Hill
205 160 Luciano Stranko, So 10:21 21:57 7:05 Hazleton Area
206 161 Yancy Valdez, Sr 10:34 21:58 7:05 Hazleton Area
207 162 Zach Scanlon, Jr 10:15 22:07 7:08 Holy Redeemer
208 163 Ryan Sharp, Sr 10:30 22:09 7:09 Danville Area
209 164 Chad Bogosh, Jr 10:31 22:10 7:09 Blue Mountain
210 165 Victor Yin, Jr 10:27 22:10 7:09 Upper Merion
211 166 Sasha Sobestanovich, So 10:28 22:13 7:10 Central York
212 167 Jackson Cummings, Jr 10:43 22:14 7:10 Jenkintown
213 168 Donovan Mehaffie, Fr 10:40 22:17 7:11 Central York
214 Grant Doss, Jr 10:28 22:18 7:11 Delaware Valley
215 169 Michael Swanter, Fr 10:23 22:20 7:12 Knoch
216 Ethan Hoda, Fr 10:31 22:21 7:12 Holy Redeemer
217 Will Friedenberg, Fr 10:40 22:22 7:13 Danville Area
218 170 Nick Tedesco, Jr 10:26 22:23 7:13 Upper Perkiomen
219 171 Thomas Balla, Fr 10:27 22:25 7:14 Bensalem
220 Brandon Chang, Sr 10:23 22:29 7:15 Phoenixville Area
221 172 Matt Izuka, Jr 10:12 22:34 7:17 Upper Merion
222 173 Chris Rynn, So 10:43 22:35 7:17 Upper Perkiomen
223 Austin Lentz, Jr 10:34 22:49 7:21 Central York
224 174 Parker Miele, So 10:47 22:50 7:22 New Hope-Solebury
225 Sean Francis, Jr 10:46 22:53 7:23 New Hope-Solebury
226 175 Chase Hatter, So 10:54 22:54 7:23 Blue Mountain
227 Alec Lachman, So 10:34 23:01 7:25 Central York
228 Carson Salsgiver, Fr 10:33 23:12 7:29 Central York
229 176 Danny Westcott, Fr 11:10 23:22 7:32 Jenkintown
230 177 Christopher Brooks, So 11:19 23:28 7:34 Upper Merion
231 Alex Farber, Jr 11:05 23:35 7:36 New Hope-Solebury
232 Wil Niesen, Sr 10:36 23:38 7:37 Peters Township
233 178 Hunter Douglass, So 11:09 23:41 7:38 Upper Perkiomen
234 Bobby Hadden, Fr 11:07 23:41 7:38 Christopher Dock
235 179 Tim Convery, So 10:45 23:44 7:39 Bensalem
236 180 Christian Byler, Fr 11:11 23:53 7:42 Jenkintown
237 181 Ethan Revitsky, So 11:08 23:54 7:43 Knoch
238 182 Ryan Connolly, Fr 10:58 23:54 7:43 Knoch
239 183 Cole Hatter, So 11:24 24:05 7:46 Blue Mountain
240 Brandon Hullihan, So 11:18 24:08 7:47 Mahanoy Area
241 184 Jack Herr, Fr 11:41 24:14 7:49 Jenkintown
242 Nathaniel Hayes, Sr 11:41 24:17 7:50 Delaware Valley
243 185 Travis Geer, Fr 11:45 24:23 7:52 Jenkintown
244 Ethan Riexinger, Sr 11:45 24:39 7:57 Delaware Valley
245 David McPherson, Jr 11:30 24:47 8:00 Mahanoy Area
246 186 Michael Freaney, Fr 11:50 24:53 8:02 Upper Merion
247 187 Jacob Schwartz, So 12:18 24:53 8:02 Jenkintown
248 Joey Chaga, Sr 11:03 25:02 8:04 Lake Lehman
249 188 William Pagliaro, So 11:49 26:08 8:26 Upper Merion
250 Anakin Wochele, Fr 11:49 26:18 8:29 Upper Merion
251 189 Ryan Stackhouse, So 12:26 26:45 8:38 Upper Perkiomen
252 Skylar Teichman, Fr 12:28 27:32 8:53 Mahanoy Area
253 Evan Gzesh, Jr 13:25 27:44 8:57 Jenkintown
254 Joseph Callahan, So 13:14 27:49 8:58 Upper Merion
255 Eric Wanat, Jr 12:32 27:55 9:00 New Hope-Solebury
Like·Comment·Share·E-mail·44518 views
History for PIAA Foundation Cross Country Invitational
Show 8 more
|